Protegowany

THE PROTEGE
978-83-247-0505-4
protegowany stephen frey
dona

Od czasu, gdy Christian Gillette został szefem „Everest Capital” (patrz „Prezes”), firma stała się najbogatszym przedsiębiorstwem świata. Ale wielki majątek oznacza też wielkie kłopoty i niebezpiecznych, bo tajemniczych wrogów. Co naprawdę przydarzyło się Davidowi Wrightowi, wschodzącej gwieździe „Everestu”, uwikłanemu w dziwne morderstwo? Czego chce piękna multimilionerka Allison Wallace: robienia wspólnych interesów czy samego Christiana Gillette, który trafił właśnie na listę pięćdziesięciu najatrakcyjniejszych kawalerów w USA? Zaskakująca intryga, bezwzględni gracze i kapitalnie opisany świat wielkiej finansjery.

MikeParcero | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Ciężkie jest życie prezesa odcinek 2. Tak jak w części 1 w najbliższym otoczeniu Christiana znowu kręca się szpiedzy na usługach tych, którzy oczywiście chcą go zabić. Są próby zamachów i trupy. W tej części autor bardzo mocno popłynął z fantazją i przeciwnikami prezesa stały się włoska mafia oraz tajna agencja rządowa. W tej odsłonie zdecydowanie zabrakło biznesowych klimatów, zamiast tego szczególnie w drugiej połowie książka poszła w stronę taniej powieści z wątkiem szpiegowsko-sensacyjnej i nanotechnologią w tle.

Ryan | 2014-12-09
Przeczytana: 2013 rok

Christian Gillette do prawdy bardzo interesujący facet.

Marzena | 2016-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Według mnie najgorsza z części o Christianie Gillette. Prezes i Sukcesorka bardzo mi do gustu przypadły, jednak w tym przypadku trochę się zawiodłam. Akcja również wartka była, ale zbytnio nie przemawiało to do mnie. Pod koniec faktycznie akcja nabrała odpowiedniego tempa i wskoczyła na właściwy tor. Może trochę za dużo jednak tych wątków się pojawiło. Liczyłam na wyjaśnienia powiązań z Allice, a z tej części bardziej miałam dość jej postaci.
Co nie zmienia faktu, że koniec mimo wszystko zaskakuje :)

Liza | 2011-01-09
Przeczytana: marzec 2010

świat biznesu

Triceratops | 2010-10-22

Druga, po "Prezesie" książka o zarządcy funduszu inwestycyjnego. Niestety tym razem dużo gorsza...

Lucyna | 2016-10-24
Przeczytana: 22 listopada 2016