Zgłosuj na książki roku 2017

Ukryci w Paryżu

Tłumaczenie: Anna Bereta-Jankowska
Wydawnictwo: Pascal
joly_fh

A gdybyś ty przeprowadziła się na jakiś czas do Paryża? Zacznij wszystko od nowa w Paryżu! Urocze pokoje w pięknym domu. Wspaniała okolica. Dzieci mile widziane. Na twoją kieszeń. Posiłki wliczone w cenę. Najlepsza dzielnica miasta. Język angielski. Zadzwoń. Annie musiała umieścić to ogłoszenie w amerykańskich gazetach. Wcale tego nie chciała, ale koszt utrzymania 200-letniego domu w centrum...

A gdybyś ty przeprowadziła się na jakiś czas do Paryża?

Kilka dni później na ogłoszenie odpowiedziała Althea,
niedoceniona artystka cierpiąca na anoreksję. Zadzwoniła też Lola, była modelka, która pragnęła uwolnić się od toksycznego męża. Dla obu Paryż miał być początkiem czegoś nowego.

Z początku nieufne wobec siebie, Annie, Althea i Lola
odkrywają wspólną pasję… do gotowania. Wkrótce paryski
dom wypełniają smakowite zapachy francuskich potraw,
gwar rozmów i śmiech szczęśliwych kobiet. Pojawiają się też faceci, a z nimi flirty i nowe miłości. Ale to trochę później.

Po kilku stronach tej uroczej nastrojowej książki sama zaczniesz szukać ogłoszenia, żeby sprawdzić, czy mają dla ciebie wolny pokój. Choćby na kilka dni.

W książce znajdziesz oryginalne francuskie przepisy,
z których korzystają Annie, Lola i Althea.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.pascal.pl

Liza | 2017-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

„Ukryci w Paryżu” okazała się książką mało zaskakującą, choć sympatyczną, nieskomplikowaną obyczajówką o „zaczęciu od nowa”. Anna, wdowa, matka trójki dzieci, z powodu kłopotów finansowych zamieszcza ogłoszenie o wynajmie pokoi w swoim domu w Paryżu. Jako lokatorzy znajdą się u niej: była modelka Lola, matka dziewczynek, która tkwi w toksycznych małżeństwie, znosi upokorzenia i żyje w strachu; Althea to z kolei chuda dziewczyna, która ukrywa przed rodzicami anoreksję i bulimię, wyalienowana ze świata i nieprzywiązana do nikogo. Później zamieszkuje z nimi także malarz Jared, znajomy przyjaciela Anny.

Mamy więc tutaj dużo sytuacji życiowych, problemów do rozwiązania: jak problem z samooceną, naprawa toksycznych relacji z bliskimi, kłopoty wychowawcze dotyczące dzieci, samotność. Bohaterki przeprowadzają trudne, ale szczere rozmowy, które pozwolą pozbyć im się bólu, poczuć ulgę, nawiążą przyjaźń i pomogą sobie nawzajem. Bo proste słowa oferty Anny trafiły do kobiet w potrzebie...

Okładka urzekła mnie piękna, ze ślicznymi pelargoniami od razu zdecydowałam się tę książkę wypożyczyć.
Historia 3 kobiet, o życiowych rozterkach, problemach.
Bohaterki barwne i intrygujące zaciekawiły mnie.
Annie umieszcza ogłoszenie w gazecie o domu w centrum Paryża.
Wkrótce na to samo ogłoszenie odpowiada Atlhea artystka, której nie doceniono cierpi, choruje na anoreksję.Potem dzwoni Lola modelka, pragnąca uwolnić się od męża toksycznego tyrana.
Piękny Paryż, wspaniałe okolice...dzieci mile widziane.
Pyszne posiłki wliczone w cenę, nauka języka angielskiego, zadzwoń!!!
Razem chcą zakosztować czegoś nowego, z początku są nieufne wobec siebie, a z czasem przekonują się do siebie, zaprzyjaźniają
odkrywają wspólną pasję do gotowania, dużo zaczyna ich łączyć.
Uroczy klimat,,piękna sceneria, miód na moje serce poruszająca historia chwytająca za serce
Powieść napisana cudownym językiem, akcja ciekawa.
Na końcu niesamowite, cudowne przepisy kuchni francuskiej coś pysznego.
Ciepła,...

Malwina | 2013-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2013

Jedno drobne ogłoszenie w gazecie dało początek niezwykłej przyjaźni trzech kobiet!
A gdybyś ty przeprowadziła się na jakiś czas do Paryża?

