Sukcesorka

2009-07-07
2009-07-07
Andrzej Leszczyński
sukcesorka frey

Fenomenalna seria, jednak ostatnia część długo się rozciąga, żeby od połowy ruszyć z kopyta, a zakończenie zbyt szybkie i trochę niewyjaśnione, albo wg mnie autor mógł więcej opisać przebiegu zdarzeń od wykonania misji, co się potem wydarzyło, a przede wszystkim co się stało z osobami odgrywającymi główne role w całym spisku, tego mi tutaj brakuje, a najbardziej szkoda mi przyjaciela Chrisa, ale i tak Polecam !!!

"Sukcesorkę" jakiś czas temu dostałam na urodziny. Nie byłam zbytnio do niej przekonana, a i wolałam sobie zostawić książkę na czarną godzinę. Gdy taka godzina nadeszła, a głód czytelniczy dopadł, gdy nie było go jak zaspokoić książką z biblioteki, wpadła mi w ręce ta oto książka.
Z początku gubiłam się w zbyt wielu wątkach, które nie miały jeszcze ze sobą powiązania. Jednak z czasem, gdy wszystko zaczęło się układać, ja bardziej przylgnęłam do czytania. W tej części faktycznie nie ma aż tyle nawiązania do świata finansjery, ale naprawdę trzyma w napięciu. Zwłaszcza zaskoczyło mnie to, kto to wszystko ustawił. Podobało mi się bardzo przeskakiwanie ze Stanów Zjednoczonych na Kubę.
Tak mi się spodobało, że zaczynam teraz od początku, czyli od "Prezesa" :)

1968

Po przeczytaniu kilku stron zorientowałam się ,że to chyba nie moje klimaty,ale że dostałam tę książkę w prezencie zaczęłam ją dalej czytać przez grzeczność.
Niestety po 100stronach poddałam się i odłożyłam ją na półkę.
Po prostu polityka nie jest dla mnie,a jest to typowy thriller polityczny.

Niestety po 100stronach poddałam się i odłożyłam ją na półkę.
Po prostu polityka nie jest dla mnie,a jest to typowy thriller polityczny.

Treścią książki jest polityka Stanów Zjednoczonych Ameryki wobec Kuby, a ściślej pomoc grupie kubańskich opozycjonistów w obaleniu rządu Fidela Castro. Postać czarnoskórego prezydenta USA Jessiego Wooda jest fikcyjna, a głównym bohaterem jest Christian Gillette - niedoszły wiceprezydent i przyjaciel aktualnego prezydenta. Nie jest to bynajmniej jedyny temat powieści. Obfituje także w inne, mniej obciążone poważną tematyką wątki, a więc intrygi, romanse, miłość. Dzięki temu książka jest barwna, a szybko zmieniające się wątki nadają jej rytm i zachęcają do szybkiego wertowania kolejnych stron.

Najgorsza z trylogii.O ile pierwsza była ciekawa i tlumaczyla zawiłe tematy z zakresu finansów, to Sukcesorka napisana jakby z musu. Nie podoba mi się i ciesze się,ze wreszcie udalo mi się ją skończyć czytać.Nie polecam.

• Zbiór mamy
  • Nie czytałam i nie zacznę
  • Książki 2010
  • Biblioteczka P