Sukcesorka

Tłumaczenie: Andrzej Leszczyński
Wydawnictwo: Świat Książki
The Succesor
sukcesorka frey

Czarnoskórym prezydentem Stanów Zjednoczonych jest Jesse Wood, przyjaciel Christiana Gillette. Christian ma do niego żal, bo w kampanii wyborczej obiecywał, że to właśnie Gillette zostanie wiceprezydentem. Ale gdy otrzymuje zaproszenie od Camp David, nie może go zignorować. Tak się dowiaduje, że prezydent zleca mu tajną, delikatną misję - umarł Fidel Castro i Gillette musi się udać na Kubę, spotkać z grupą wysokich urzędników państwowych, którzy szykują przewrót po śmierci dyktatora, i ocenić ich szanse na przejęcie władzy. Jeśli sytuacja się skomplikuje, będzie mógł liczyć tylko na siebie. Tymczasem największe zagrożenie czyha na niego dużo bliżej...

Madi | 2014-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Po przeczytaniu kilku stron zorientowałam się ,że to chyba nie moje klimaty,ale że dostałam tę książkę w prezencie zaczęłam ją dalej czytać przez grzeczność.
Niestety po 100stronach poddałam się i odłożyłam ją na półkę.
Po prostu polityka nie jest dla mnie,a jest to typowy thriller polityczny.

Marzena | 2016-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2016

"Sukcesorkę" jakiś czas temu dostałam na urodziny. Nie byłam zbytnio do niej przekonana, a i wolałam sobie zostawić książkę na czarną godzinę. Gdy taka godzina nadeszła, a głód czytelniczy dopadł, gdy nie było go jak zaspokoić książką z biblioteki, wpadła mi w ręce ta oto książka.
Z początku gubiłam się w zbyt wielu wątkach, które nie miały jeszcze ze sobą powiązania. Jednak z czasem, gdy wszystko zaczęło się układać, ja bardziej przylgnęłam do czytania. W tej części faktycznie nie ma aż tyle nawiązania do świata finansjery, ale naprawdę trzyma w napięciu. Zwłaszcza zaskoczyło mnie to, kto to wszystko ustawił. Podobało mi się bardzo przeskakiwanie ze Stanów Zjednoczonych na Kubę.
Tak mi się spodobało, że zaczynam teraz od początku, czyli od "Prezesa" :)

ursi | 2011-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2011

Treścią książki jest polityka Stanów Zjednoczonych Ameryki wobec Kuby, a ściślej pomoc grupie kubańskich opozycjonistów w obaleniu rządu Fidela Castro. Postać czarnoskórego prezydenta USA Jessiego Wooda jest fikcyjna, a głównym bohaterem jest Christian Gillette - niedoszły wiceprezydent i przyjaciel aktualnego prezydenta. Nie jest to bynajmniej jedyny temat powieści. Obfituje także w inne, mniej obciążone poważną tematyką wątki, a więc intrygi, romanse, miłość. Dzięki temu książka jest barwna, a szybko zmieniające się wątki nadają jej rytm i zachęcają do szybkiego wertowania kolejnych stron.

ABily | 2011-06-18
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 18 czerwca 2011

Najgorsza z trylogii.O ile pierwsza była ciekawa i tlumaczyla zawiłe tematy z zakresu finansów, to Sukcesorka napisana jakby z musu. Nie podoba mi się i ciesze się,ze wreszcie udalo mi się ją skończyć czytać.Nie polecam.

portana | 2016-07-31
Klied | 2016-04-06