Jeśli wrócisz

Okładka książki Jeśli wrócisz
Nikodem Pałasz Wydawnictwo: Saga Egmont Cykl: Kacper Strzelec (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Kacper Strzelec (tom 1)
Saga Egmont
2020-10-26
2020-10-26
fantastyka podróże w czasie Warszawa lata osiemdziesiąte

więcej Więcej

Powieść obyczajowa z przeskokiem w czasie do roku 1984... czasy PRL-u, klimat czasami jak w Misiu Barei, wszystkie absurdy czasów słusznie minionych:)
Powieść raczej dla młodszego czytelnika, często zabawna, czasem naiwna, chwilami przerażająca, pozwalająca poznać tamte czasy.
Polubiłam bohaterów i styl autora, z zaciekawieniem sięgnę po dalszy ciąg.

Mam mieszane uczucia. Zamysł fajny aczkolwiek zrealizowany trochę jak w książkach dla młodzieży. Dość infantylny główny bohater, który mimo że po 30stce zachowuje się czasem gorzej niż 15nasto latek. Zupełnie nie zastanawia się nad konsekwencjami tego co robi i mówi, a znalazł się w trudnych czasach. Mam też wrażenie, że autor bardzo lekko podchodzi do tematu zmiany...

Książka "Jeśli wrócisz" jest równie poruszająca jak i porywająca. Nie brakuje w niej wątków miłosnych oraz nagłych zwrotów akcji. Pochłonęła mnie, poruszyła i zachęciła do natychmiastowego zakupu drugiej części. Gorąco polecam!

• Storytel
  • 2020