Annie musiała umieścić to ogłoszenie w amerykańskich gazetach. Wcale tego nie chciała, ale koszt utrzymania 200-letniego domu w centrum Paryża był ponad jej możliwości. Postanowiła zaryzykować. Kilka dni później na ogłoszenie odpowiedziała Althea, niedoceniona artystka cierpiąca na anoreksję. Zadzwoniła też Lola, była modelka, która pragnęła uwolnić się od toksycznego męża.
Dla obu Paryż miał być początkiem czegoś nowego. Z początku nieufne wobec siebie, Annie, Althea i Lola odkrywają wspólną pasję… do gotowania. Wkrótce paryski dom wypełniają smakowite zapachy francuskich potraw, gwar rozmów i śmiech szczęśliwych kobiet. Pojawiają się też...

Inaures | 2013-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Książka, mimo że początkowo założyłabym się, że będzie jedną z wielu takich samych lub podobnych tytułów - znów o gotowaniu, miłości, może kilka problemów, jednak znów powielonych, niezwykle rozgrzała moje serduszko. Czytając ją, faktycznie miałam ochotę znaleźć ogłoszenie w gazecie o pokoju do wynajęcia, jak opis na okładce głosi. Czyli jednym słowem - miłe, lekkie, przyjemne i baaardzo bardzo smakowite. Na pewno w najbliższym czasie wypróbuję kilka z przepisów zamieszczonych z tyłu książki!

azi1986 | 2014-02-03
Przeczytana: 2014 rok

Powieść napisana dobrym językiem, czyta się ją lekko. Postacie są wyjątkowe i intrygujące. Bohaterowie chcą zmienić swoje życie, ale potrzebują impulsu, który ich do tego popchnie. To piękna historia o tym, jak można odmienić swój los. Dodatkowo okraszona oryginalnymi francuskimi przepisami.
Polecam!

Agrest | 2014-05-06

Książka urocza nie mniej od okładki ;-)losy 3 kobiet o pokręconych,niełatwych życiorysach zbiegły się w starym domu w Paryżu i zaowocowały przyjażnią,która okazała się wspaniałą terapią dla każdej z nich.Na końcu mini książka kucharska z francuskimi przepisami na potrawy którymi raczyły się bohaterki powieści.Ciepła ,fajna lektura

Agnieszka Jaklik | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Chcę w prezencie, bo lubię Paryż, znam Paryż, czuję tę atmosferę. Z przyjemnością przeczytałam mimo, że przewidywalne zakończenie. Gotowanie, też lubię i czuję, jak bucha gorąco w Kuchni Annie, przydadzą się przepisy, imprezy, kiedy się idzie późnym wieczorem można zaobserwować: okna szeroko otwarte, stłumiona muzyka i głosy ludzi... fajna rzecz, artyści, doceniam młodych aby byli sławni, i tych znanych, nie ukrywam się w Paryżu, uwielbiam chodzić po ulicach,dlatego sprawdzałam z mapą miejsca opisywane w książce. Ten klimat kamienic zadbanych z zewnątrz i od środka, ja tam byłam razem z bohaterami:)))

Anna | 2015-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Przyjemna lektura, choć pobieżnie traktująca problemy bohaterów. Skupiona raczej na miejscach i czasie niż na osobach. Nie mniej jednak udziela się atmosfera miasta, czuć pozytywny gwar płynący z domu Annie i zapachy smakowitych dań. Moim ulubionym miejscem w tym domu byłaby zapewne kuchnia. Dodatkowy plus za książkę kucharską na końcu, naprawdę świetny pomysł. Stamtąd właśnie płynie nauka dla mnie, że w kuchni można zastąpić wszystko wszystkim:)

magdalena | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Do lektury tej książki zachęciła mnie piękna okładka. Sama treść jest jak te pelargonie z okładki - różowa. Fajna pozycja na poprawę nastroju, wieje optymizmem i nadzieją- nigdy nie jest za późno by spełnić marzenia, wszystko naprawić i zacząć od początku. Dodatkowo autorka przekonuje nas,że gdzie jak gdzie ale w Paryżu to wszystko się uda.
Najbardziej w tej książce zauroczyły mnie przepisy. Dużo większą satysfakcję miałabym z czytania samych przepisów niż dość banalnych perypetii Annie, Loli i Althei. Corine Gantz kocha gotować i to czuć. Za część przepisową znacząco podnoszę ocenę.

czekina | 2014-03-04
Na półkach: Przeczytane, Romansidła
Przeczytana: 03 marca 2014

Książka, którą przeczytałam siłą rozpędu. Trochę wstyd tak pisać o czyimś dziele, ale strata czasu.