Sekrety uczuć

2013-07-01
2013-07-01
Sylwia Trzaska
miłość wypadek marzenia przeszłość

To książka, która zawiera to, co lubię. Ma magię, która porywa. Przedstawia pozytywną bohaterkę, która nie poddaje się po tragicznych wydarzeniach z życia. Ma też przyjaciela, psa, a ja jestem miłośniczką zwierząt.
Czyta się ją szybko i przyjemnie. A przy okazji można nauczyć się gotować i piec.
Polecam z czystym sumieniem

Polecam z czystym sumieniem

Historia głównej bohaterki wciąga jak najlepszy kryminał :-) Tessa to osoba, za którą trzyma się kciuki. Jak zwykle u Barbary O'Neal bardzo pozytywna historia z happy endem.

Typowa babska powieść z romansem w tle. Główna bohaterka Tessa przeżywa traumatyczne chwile i w ramach odsunięcia myśli od nurtującego ją tematu wyrusza do odległego miasteczka, które powoli skrada jej duszę i serce. Ciekawa i mimo wszystko pełna ciepła historia z oczywistym happy endem... nie ma co ukrywać:)W sam raz na wylegiwanie się w słońcu i czytanie.

Ciekawa książka którą czyta się jednym tchem.

Ciekawa książka którą czyta się jednym tchem.

Raz... Dwa... Trzy. To trzecia książka Barbary O'Neal, którą recenzuję na tym blogu.
Nie do końca mi się podobała. Miejscami ciekawiła, kiedy indziej znów nudziła. Niemniej - to bardzo interesująca historia.
Autorka specjalizuje się w romansach, w których jednak miłość nie gra "pierwszych skrzypiec", ważniejsze są inne sprawy, tajemnice z przeszłości.
Tym razem możemy przeczytać opowieść Tessy, która po urlopie zdrowotnym, w ramach pracy, służbowo odwiedza małe miasteczko. Jest to jednocześnie miejsce ze wspomnień, nasza bohaterka chyba podświadomie czuła, że musi tam pojechać.
Nie spodziewała się na pewno tego, co odkryje.
Bardzo spodobała mi się opowieść o związku Tessy z Vincem oraz jej relacja z córkami mężczyzny. Również poruszane problemy sprawiły, że z przyjemnością czytałam książkę. Mówiono między innymi o radzeniu sobie ze śmiercią marki czy żony, niesnaskami między rodzeństwem, kleptomanii czy poszukiwaniu własnej tożsamości. Sam romans, to co jest między zakochanymi też jest warte wspomnienia. Początkowo- oboje szukali przygody na chwilę, problem zaczął się, gdy przyszło do "czegoś więcej". Jak to się skończy? Czy Tessa nie zważając na nic zrezygnuje z miłości i powróci do dawnego życia? Czy wyleczy się jej dusza po traumatycznych przeżyciach? Odpowiedź znajdziecie w książce, ja tylko powiem, że warto jej poszukać.

Tym razem możemy...

1986

Ostatnio mówiłam, że MUSZĘ zdobyć wszystkie książki tej autorki. Wydawnictwo Literackie postanowiło spełnić moją prośbę i uzupełnili moje braki. Teraz już mam wszystkie i mogę spokojnie się z nimi zapoznawać. Nie wiem, co ma w sobie Barbara O'Neal, że tak ją uwielbiam. Z każdą jej kolejną pozycją jestem zachwycona coraz bardziej. Przed czytaniem mówię sobie: to nie będą ci bohaterzy z poprzedniej książki, więc nie będzie tak wspaniale. A później okazuje się, że jest wspaniale, i to bardziej, niż poprzednio.

Tessa nie należy do osób, które szukają partnera na całe życie. Jest wolną duszą, podobnie, jak jej ukochany ojciec Sam. Prowadzi wycieczki górskie. Teraz jednak jest zrozpaczona. Jedna wyprawa zakończyła się tragicznie - śmiercią jednej dziewczyny, złamaną ręką Tessy i zakażonym ukąszeniem pająka. Po kilku miesiącach postanawia wrócić do pracy. Los Ladrones zostaje przez nią wybrane i jedzie tam zrobić rekonesans. Chce prowadzić tam wycieczki. Sam nie jest jednak zadowolony, gdyż przed swoją małą córeczką ukrywa prawdę, a w Los Ladrones ukrywają się duchy przeszłości, gdyż kiedyś tam mieszkali.

