Polska dla żeglarzy

Wydawnictwo: Bezdroża
poradniki

Przewodnik powstał z myslą o propagowaniu wypoczynku pod żaglami w ogóle, a szczególnie o zachęceniu tych, którzy żeglarską przygodę mają jeszcze przed sobą. To dla nich przeznaczona jest pierwsza część, zawierająca porady z zakresu przepisów o żegludze śródlądowej oraz kilka zasad żeglarskiego savoir-vivre u. Rozdział ten podpowiada także, jak wybrać właściwą dla siebie łódkę, jak żeglować w trudnych warunkach, jak obsługiwać jacht w czasie skomplikowanych manewrów, jak uniknąć konfliktów na ograniczonej przestrzeni jachtu. Drugą część stanowi przewodnik po największych polskich jeziorach. Autor szczegółowo omawia Wielkie Jeziora Mazurskie, a takie zachęca do odwiedzania innych, równie interesujących akwenów. W tej części zawarte są też, stosownie do potrzeb, dalsze porady dotyczące ważnych zagadnień, które początkującemu żeglarzowi mogą sprawić kłopot..

ws123 | 2015-12-24
zeglarzTom | 2010-10-18