Oblężenie

Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Wydawnictwo: Albatros
SIEGE
Kominek

Grupa islamskich ekstremistów opanowuje hotel Stanhope w Londynie. Goście i pracownicy hotelu stają się zakładnikami terrorystów, którzy dają rządowi pięć godzin na spełnienie wszystkich swoich żądań – w przeciwnym razie budynek hotelu zostanie wysadzony w powietrze. Cześć zakładników, zupełnie obcych sobie ludzi, których los tragicznie splótł się tego dnia, stara się ze sobą współpracować i przeciwstawić się terrorystom. Działaniami policji kieruje natomiast ambitna inspektor Arley Dale. Kiedy wydaje się już, że wszystko idzie zgodnie z planem, Arley Dale otrzymuje telefon z wiadomością, że jej mąż i dzieci zostali uprowadzeni. W zamian za uwolnienie jej bliskich porywacze żądają przekazania im planu ataku, którego celem ma być odbicie zakładników. Arley zwraca się o pomoc do dawnej znajomej, byłej policjantki Tiny Boyd.

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

Heisenberg | 2016-03-21

Solidna, brytyjska powieść kryminalna. Taka z gatunku "jak nie masz co czytać". Czyta się szybko, i choć prawdopodobnie po tygodniu się o niej zapomni, to i tak można spokojnie po nią sięgnąć, bez uczucia zawodu po lekturze.

Kucharz | 2015-10-12
Przeczytana: 12 października 2015

"Kernick pisze z pedałem gazu wciśniętym do dechy" - H.Coben.
Zawsze to zdanie widnieje na okładce, której autorem jest Simon. Tak się zastanawiam, czy Harlan nie chlapnął kiedyś, czegoś przed przypadek i teraz te hasło będzie towarzyszyć już zawsze twórczości S.Kernicka.

Co do samej książki... To kolejna, po "Ścigany", "Ostatnie 10 sekund" i "Cel" pozycja tego autora, którą ocenię na 6. Sam więc, nie wiem czy jest to plus jego książek czy może jednak wada, bo Kernick nie schodzi poniżej pewnego poziomu, szkoda tylko, że nie jest on trochę wyższy.

Niemniej, jest nieźle, ale autor sam przyznaje, że opornie szło mu pisanie i trochę to się odczuwa. Treść bardziej nadawałaby się na scenariusz filmowy - aczkolwiek i takie filmy też już były. Nie ma, więc w tym nic świeżego, ale czytałem gorsze rzeczy. Lepsze też.

Marczewek | 2015-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2015

Kernick to ciekawy typ. Rozpoczął karierę dość niemrawo książkami, które przeszły bez większego echa. Sukces przyniosła mu dopiero powieść Ścigany, napisany w stylu Cobena thriler, w którym akcja nie ma większego sensu, ale ważne że są oszałamiające emocje.
Od pewnego czasu jednak zmienił styl, jest równie emocjonujący, a na dodatek akcja trzyma się kupy.
Oblężenie na przodzie okładki pozytywnie oceniają i Lee Child i sam Harlan Coben.
Bardzo dobrze skrojone postacie, w posłowiu można przeczytać że kilkoro z nich mocno ewoluowało w trakcie pisana powieści, ciekawy temat przewodni, i tym razem epizodyczna Tina Boyd.
Warto.

extramagic | 2015-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i niezwykle udane. Solidne tempo akcji i wiarygodne postaci sprawiają, że książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem. Dużym plusem jest wiarygodność przedstawionej historii.

Marcin | 2015-10-19
Przeczytana: 19 października 2015

Naprawdę dobry kawał sensacji, grupa fundamentalistów zajmuje hotel w Londynie biorąc zakładników, dla odwrócenia uwagi i zwiększenia chaosu w kilku miejscach w mieście eksplodują bomby pułapki. Co zrobi w takim wypadku głównodowodząca akcją odbicia zakładników Arley Dale kiedy nagle dostanie telefon z informacją, że jej rodzina został porwana. W hotelu splatają się losy kilku pracowników i gości (kierowniczka zmiany, gość który chciał w hotelu popełnić samobójstwo, matki z dzieckiem która jest w Londynie z wizytą oraz zabójcy który akurat wykonywał w tym hotelu swoją robotę). Otrzymujemy naprawdę niezłą mieszankę wybuchową, szczególnie kiedy okazuje się, że nawet wśród terrorystów są osoby które mają inne plany niż reszta grupy. Polecam naprawdę nieźle się czyta i człowiek nawet nie orientuje się kiedy jest już po wszystkim.