Vince ma trzy córeczki, które wychowuje sam. Dwie starsze ciągle się biją. Do tego z najstarszą jest ogromny problem, a ma dopiero osiem lat. Mężczyzna jest strażakiem, więc nie ma zbyt dużo czasu, by dbać o dom. Pomaga mu matka, która prowadzi księgarnię. Żona Vince'a popełniła samobójstwo, czego nie może jej wybaczyć, gdyż zostawiła dzieci i jego. Gdy spotyka Tessę wszystko się zmienia. Do tego wydaje mu się, że już ją zna.

Natalia jest najstarszą córką Vince'a. Nie jest taki idealna jak jej młodsza siostra. Jest dosyć pulchna i uwielbia gotować. Nikt jednak nie chce jej do tego dopuścić. Pielęgnuje wspomnienie o zmarłej mamie. Bardzo lubi chodzić do sklepiku, w którym sprzedaje się sól z całego świata. Ma ona jednak problemy sama ze sobą. Nie może powstrzymać się od kradzieży i kłótni z zawsze idealną młodszą siostrą.

Vita jest właścicielką śniadaniowego baru, w którym pracuje Anna. Wszyscy ją znają i ona pamięta czasy komuny, którą pewien mężczyzna postanowił założyć. Owe czasy owiane są tajemnicą. Anna wyszła z więzienia i u starszej kobiety pracuje, by odpracować swoje czyny. Czuje się samotna i boi się świata, jednak Vita, która pomaga takim kobietom, postanowiła sprawić, by Anna poczuła się bezpieczna i szczęśliwa.

Więcej ludzi zostało zabitych w imię Boga niż z jakiegokolwiek innego powodu.

Wspominałam już, że książki tej autorki łykam na raz. I to prawda. Wczoraj książka do mnie dotarła, czego się w gruncie rzeczy nie spodziewałam. Wczoraj również ją już przeczytałam i po raz kolejny się zakochałam. Nie da się opisać słowami uczuć, które wypełniają czytelnika po lekturze. Zawsze się zastanawiam podczas czytania, skąd Barbara O'Neal bierze swoje pomysły na książki. W każdej z nich dostajemy też mnóstwo przepisów, które chętnie sama bym wypróbowała. I myślę, że kiedyś to nastąpi.

Sekrety uczuć właśnie przegląda moja mama. Podobnie jak wszystkie inne książki tej autorki. Właśnie dla przepisów, które mimo, że nie są proste i do zrobienia dla każdego, a niektóre składniki naprawdę są trudne do wymówienia, wydają się być smaczne i warte zachodu. Nie mogę się doczekać, aż coś stworzy i będę mogła zjeść to, co bohaterowie moich ulubionych książek.

Nie chcę się powtarzać, gdyż w każdej recenzji książek pani O'Neal mam ochotę pełna entuzjazmu krzyczeć ze szczęścia. Jeśli macie zły humor po prostu usiądźcie, weźcie którąś z pozycji tej autorki i zacznijcie czytać. Poprawa humoru gwarantowana. Ale muszę Was ostrzec. Wystarczy jedna z tych książek i uzależnienie gwarantowane. Widzę to po sobie. Czytałam już trzy z pięciu jej wytworów, i nie mogę się powstrzymać, by nie chwycić za pozostałe dwie. A przecież nie mogę Was całkiem zarzucić panią Barbarą!

Psy są jak anioły stróże.

Lubię też fakt, że w tej pozycji, jak i innych autorki, zawsze obecne są zwierzęta. Czy pies, czy kot, zawsze podbijają moje serce. Nie można zaprzeczyć, że po kilku lekturach książek Barbary O'Neal zaczyna dostrzegać się podobieństwa między nimi. Mimo to są różnice, i to właśnie one tak przyciągają do tych książek. W Sekretach uczuć najbardziej pociągająca jest owa tajemnica, która otaczaj to miasteczko. Byłam tak bardzo ciekawa jej rozwiązania, że wręcz pożerałam stronę za stroną - tylko po to, by jak najszybciej dowiedzieć się, kim tak właściwie jest Tessa i co ukrywa przed nią ojciec. Kibicowałam też wątkowi romantycznemu, bez którego ta książka nie byłaby tak cudowna. Koniec końców miłość bohaterów pozycji Barbary O'Neal jest bardzo emocjonująca. Mam nadzieję, że z każdą kolejną będzie tak samo.

