Brudna gra

Nikodem Pałasz Wydawnictwo: Muza Cykl: Wiktor Wolski (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Muza
literatura polska
Wiktor Wolski (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Na półkach: , , , ,

Od czasu do czasu warto oderwać się od autorów zagranicznych i przyjść po coś do czytania ze swojego rodzimego podwórka. Tak też zrobiłam i sięgnęłam po trylogię kryminalną o Wiktorze Wolskim, której autorem jest Nikodem Pałasz.
Wiktor Wolski inspektor Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa...

Średnia, akcja spoko sposób pisania jak dla mnie średnio

Moja przygoda z panem Pałaszem zaczęła się od II tomu. Musiałem jednak zacząć od początku, bo autor pisze ciekawą historię sportu. Ciekawą?, czy
z goła inną? niż odbieramy. Przy okazji wątku kryminalnego poznajemy szachrajstwa w sporcie,- doping, sprzedawanie meczy itd. Gorąco polecam fanom polskiego kryminału.

Brudna gra to debiut powieściowy autora, co może zaskakiwać, zważywszy na strukturę i sam koncept. Sprawna i pełna zwrotów akcji fabuła, intrygujący i tajemniczy główny bohater, a także wyraźnie zarysowane środowisko zawodowego tenisa, stanowią najmocniejsze punkty powieści.
Artur Malewicz, pierwsza rakieta światowego tenisa, zostaje zamordowany dzień po kolejnej wygranej w...

2059

Świat tenisowego piekiełka i morderstwo, które jest tylko pretekstem do zajrzenia za fasadę fascynującego,"białego sportu". Dzisiaj sport dla dżentelmenów, bardziej przypomina puszkę Pandory, do której zagląda inspektor Wolski, erudyta, znawca mody i sztuki, filolog,historyk, koneser w dziedzinie motoryzacji i trunków, człowiek renesansu. Jego zadanie, to znalezienie...

"Brudna Gra" Nikodema Pałasza to powieść z pogranicza sensacji, kryminału i thrillera. Autor zabiera nas w świat wielkiego sportu, a konkretnie tenisa. Poznajemy głównego bohatera, który jest wybitnym tenisistą, będącym świeżo po największym zawodowym sukcesie. Jeszcze dobrze nie zdążył skonsumować swojej wiktorii, a już padł ofiarą morderstwa.
Całość oceniam zaledwie...

Ciekawy autor pisze o dość kontrowersyjnych sprawach wokół sportu.
Tenis zawsze był uważany za grę gentelmenów, na wyższym poziomie gdzie gra fair i z honorem jest uważana za obowiązek każdego tenisisty. Tenis to gra czysta, bez dopingu. Gra dla wybranych gdyż wymaga bardzo dużych nakładów finansowych jeszcze zanim osiągnie się poziom gwarantujący jakiekolwiek...

książka jest super:)) bardzo wciągająca historia :)

Świetny polski kryminał. Miałem wielką przyjemność czytania. Zdecydowanie polecam!

Poplątana sprawa z wieloma wątkami. Wciągająca, zaskakująca i kontrowersyjnie ukazująca świat sportu, a w szczególności białego sportu dżentelmenów. Daje do myślenia, szczególnie ślepo zauroczonym kibicom.

Bardzo dobra książka, mimo że niektórzy bohaterowie są słabo wyraziści, wpleceni jakby na siłę. Wbrew temu historia wciągająca i przyjemna w czytaniu.

• 2018
  • Ebook
  • 2014
  • Chcę w prezencie
  • Kryminał
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Brudna gra