Brudna gra

Okładka książki Brudna gra
Nikodem Pałasz Wydawnictwo: Muza Cykl: Wiktor Wolski (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Wiktor Wolski (tom 1)
Muza
2014-01-15
2014-01-15
literatura polska

Bardzo dobry kryminał. Autor doskonale pokazuje, to czego zwykły oglądacz sportowy nie zna, drugą stronę, mroczną i paskudną, sportu na świecie. Fair play, wzorzec sportowy, człowiek zdrowy, silny i moralny... zaginęły w powodzi pieniędzy i sukcesu. Kto będzie się bawił w staromodny honorowy pojedynek - liczy się kasa, kasa, dragi i sex.
Bardzo podoba mi się kreacja Wiktora...

"Brudna gra" jest książką rozpoczynającą serię o inspektorze Wiktorze Wolskim. Ja nie jestem fanką tenisa ziemnego i nie mam o nim zielonego pojęcia🤣 Także nie do końca ona mi podeszła.

Według mnie książka jest za długa i za dużo w niej opisów technicznych dotyczących tenisa. Autor niby porusza w niej kontrowersyjne tematy, ale książka często nudzi. Może gdyby zamiast...

Nikodem Pałasz, absolwent dziennikarstwa, obecnie właściciel firmy zajmującej się marketingiem sportowym, zadebiutował powieścią kryminalną „Brudna gra”. I przyznaję, że to jest to bardzo udane wejście na rynek polskich kryminałów. Stworzył serię z młodszym inspektorem, z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej w Warszawie, Wiktorem Wolskim,...

Fabuła ujdzie, ale sposób pisania zabija wszelkie chęci do czytania, przynajmniej jak dla mnie. Dodatkowo nie podobały mi się wtrącenia angielskie, które mogłyby być wytłumaczone, a najlepiej usunięte z tej książki.

Na półkach: , , , ,

Od czasu do czasu warto oderwać się od autorów zagranicznych i przyjść po coś do czytania ze swojego rodzimego podwórka. Tak też zrobiłam i sięgnęłam po trylogię kryminalną o Wiktorze Wolskim, której autorem jest Nikodem Pałasz.
Wiktor Wolski inspektor Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa...

Średnia, akcja spoko sposób pisania jak dla mnie średnio

Moja przygoda z panem Pałaszem zaczęła się od II tomu. Musiałem jednak zacząć od początku, bo autor pisze ciekawą historię sportu. Ciekawą?, czy
z goła inną? niż odbieramy. Przy okazji wątku kryminalnego poznajemy szachrajstwa w sporcie,- doping, sprzedawanie meczy itd. Gorąco polecam fanom polskiego kryminału.

Brudna gra to debiut powieściowy autora, co może zaskakiwać, zważywszy na strukturę i sam koncept. Sprawna i pełna zwrotów akcji fabuła, intrygujący i tajemniczy główny bohater, a także wyraźnie zarysowane środowisko zawodowego tenisa, stanowią najmocniejsze punkty powieści.
Artur Malewicz, pierwsza rakieta światowego tenisa, zostaje zamordowany dzień po kolejnej wygranej w...

2059

Świat tenisowego piekiełka i morderstwo, które jest tylko pretekstem do zajrzenia za fasadę fascynującego,"białego sportu". Dzisiaj sport dla dżentelmenów, bardziej przypomina puszkę Pandory, do której zagląda inspektor Wolski, erudyta, znawca mody i sztuki, filolog,historyk, koneser w dziedzinie motoryzacji i trunków, człowiek renesansu. Jego zadanie, to znalezienie...

"Brudna Gra" Nikodema Pałasza to powieść z pogranicza sensacji, kryminału i thrillera. Autor zabiera nas w świat wielkiego sportu, a konkretnie tenisa. Poznajemy głównego bohatera, który jest wybitnym tenisistą, będącym świeżo po największym zawodowym sukcesie. Jeszcze dobrze nie zdążył skonsumować swojej wiktorii, a już padł ofiarą morderstwa.
Całość oceniam zaledwie...

• Ebook
  • 2018
  • Kryminał
  • 2014
  • Chcę w prezencie
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Brudna gra