Zastanawiam się, co będzie, jak skończę już wszystkie książki autorki, które mam na półce. Czy ma na koncie jeszcze inne? Czy wyjdą niedługo? Czy dopiero w przyszłym roku? Zawsze wydawało mi się, że mam tak dużo ulubionych autorów. Ale w końcu jestem w stanie sprecyzować i podać tylko kilku. Cieszy mnie to. Naprawdę nie zastanawiajcie się długo. Myślę, że kobiety w każdym wieku powinny być zadowolone. Nie potrafię sobie tylko wyobrazić mężczyzny z tą pozycją w ręce.

Życie ma wiele odcieni.

Teraz muszę wziąć głęboki oddech i nie rzucić się od razu na kolejną książkę autorki. Niedobrze by było poddać się nałogowi. Szczególnie, że niedługo braknie mi już pozycji autorki. Smutno mi, jak o tym myślę. Mam nadzieję, że Barbara O'Neal będzie dalej pisać, a wydawnictwo Literackie nada wydawać.

Całkiem inna niż te, które czytałam dotychczas. Była mi taka lektura potrzebna. Taka, która zabrała mnie gdzieś daleko w piękny krajobraz i przygodę dwóch powoli, delikatnie zakochujących się w sobie ludzi. Problemy bohaterów... cóż ciekawa - gorąco polecam.

Książka nie jest krótka, ale napisana została z taką lekkością, że można ją przeczytać nawet i w dwa wieczory. Urzekła mnie historia Tessy, nie nastolatki a dojrzałej kobiety.
Barbara O'Neal napisała książkę w taki sposób, że nie można się od niej oderwać, przynajmniej w moim odczuciu. Mam zamiar przeczytać jeszcze kilka powieści autorki. Zdecydowanie polecam :)

Tessa to główna bohaterka „Sekretów uczuć”, prowadzi koczowniczy tryb życia i samotnie mieszka z ojcem. Jej matka zmarła, gdy Tessa była jeszcze małym dzieckiem. Nie pamięta jej. Kobieta pracuje w biurze turystycznym, a jej los zmienia się z dniem, gdy podczas wycieczki po górach, ginie jednak z uczestniczek wyprawy. Ten dramatyczny wypadek pozostawia w życiu Tessy ogromne poczucie winy. Czy kobieta w końcu uzyska stabilizację życiową?

Kobieta po wypadku odcina się od pracy, jednak po kilku miesiącach szef stawia przed nią nowe wyzwanie. Musi pojechać do Los Landrones i sprawdzić okoliczne atrakcje. Ojciec kobiety, Sam, jest przeciwny temu pomysłowi od samego początku. Czyżby coś ukrywał? Los Landrones to jego miasto z młodości. To tam mieszkał, gdy Tessa była mała. Kobieta wyrusza w podróż. Od samego początku spotykają ją złe zdarzenia – brzydka pogoda, potrącony pies. Coś złego musiało się stać w tym miejscu.

Tessa, mimo przeciwności losu, nie poddaje się. Sprawdza okoliczne bary i… zaczyna jej się tu podobać. Jeszcze na dodatek poznała świetnego faceta – Vinca. Ich romans rozwija się w najlepsze, lecz Vincent ma trzy córki. Tessa nie chce zastępować im matki. Jednak dziewczynki już zdołały pokochać kobietę.

Dobre i szczęśliwe chwile kiedyś się kończą. W tym przypadku z dniem nadejścia listu od ojca Tessy. Ta wiadomość zmieni jej życie. Co Sam ukrywał przez prawie czterdzieści lat? Jaką tajemnicę skrywał? Ten sekret, już ujawniony, przewraca życie kobiety do góry nogami. W końcu dowie się ona kim jest…

„Sekrety uczuć” Barbary O`Neal to książka idealna na leniwe, zimowe wieczory. Gdy na dworze zawierucha, a nam nic się nie chce, warto zaparzyć kubek gorącej herbaty i… zaczytać się. Autorka prezentuje nam wiele smakowitych przepisów. A historia jest warta poznania. Książkę czyta się rewelacyjnie. Można przy niej odpocząć i świetnie się bawić. Polecam ją wszystkim miłośniczkom takich historii. Bo znajdziecie tu wszystko, czego dobrej książce potrzeba. Polecam, przeczytajcie koniecznie!

Moja ocena 8/10

Wspaniała,piękna,cudowna i wciągająca książka pełna emocji,wzruszeń,wrażeń świetnych dostarczyła mi ta lektura.
Czyta się fajnie i przyjemnie.

Czyta się fajnie i przyjemnie.

• Obyczajowe
  • 2015