Pokuta Gabriela

Tłumaczenie: Anna Dorota Kamińska
Cykl: Piekło Gabriela (tom 3)
Wydawnictwo: Akurat
Gabriel's Redemption
giovanna

Ostatni tom bestsellerowej trylogii. Gabriel i Julia przyzwyczajają się do życia w małżeństwie. Gabriel chciałby powiększyć rodzinę, ale Julia skupia się na studiach doktoranckich i przygotowywaniu wystąpienia na ważnej konferencji naukowej. Na konferencji w Oksfordzie pojawia się Christa Peterson, która nadal zamierza utrudniać im życie, lecz Gabriel i Julia potrafią stawić jej czoło. Zaraz potem wyjeżdżają na wakacje do Włoch, gdzie Gabriela znowu zaczynają dręczyć koszmary. Kierowany niedobrym przeczuciem, postanawia bliżej poznać historię swoich rodziców. Tajemnice, które odkrywa, nie są w stanie odwieść go od zamiaru założenia rodziny, ale czy Julia będzie takiego samego zdania? Czy łączące ich wielkie uczucie przetrwa najpoważniejszą, do tej pory, próbę?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoakurat.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoakurat.pl/

Opinie czytelników (1932)
Beata | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Bardzo słodki romans, pełen zmysłowości. Był ślub, teraz żyją długo i szczęśliwie... Jeśli ktoś szukałby tutaj wielkich emocji, rozstań i powrotów, to nie ma ich tu. Jest zwyczajne (jak dla kogo) życie, docieranie się nowożeńców itd. Podoba mi się postawa Julii, jej przemiana od nieśmiałej dziewczynki do kobiety świadomej siebie. Dzięki książce doświadcza się wrażenia zamieszkania z Julią i Gabrielem i obserwowania ich spokojnego życia. Wszystkie wątki z poprzednich tomów zostają zakończone - zło zostaje ukarane, dobro nagrodzone, jak w każdej porządnej bajce...

boziaczek | 2018-01-22

"Pokuta Gabriela" to dla mnie 550 stron o niczym. Na łamach tej powieści nic się nie dzieje. Miałam wrażenie, że czytam ciągle o tym samym. Ile razy można pisać o niesamowitym wyglądzie pary Emerson -Julia (jakby nie było dwóch poprzednich tomów)? Kłótnia, godzenie się, łóżko i od początku: kłótnia, godzenie się...
Dwie poprzednie części bardzo mi się podobały, ale po co powstała ta trzecia nie wiem. Pewnie sama autor(ka) tego nie wie, ale potrafił(a) to NIC rozciągnąć do takiej objętości! Brawo! I jeszcze ktoś to wydał! Brawo!
Ręce opadają!

kaktusowaona71 | 2015-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2015

Ostatni tom historii Gabriela i Julii opowiada o..................
No właśnie.... O czym tak naprawdę ???
Chcąc być szczerą, trzeba by powiedzieć, że przez 90 % - o niczym właściwie.
Znajdujemy tu w przeważającej części jedynie masakrycznie i w wielu momentach aż do mdłości przesłodzony obraz życia, docierania się i wzajemnego poznawania, szczęśliwych nowożeńców.
Odrobinkę rozgrzebanych rozważań na temat przebaczenia
I jedynie samiuteńka końcówka zaciekawia ( I ze względu właśnie na tą końcówkę dodałam jedną gwiazdkę ).
To wszystko to chyba trochę mało .
Sytuację tylko minimalnie ratuje ładny język i łatwość czytania ( mimo panoszącej się nudy )
Wydaje mi się, że ten finałowy tom można by skondensować i pomniejszyć przynajmniej o 2/3. Może wtedy czytelnik miałby szansę skupić się na treści, nie przysypiając z nudów co 10 minut.
Szkoda. Tyle niewykorzystanych i zmarnowanych całkiem sporych możliwości.

Kasia | 2014-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2014

Cała seria o Gabrielu i Julii zachowana w podobnym klimacie i na takim samym poziomie emocjonalnym. Czasami męczy słodycz słów, czasami denerwuje zachowanie bohaterów ale ogólne wrażenie jest pozytywne. Historia przekonująco opowiedziana tylko ten nieszczęsny opis na dokładce odstrasza:):):)
Polecam całą serię.

