Prezes

Tłumaczenie: Andrzej Leszczyński
Wydawnictwo: Świat Książki
The Chairman
prezes stephen frey

Wielkie pieniądze, zbrodnia i misterny spisek w thrillerze korporacyjnym, odsłaniającym mechanizmy gigantycznych oszustw na Wall Street. Pierwsza z książek o Christianie Gilette, trzydziestosześcioletnim biznesmenie, który zostaje prezesem jednej z największych spółek kapitałowych świata. Próbując uniknąć kolejnych zamachów na swe życie, Gilette szybko przekonuje się, że w świecie finansjery można kupić wszystko poza zaufaniem... Mocna, męska proza z kapitalną intrygą na najwyższych szczeblach biznesu i polityki oraz z niezapomnianym, dalekim od świętości bohaterem.

Róża_seledynowa | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

Dlaczego niektórych ludzi otacza nimb władzy, a inni, choć obwieszeni "artefaktami" władzy, nie zyskują szacunku, autorytetu, podziwu i posłuchu.
Wyjdź ze swojej strefy komfortu i zdobywaj świat jak bohater książki - Christian Gillette.
Poznaj ciemne strony finansjery nowojorskiej. Polecam

TymekBook | 2017-03-09

"Sprzymierzeńcy. Tak samo ważni w interesach, jak na wojnie. Bo przecież biznes to wojna."
Świetne są te na początku rozdziałów regółki wyjaśniające funkcjonowanie biznesu. Akcja pędzi i wciąga, bohaterowie są ciekawi, zakończenie niezłe. Polecam.

Ryan | 2014-12-09

Kto nie czytał temu polecam.

Wojciech | 2017-03-10
Przeczytana: 10 marca 2017

Ciężko mi jednoznacznie ocenić tę książkę. Na pewno czytało mi się ją dobrze, polubiłem głównego bohatera. Niemniej jednak próbując obiektywnie ocenić książkę to jest momentami niespójna, nie wiadomo co z czego się wzięło. Bohaterowie zarysowani są w bardzo pospieszny sposób, z drobnymi wyjątkami. Dwukrotnie zdarzyło mi się, że wracałem kilka kartek wstecz z pytaniem "Ale jak to? Przecież dopiero co bohater był gdzie indziej, z kim innym, robił coś innego". Nie było płynnych przejść pomiędzy miejscami, czy też kolejnymi "rozdziałami". Lubię, kiedy rozdział kończy się czymś istotnym, coś co rzuca na sprawę nowe światło i/lub wprowadzając, w przypadku kryminałów/thrillerów jeszcze więcej niewiadomych. Tutaj tego zabrakło.
Druga sprawa to sprawa zakończenia. Bohater w 3 etapach, co prawda, jednak wspaniałomyślnie wpada na rozwiązanie. Żadnych tropów jak na to wpadł, nagle udaje się na rozmowę i "już wie". Oczywiście wyjaśnienie jest spójne, logiczne, jednakże wzmianek o tym, co go...

katka_94 | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Według mnie książka jest dobra. Zaciekawiona tym jak się skończy czytałam ją aż do 2 w nocy. Wciągająca, ale dopiero jakoś od połowy, gdyż wtedy nie musiałam cofać się do poprzednich stron, aby zorientować się kto jest kim. Już w pierwszym rozdziale autor przedstawia nam mase bohaterów na raz. Dla mnie niemożliwe było szybkie zapamiętanie kim jest dany bohater. Do tego dochodzi sporo faktów, które czytając zapamiętać musimy, aby orientować się w akcji i fakt, że bohaterowie często używają tzw "żargonu" odpowiedniego dla ludzi pracujących w tym biznesie. Jednakże kiedy udało mi się w końcu w tym wszystkim zorientować muszę przyznać, że podobało mi się. Zakończenie było zaskakujące, akcja trzymała w napięciu. Cała akcja książki była trudna do przewidzenia. Kończąc powiem tak książka ta nie może być czytana mimochodem bo się zwyczajnie w niej pogubisz, ale jeśli chcesz dla niej poświęcić popołudnie lub dwa jak najbardziej polecam.

Gliceryna | 2013-02-05
Przeczytana: 09 czerwca 2012

Bardzo wciągająca książka. Wprowadza w zupełnie odległy dla mnie ,,świat". Ukazuje i pozwala zrozumieć zasady rządzące w ,,świecie finansjery''.
Dobrze został ukazany główny bohater - Christian Gilliet. Autor opisał jego rozmyślania, przeczucia oraz emocje.
Dość ciekawe zakończenie.
Dużo wyniosłam z tej książki :) Polecam.

Przemek | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

Czytałem z zapartym tchem. Wciąga już od samego początku. To książka, dla której warto zarwać niejedną noc - to chyba najlepsza rekomendacja

Marzena | 2016-06-15
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Po przeczytaniu ostatniej części z serii przygód Gillettea stwierdziłam, że może wezmę się za pierwszą część. Niestety już parę faktów wiedziałam z części ostatniej. Jednak rozgrywająca się akcja i coraz to nowe wątki jak zwykle trzymały w napięciu. Nie można się oderwać od przygód przystojnego finansisty. Bardzo mi się spodobały słowniczkowe pojęcia z zakresu finansów, które wprowadzały do kolejnego rozdziału. Wiem tyle, że z chęcią sięgnę po kolejną część.

MikeParcero | 2015-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2015

Rozgrywki na najwyższych szczeblach biznesu. Giełda, miliardy, morderstwa.
Temat jest naprawdę ciekawy, ale wykonanie dużo gorsze. Akcja zbyt często kręci się wokół spotkań prezesa z podwładnymi i partnerami biznesowymi, Tytułowy prezes twierdzi, że nie może nikomu ufać, ale w głębi duszy jest naprawdę łatwowierny. Chyba tylko cudem utrzymuje się na stanowisku i przy życiu.

kasiorek | 2014-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

Jak przystało na thriller finansowy dużo tu zawiłości giełdowo-inwestycyjnych, ale można się czegoś nauczyć. Trzyma w napięciu do ostatniej litery.