Prezes

Tłumaczenie: Andrzej Leszczyński
Wydawnictwo: Świat Książki
The Chairman
prezes stephen frey

Wielkie pieniądze, zbrodnia i misterny spisek w thrillerze korporacyjnym, odsłaniającym mechanizmy gigantycznych oszustw na Wall Street. Pierwsza z książek o Christianie Gilette, trzydziestosześcioletnim biznesmenie, który zostaje prezesem jednej z największych spółek kapitałowych świata. Próbując uniknąć kolejnych zamachów na swe życie, Gilette szybko przekonuje się, że w świecie finansjery można kupić wszystko poza zaufaniem... Mocna, męska proza z kapitalną intrygą na najwyższych szczeblach biznesu i polityki oraz z niezapomnianym, dalekim od świętości bohaterem.

Ryan | 2014-12-09

Kto nie czytał temu polecam.

katka_94 | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Według mnie książka jest dobra. Zaciekawiona tym jak się skończy czytałam ją aż do 2 w nocy. Wciągająca, ale dopiero jakoś od połowy, gdyż wtedy nie musiałam cofać się do poprzednich stron, aby zorientować się kto jest kim. Już w pierwszym rozdziale autor przedstawia nam mase bohaterów na raz. Dla mnie niemożliwe było szybkie zapamiętanie kim jest dany bohater. Do tego dochodzi sporo faktów, które czytając zapamiętać musimy, aby orientować się w akcji i fakt, że bohaterowie często używają tzw "żargonu" odpowiedniego dla ludzi pracujących w tym biznesie. Jednakże kiedy udało mi się w końcu w tym wszystkim zorientować muszę przyznać, że podobało mi się. Zakończenie było zaskakujące, akcja trzymała w napięciu. Cała akcja książki była trudna do przewidzenia. Kończąc powiem tak książka ta nie może być czytana mimochodem bo się zwyczajnie w niej pogubisz, ale jeśli chcesz dla niej poświęcić popołudnie lub dwa jak najbardziej polecam.

Gliceryna | 2013-02-05
Przeczytana: 09 czerwca 2012

Bardzo wciągająca książka. Wprowadza w zupełnie odległy dla mnie ,,świat". Ukazuje i pozwala zrozumieć zasady rządzące w ,,świecie finansjery''.
Dobrze został ukazany główny bohater - Christian Gilliet. Autor opisał jego rozmyślania, przeczucia oraz emocje.
Dość ciekawe zakończenie.
Dużo wyniosłam z tej książki :) Polecam.

Przemek | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

Czytałem z zapartym tchem. Wciąga już od samego początku. To książka, dla której warto zarwać niejedną noc - to chyba najlepsza rekomendacja

Marzena | 2016-06-15
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Po przeczytaniu ostatniej części z serii przygód Gillettea stwierdziłam, że może wezmę się za pierwszą część. Niestety już parę faktów wiedziałam z części ostatniej. Jednak rozgrywająca się akcja i coraz to nowe wątki jak zwykle trzymały w napięciu. Nie można się oderwać od przygód przystojnego finansisty. Bardzo mi się spodobały słowniczkowe pojęcia z zakresu finansów, które wprowadzały do kolejnego rozdziału. Wiem tyle, że z chęcią sięgnę po kolejną część.

MikeParcero | 2015-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2015

Rozgrywki na najwyższych szczeblach biznesu. Giełda, miliardy, morderstwa.
Temat jest naprawdę ciekawy, ale wykonanie dużo gorsze. Akcja zbyt często kręci się wokół spotkań prezesa z podwładnymi i partnerami biznesowymi, Tytułowy prezes twierdzi, że nie może nikomu ufać, ale w głębi duszy jest naprawdę łatwowierny. Chyba tylko cudem utrzymuje się na stanowisku i przy życiu.

kasiorek | 2014-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

Jak przystało na thriller finansowy dużo tu zawiłości giełdowo-inwestycyjnych, ale można się czegoś nauczyć. Trzyma w napięciu do ostatniej litery.

Triceratops | 2010-10-22

Przyjemna do przeczytania książka, której fabułę można by określić jako thriller finansowy. :-) Duże pieniądze i śmierć, co może z tego wyniknąć?

Monika | 2016-12-08
Przeczytana: 2008 rok