W sieci kłamstw

Tłumaczenie: Andrzej Leszczyński
Wydawnictwo: Świat Książki
The Body of Lies

Roger Ferris, agent CIA pracujący w Jordanii, ma niezwykły plan wyprowadzenia w pole Al-Kaidy. Pomysł czerpie z błyskotliwej operacji brytyjskiego wywiadu z czasów drugiej wojny, kiedy to rolę przynęty odegrały zwłoki... Wciągająca intryga i pasjonujący, szczegółowy opis pracy agenta i mechanizmów rządzących tajnymi służbami.

Kamil P4cior3k | 2014-10-03
Przeczytana: 03 października 2014

Książka ciekawa, nie najwyższych lotów, jednak przyjemnie się czytało. Nie ma tu nagłych zwrotów akcji, książka nie trzyma w napięciu przez większość stron. Autor w dużej mierze skupił się na prywatnych rozterkach bohatera - problemy w małżeństwie, nowa miłość itp. Bohaterowie niezbyt ciekawi, wręcz mdli. Na uwage bardziej zasługuje tutaj ta zla strona reprezentowana przez muzułmanów nie nawidzących Ameryki i Amerykanów.
W ogólnym zarysie polecam książeczkę.

Ania | 2013-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2013

Książka średnio w moich klimatach... Takie polityczno-agencyjne przygody momentami mnie gubiły w fabule, ale jeżeli ktoś lubi taką tematykę to powinno się spodobać :)
Zakończenie dosyć ciekawe no i wątek miłosny na plus :)

Bartek | 2011-04-27
Przeczytana: 10 marca 2011

Nie wiem czy to kwestia tłumaczenia czy samego autora, ale narracja nudna jak flaki z olejem:)

Volumen | 2016-08-21

Czytałam książkę przed filmem. Bardzo mi się podobała. Polecam

Magda | 2013-04-27
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Jeśli ktoś oglądał film pod tym samym tytułem z Leonardo DiCaprio i oczekuje, że książka będzie odzwierciedleniem filmu, to się nieco rozczaruje. Film był, moim zdaniem niezły. Książka jest... niezła, choć mogłaby być lepsza. Mimo, iż jest ciekawa, to jakoś trudno mi się ją czyta. I szczerze mówiąc czytam, bo ciekawa jestem zakończenia, do którego, mam nadzieję, szybko dobrnę.

Polak007 | 2015-06-09
Przeczytana: 02 marca 2015