Nikt mu się nie wymknie

Wydawnictwo: Świat Książki
Personne n'y echappera

Najnowszy thiller autora bestselleru "I odpuść nam nasze winy".
Czy pisarz kryminałów jest sprawcą makabrycznej serii morderstw?
Na placu budowy w New Hampshire dokonano makabrycznego odkrycia: w wykopie leżą zwłoki 24 osób, ułożone w równy stos, z ranami postrzałowymi w serce. Trop prowadzi do książek niejakiego Bena O. Bozy, znanych z opisów okrutnych zbrodni.

Reckless Bastard | 2014-11-22
Na półkach: Przeczytane, Sardou, Romain
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

7/10 – BARDZO DOBRA

Na placu budowy nowego odcinka autostrady znalezione zostają zwłoki dwudziestu czterech osób, uśmierconych strzałem prosto w serce. Na miejscu zbrodni Policja nie odnajduje jednak żadnych innych śladów, nie wiadomo więc kim są ofiary i jaka była przyczyna tej masakry. Prowadzący dochodzenie pułkownik Stu Sheridan szybko odrzuca teorię o zbiorowym samobójstwie. Kiedy zostaje odsunięty od śledztwa, a sprawę przejmuje FBI, utwierdza się w przekonaniu, że na placu budowy doszło do masowego morderstwa… Tego samego wieczoru do sąsiadującego z autostradą Durrisdeer College przyjeżdża młody profesor literatury Frank Franklin. Splot nieoczekiwanych wydarzeń sprawia, że zarówno on jak i prowadzący swoje prywatne śledztwo Sheridan, zostają włączeni do dochodzenia kierowanego przez FBI. Jak się okazuje federalni mają już swojego podejrzanego. O dokonanie zbrodni oskarżają pisarza poczytnych kryminałów Bena O. Boza, który znany jest z zamieszczania w swoich książkach...

Ola | 2014-06-14
Przeczytana: czerwiec 2014

Nie byłam przekona do tej książki od pierwszy stron. Jakoś nużył mnie opisy rodziny pułkownika, jego historia, później historia pięknego zamku i uczelni. Poza tym denerwował mnie fakt że opowiada mi się o dwóch bohaterach których przez długi czas nie mogę ze sobą połączyć a wiem że ich drogi muszą się w końcu zejść. W każdym bądź razie, książka sama w sobie okazała się dobra. Zakończenie też nie do końca mi się podoba. Ale na pewno jest zaskakujące a to jeden z wyznaczników dobrego thrillera. Mimo moich uwag polecam z czystym serce. Nie dla wszystkich bo niektóre opisy są dość dokładne i mogą poruszyć naszą wyobraźnią, na dodatek tą jej mroczną stronę. Ale z pewnością dla miłośników gatunku będzie to miłe zaskoczenie.

Juja | 2011-08-20
Przeczytana: lipiec 2011

Rewelacja, rewelacja i jeszcze raz rewelacja!!! Wszystko mi się podobało!! Książka godna nakręcenia. Byłam zaskoczona aż do ostatniej strony. Sardou wniósł coś zupełnie nowego dla mnie. Bo oto pisarz, dla osiągnięcia apogeum swoich dzieł popełnia morderstwa i skrupulatnie je opisuje w swoich książkach. Każdy myśli, że to przekopiowane raporty z policyjnych akt i nie należy poświęcać większej uwagi na te brutalne, dosadne opisy pisarza Bena O. Boza. A on... on jest mistrzem w tym co robi !!! Nikt mu nie dorównuje. Policja wcale go nie rozgryzła i wpadła w swoje sidła. Tyle. Nie zdradzam więcej. Przeczytajcie, bo naprawde warto!

Moja Uwaga!
Książka tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Niektóre opisy są makabryczne!

Anna_Ewa | 2011-06-10

Klimat, w którym czytelnik się zatraca. Momentami wszystko wydaje się oczywiste tylko po to aby udowodnić, że jednak tak nie jest.

Polecam, znakomita.

linka | 2014-08-12
Przeczytana: 25 lipca 2014

Trzyma w napięciu, pobudza do myślenia i zaskakuje zakończeniem. Świetna książka!

Katarina83 | 2014-10-22
Przeczytana: wrzesień 2014

Już dawno nie rozczarowała mnie tak książka. Końcówka kompletnie mnie powaliła, ale w negatywny sposób.

raphalski | 2010-09-09
Przeczytana: 2009 rok

Wartka akcja. Trzyma w napięciu, luzuje, a potem wali ostrym kopem :)

alexandra | 2014-01-20

świetny kryminał