Wspólnicy

Tłumaczenie: Ewa Gorządek
Cykl: Wspólnicy (tom 1)
Wydawnictwo: Świat Książki
Monkeewrench

Grace i jej współpracownicy tworzą grę komputerową. Zasady są proste - zabójca zostaje zawsze złapany, a dobra charaktery nieodmiennie wygrywają. Jednak ktoś zaczyna popełniać morderstwa w rzeczywistości. Władze próbują ująć przestępcę, a twórcy gry prowadzą własne śledztwo. Kolejne morderstwa są popełniane według scenariusza popularnej gry komputerowej, wymyślonej przez piątkę młodych,...

Kolejne morderstwa są popełniane według scenariusza popularnej gry komputerowej, wymyślonej przez piątkę młodych, ekscentrycznych programistów. Kto realizuje jej scenariusz? Zakończenie wciska w fotel i każe głęboko zastanowić się nad rzeczywistością, która już nigdy nie będzie taka sama.

lupus1981 | 2014-05-23
Na półkach: Kryminał, Przeczytane

Na obwolucie książki znalazłem następującą informację: P.J.Tracy to pseudonim spółki pisarskiej P.J. Lambrecht i Tracy Lambrecht - matki i córki. Pomyślałem sobie to nie będzie nic dobrego. Spółki pisarskie często są kiepskie. To tak jakby rzeźba miała dwóch autorów, jeden wykonał by nogi a drugi ręce. Całość wyszła by pokracznie. Jednak pomimo złych przeczuć zabrałem się za czytanie. I ku mojemu zdziwieniu nie mogłem się oderwać od lektury. Fabuła jest bardzo ciekawa: grupa przyjaciół tworzy grę komputerową w której śledzimy seryjnego mordercę. W międzyczasie ktoś zabija ludzi w identyczny sposób jak w grze. Bardzo dobry kryminał. Rekomendacją niech będzie to, że po przeczytaniu poleciłem ją kilku znajomym i każdy miał pozytywne wrażenia.

kiniusgpm | 2012-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Dobrze się czyta. Spójna, interesująca fabuła. Dwa miejsca zbrodni i dwie pary detektywów, którzy spotykają się, aby wytropić jednego mordercę. Może tylko trochę zbyt udziwnione zakończenie...

Olga | 2016-04-20

Książka jest naprawdę dobra. Nie przepadam za duetami, nieco mnie to zraziło, ale postanowiłam przeczytać, chociaż spróbować. Nie żałuję, jestem pozytywnie zaskoczona.

salat11 | 2015-05-06
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

całkiem ciekawa pozycja. Nie nudzi się w trakcie czytania, akcja poprowadzona wartko i co najważniejsze z chęcią sięgnę po kolejną część :)
warta polecenia

bg92 | 2014-01-15