Pieprz kajeński i pouding chômeur

Okładka książki Pieprz kajeński i pouding chômeur Nathalie Roy
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Pieprz kajeński i pouding chômeur
Nathalie Roy Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Smaczne życie Charlotte Lavigne (tom 1) literatura piękna
Smaczne życie Charlotte Lavigne (tom 1)
La vie épicée de Charlotte Lavigne, tome 1: Piment de Cayenne et pouding chômeur
Wydawnictwo Literackie
2014-02-06
2014-02-06
Magdalena Kamińska-Maurugeon

Uwodzenie od kuchni

Nieporozumienie. Nie jestem w stanie przeczytać tej książki w całości. Jeżeli 33 letnia, wydawałoby się wykształcona i niezależna, kobieta umiera ze strachu, bo facet, w którym się kocha, może ją zostawić, ponieważ zadławił się akurat tym jedzeniem, które ona przygotowała, to jest to dla mnie zbyt wiele.

Nie dokończone

Nie dokończone

Z braku laku, kupiona na straganie za kilka złotych. Chciałam czegoś lekkiego, wesołego i zdecydowanie niewzruszającego, może o jakiejś trzydziestolatce, no to mam:).
Na urlop w sam raz. Szalu nie ma, ale znowu złe tez nie było. Konwencją bardzo przypomina "Dziennik Bridgit Jones" mimo, że nie jest to pamiętnik.
Pewnie, gdybym miała dostęp do prawdziwej księgarni, nie zdecydowałabym się na tą konkretną pozycję, ale w obecnej sytuacji sprawdziła się.
Nic wyszukanego, za to umieszczone w ciekawej lokalizacji: francuskiej części Kanady.

Pewnie, gdybym miała dostęp do prawdziwej księgarni, nie...

Jak dla mnie połączenie "Sexu w wielkim mieście" z "Pamiętnikami z wakacji". Poziom konwersacji bohaterów niezbyt wysoki. Zawsze przy tego typu pozycjach zastanawiam się czy rzeczywiście istnieją ludzie tego typu. Ludzie dla których najważniejsze w życiu są randki, upojna noc z nieznajomym byle gdzie. Dla których jedynymi problemami są dlaczego on wyszedł w środku nocy bez pożegnania i czy jutro zadzwoni. Którzy mają super pracę, sporo pieniędzy i mnóstwo przyjaciół. Mówią i myślą tylko o seksie. Czy to tylko wymysł literacki i filmowy?

Akcenty kulinarne bardzo interesujące i przyjemne. Samo czytanie sprawia że ślinka cieknie. Fascynujące akapity o gotowaniu i wspólnym jedzeniu.

Ogólnie książkę oceniam nie najgorzej. Można się zrelaksować przy filiżance kawy.

Nathalie Roy
„Smaczne życie Charlotte Lavigne”.
Tom 1 pt „Pieprz kajeński i pouding chomeur”

Ilość stron: 425
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Już od pierwszych stron treść jest interesująca. Zaczyna się od kupna ryb przez główną bohaterkę. Potem jest randka z jej facetem, która nie kończy się zbyt zabawnie. Co ma z tym wspólnego straż pożarna? Przeczytacie sami.
Humoru nie brakuje w innych sytuacjach. Byłby z tego niezły serial komediowy. Dzieło jest świetnie napisane, dobrym stylem, nie jest to żadne romansidło. Czyta się rewelacyjnie aż do końca. Oprócz tytułowej Charlotte są inne postacie takie jak:
zbyt pewna siebie prezenterka Roxanne
ekipa telewizyjna
Aisha – przyjaciółka Charlotte
Matka Charlotte, która umawia się z młodszymi od siebie facetami, co jest zabawne
kumpel Charlotte gej – Hugo zwany Ugo.
Wątek romansowy, kulinarny, telewizyjny, przyjaźni. To wszystko stanowi super lekturę, którą polecam każdemu.

Nathalie Roy
„Smaczne życie Charlotte Lavigne”.
Tom 1 pt „Pieprz kajeński i pouding chomeur”

Ilość stron: 425

Zapraszam do zapoznania się z moją opinią http://katarzynczyta.blog.pl/2017/02/09/nathalie-roy-smaczne-zycie-charlotte-lavigne/

W niektórych momentach miałam ochotę potrząsnąć główną bohaterką, żeby się opamiętała, bo zachowywała się głupio... Przykładowo, podczas kolacji z ambasadorem, gdy stwierdziła, że jej strój nie pasuje do reszty uczestników, owinęła się starą zasłoną z łazienki.

Przy każdym kolejnym jej dziwnym pomyśle, zastanawiałam się, dlaczego jest taka głupia. Oceniam na 4 gwiazdki tylko za pozytywne zakończenie, które trwało więcej niż jedną stronę (jak niestety jest często w książkach).

Podsumowując, średnia podróbka Bridget Jones.

Mniam;D

Mniam;D

Przeczytałam jednym tchem. Lekka, zabawna i bardzo apetyczna.
Pozostawiła niedosyt, więc od razu sięgnęłam po drugi tom. :)

Przeczytałam jednym tchem. Lekka, zabawna i bardzo apetyczna.
Pozostawiła niedosyt, więc od razu sięgnęłam po drugi tom. :)

Ubogie słownictwo, kiepska narracja, mdli bohaterowie.... Dlaczego tak bardzo chciałam to przeczytać?

• Do kupienia
  • Przeczytane 2014