Oblężenie

Albatros
2015-08-19
2015-08-19
Maria Gębicka-Frąc

Po przeczytaniu wcześniejszych dzieł pana Kernick’a, z przyjemnością sięgnęłam po “Oblężenie”. Owszem pomysł na samą fabułę jak najbardziej na plus, to samo tyczy się akcji, która nie jest rozlazła i nie przynudza, przez co książkę czyta się naprawdę bardzo szybko i przyjemnie, a czytelnik zdecydowanie się przy niej nudzi! Jednakże niestety muszę przyznać iż czuje niedosyt, brakowało mi w niej “tego czegoś” z czym zetknęłam się wcześniej przy twórczości autora - nie zachwyciła mnie, nie było w niej nic takiego, aby móc powiedzieć o “to było to coś”.
Mimo wszystko mocna 7!

Trochę szklana pułapka...

Trochę szklana pułapka...

Kolejna świetna pozycja Simona Kernicka brytyjskiego pisarza powieści sensacyjnych. Mamy tutaj również ulubioną bohaterkę autora Tinę Boyd która jednak nie gra tutaj głównej roli. Książka krótka a dzieje się tyle ile w 3-4 książkach innych autorów. Mamy atak na hotel, zakładników, próbę uratowania ich, terrorystów, policję która miota się i w której mogą być zdrajcy, porwane dzieci policjantów i wszystko na 300 stronach. Jak zwykle autor nie zawiódł a ja wsiadłem do szybkiej kolejki która jak szalona dowiozła mnie do szczęśliwego końca.

Książka dość słaba. Postaci mocno niewiarygodne, tak samo jak cała fabuła. Oceny z okładki bardzo przesadzone. Gdybym nie przeczytał to nic bym nie stracił.

Już dawno nie miałam w ręku książki która skradła by mi noc. Strach bohaterów mroził mi serce, ale i łamał je z poczucia utraty kontroli nad swoim życiem. Nic tak nie paraliżuje jak zapach śmierci.

Naprawdę solidna porcja sensacji (tak na 6+),czytało mi się bardzo przyjemnie. Akcja, bohaterowie i dialogi trzymają poziom, nie ma dłużyzn, tempo nie zwalnia od pierwszych stron, mamy kilka twistów fabularnych po drodze. Słowem wszystko jak na książkę typowo sensacyjną jest na swoim miejscu.

Atak terrorystyczny na jeden z większych londyńskich hoteli oraz jego otoczka... w książce mamy opisany punkt widzenia zarówno zakładników, ja i terrorystów, a także policjantów. Możemy przyjrzeć się trochę dokładniej jak takie ataki są organizowane, jak dokładnie naoliwiona to musi być maszyna... dowiadujemy się też jak delikatne,a jednocześnie stanowcze muszą być działania władz i policji, żeby załagodzić sytuację możliwe w najbezpieczniejszy sposób. Dostajemy także trochę informacji z kategorii psychologii tłumu...
Są mniej lub bardziej spodziewane zwroty akcji i w miarę dobrze wyrysowane postaci... ale jednak czegoś mi zabrakło...
Nie wiem czy ta książka jest faktycznie tak dynamiczna jak zapowiadają...
taka ot sobie powieść, bez szału...

Taka trochę książkowa "Szklana Pułapka". Akcja się nie zatrzymuje i nie ma fragmentów, w których wieje nudą. Ciekawe postaci i zwroty akcji. Jestem na prawdę pozytywnie zaskoczony. Szczerze polecam!

"Pewien mężczyzna kiedyś jej powiedział,że człowiek powinien oceniać swoje czyny po tym,ile przynoszą dobrego:jeśli dobro przeważa nad złem,czyny były tego warte."
Elena zaręczyła się.Do hotelu Stanhope weszli m.inn
mężczyźni.Lis,Niedźwiedź,Smok,Wilk,Cat.Zastraszali ludzi z hotelu i wzięli jako zakładników.Martin chciał się zabić,przygotował sobie stryczek,ale jest śmiertelnie chory.Scope pomaga Abby i Ethanowi.Pokazał,że jest prawdziwym mężczyzną.Zdobył dla Abby insulinę,mimo,że to było niebezpieczne wyjść z pokoju.Zabili męża Arley i zabrali jej dzieci.Musiała im powiedzieć kiedy zaatakują.Musiała wybrać.Lis stał się przywódcą.Zabijali zakładników,wypuścili dzieci małe.Panarabska Armia Boga,taka nazwę przyjęli.
Arley prosi Tinę,byłą policjantkę,która widać,że bardzo kochała swoją pracę.Pomaga Arley w odnalezieniu jej dzieci.Przed hotelem chcieli porozmawiać z Michaelem,bo inaczej zawieszą im internet.Dowódcy tracą kontrolę.Za dużo martwych osób.Lis bezwględny już.Czy udało im się to oblężenie?Kogo uśmiercili?
"To jedna z zabawnych rzeczy w tym fachu-pisarz może odwoływac wyroki śmierci"

Elena zaręczyła się.Do hotelu Stanhope weszli m.inn

Ot taka "Szklana pułapka". Kto oglądał choć jedną część to może sobie wyobrazić fabułę oraz zakończenie tej książki.

• Biblioteka
  • Thriller/sensacja/kryminał