Angelika Kurek | 2018-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Atak terrorystyczny na jeden z większych londyńskich hoteli oraz jego otoczka... w książce mamy opisany punkt widzenia zarówno zakładników, ja i terrorystów, a także policjantów. Możemy przyjrzeć się trochę dokładniej jak takie ataki są organizowane, jak dokładnie naoliwiona to musi być maszyna... dowiadujemy się też jak delikatne,a jednocześnie stanowcze muszą być działania władz i policji, żeby załagodzić sytuację możliwe w najbezpieczniejszy sposób. Dostajemy także trochę informacji z kategorii psychologii tłumu...
Są mniej lub bardziej spodziewane zwroty akcji i w miarę dobrze wyrysowane postaci... ale jednak czegoś mi zabrakło...
Nie wiem czy ta książka jest faktycznie tak dynamiczna jak zapowiadają...
taka ot sobie powieść, bez szału...

smile | 2016-05-22

ciekawy i przyzwoicie napisany kryminał. Szybko się czyta, łatwo się połapać w historii i bohaterach. Książka momentami oczywista, zakończenie było do przewidzenia, ale mimo wszystko mi się podobała. Nie był to stracony czas, jako że wciągnęła mnie i też, nie zajęła dużo czasu.

Agnieszka | 2017-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2017

"Pewien mężczyzna kiedyś jej powiedział,że człowiek powinien oceniać swoje czyny po tym,ile przynoszą dobrego:jeśli dobro przeważa nad złem,czyny były tego warte."
Elena zaręczyła się.Do hotelu Stanhope weszli m.inn
mężczyźni.Lis,Niedźwiedź,Smok,Wilk,Cat.Zastraszali ludzi z hotelu i wzięli jako zakładników.Martin chciał się zabić,przygotował sobie stryczek,ale jest śmiertelnie chory.Scope pomaga Abby i Ethanowi.Pokazał,że jest prawdziwym mężczyzną.Zdobył dla Abby insulinę,mimo,że to było niebezpieczne wyjść z pokoju.Zabili męża Arley i zabrali jej dzieci.Musiała im powiedzieć kiedy zaatakują.Musiała wybrać.Lis stał się przywódcą.Zabijali zakładników,wypuścili dzieci małe.Panarabska Armia Boga,taka nazwę przyjęli.
Arley prosi Tinę,byłą policjantkę,która widać,że bardzo kochała swoją pracę.Pomaga Arley w odnalezieniu jej dzieci.Przed hotelem chcieli porozmawiać z Michaelem,bo inaczej zawieszą im internet.Dowódcy tracą kontrolę.Za dużo martwych osób.Lis bezwględny już.Czy udało im...

Tomek | 2018-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2018

Taka trochę książkowa "Szklana Pułapka". Akcja się nie zatrzymuje i nie ma fragmentów, w których wieje nudą. Ciekawe postaci i zwroty akcji. Jestem na prawdę pozytywnie zaskoczony. Szczerze polecam!

Aga_Lk | 2016-02-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 11 lutego 2016

Książka opisuje atak terrorystyczny na hotel w Londynie. Poznajemy od podstaw jak terroryści się do niego przygotowują, czym się kierują a także poznajemy krok po kroku ich bezwzględną intrygę. W hotelu podczas ataku znajduje się wielu gości, którzy nie spodziewają się, że lada moment będą uczestniczyć w okrutnych wydarzeniach.
Duży plus za przybliżenie hotelowych gości z osobna.
Każdy z nich inaczej reaguje na atak. Każdy z nich miał inne plany, inne wizje. Atak zmienia wszystko. Terroryści są bezlitośni. Nie mają skrupułów przed zabijaniem niewimnych ludzi. Czy uda się powstrzymać terrorystów?

Dobre tempo akcji, ciekawa i trzymająca w napięciu historia.
Polecam.