Nelyt | 2016-09-07
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Państwo Emerson prowadzą sielankowe życie. Julia rozwija się na studiach doktoranckich, a Gabriel jest profesorem na pobliskim uniwersytecie. W tej części zakończone są poboczne wątki, wszystko co było do tej pory niedopowiedziane zostało wyjaśnione.
W całej serii ważna jest religia i odbieranie świata przez jej pryzmat. Jednak tutaj jest wyjątkowo dużo odniesień do religii. To tak jakby przez całą serię wiara bohaterów się pogłębiała.
To nie są już ci sami ludzie co na początku. Gabriel jest bardziej poukładany i łagodniejszy. Natomiast Julia nabrała charakteru i jest bardziej niezależna.
Przyznam, że ta część niewiele wniosła do całości. Tak naprawdę, była trochę wymuszona, ale czytało się całkiem przyjemnie.

Podsumowując, seria bardzo mi się podobała. Mało kiedy zdarza się obecnie w książkach, że taka zwykła miłość jest ważniejsza od pociągu fizycznego, na którym teraz "romanse" się opierają. Można jej zarzucać, że jest zbyt idealna, ale nie miło jest czasem poczytać właśnie...

mroźny_poranek | 2014-10-11
Przeczytana: 10 października 2014

Długo wyczekiwana trzecia część Gabriela już za mną.
Tutaj wszystko się wyjaśnia, przeszłość Gabriela oraz jego żony Julianny zostaje do końca wyjaśniona oraz zamknięta.
Autor w książce porusza tematy moralne, wiary, a także Boga.
Przez te wszystkie części mogliśmy obserwować przemianę człowieka: od staczającego się na dno, wciągającego kokainę i biorącego inne używki do pogodzonego z losem, szukającego sensu swojego istnienia, poznawania wiary, nadziei i miłości.
I po raz kolejny to zaznaczę, że chociaż na okładce pisze "diabelski erotyk" to typowym erotykiem nie jest.
Język był subtelny, bez wulgaryzmów, a cała książka napisana ze smakiem.
Nie pominę także okładek. Uważam, że są bardzo ładne.
Cóż, pozostało mi tylko polecić "Pokutę Gabriela".

Haneczka | 2014-11-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 26 listopada 2014

Wspaniałe zakończenie serii!
Czyta się szybko i z przyjemnością, może tylko o tyle mniejszą, że więcej się dzieje w związku Gabriela i Julianny, niż poza nim.

Nie ma tu już nieporozumień między nimi i nie ranią się już tak boleśnie jak w pierwszej części. Złośliwość ludzi i zło tego świata nie ma już tyle mocy, by dotknąć ich tak jak w części dugiej.

Co więc pozostaje?
Dojrzewanie! Dojrzewanie razem i dojrzewanie każdego bohatera z osobna. Nie jest to może medialne i pożądane w dzisiejszym świecie (co widać po wielu opiniach), ale dla mnie, jako mężatki i osoby wierzącej, a nawet poszukującej drogi do umocnienia związku zgodnie z moją wiarą, jest niezwykle cenne i podnoszące na duchu!

Piękno ukryło się tutaj w niezbyt popularnej otoczce miłości i wiary przenikających się nawzajem. Piękno wiary w drugiego człowieka i jego miłość. Piękno odkrywania własnej wartości i sensu cierpnia, starania się i życia.

W tej części nie ma dużych emocji i mocnych wrażeń, tak jak to było w...

mania_kch | 2014-08-19
Na półkach: Przeczytane, 2014

Ostatnia część opisująca losy Julianny Mitchell i Gabriela Emersona. Wszystkie poboczne wątki zostały wyjaśnione, walka z demonami i przeciwnościami losu dobiegła końca. Oczywiście miłość dwojga bohaterów w tej części odgrywała pierwsze skrzypce w akompaniamencie dzieł klasycznych i licznych modlitw do wszystkich świętych. Zakończenie przewidywalne co mi tak nie przeszkadzało jak jego melodramatyczność.
Polecam :)

mania_kch | 2014-09-22

Polecam :)

Kasiek | 2014-10-08
Przeczytana: 08 października 2014

Byłam bardzo zachwycona poprzednimi tomami tej trylogii i z niecierpliwością czekałam na ostatnią część. Muszę jednak przyznać, że nie do końca sprostała moim oczekiwaniom. Bardzo podoba mi się styl, w jakim napisana jest cała trylogia, i to jest niezmienne do końca. Jednak jeśli chodzi o fabułę, to ostania część jest zbyt słodka, żadnej dramaturgii, żadnego napięcia, żadnych konfliktów, które wzbudziłyby jakieś emocje. Książka jest nasycona miłosnymi dialogami, seksem i sielankowym życiem. Niemniej jednak nie żałuję czasu poświęconego tej książce.

zobacz kolejne z 1922