Dobry Niemiec to martwy Niemiec

Dawno nie czytałem tak dobrej powieści historycznej w realiach II Wojny Światowej.
Lato 1944. Parę chwil do wybuchu powstania.
Los splata losy oficera Abwehry z młodym polskim chłopakiem w okupowanej Warszawie.
Dzięki wspólnej pasji do gry w tenisa nawiązują kontakt.
Czy niemiecki żołnierz może zaprzyjaźnić się z powstańcem?
Książka pokazuję że tak!!!
Wielkie brawa dla...

Na początku miałam wrażenie, że czytam fanfiction na Wattpadzie, a nie prawdziwą książkę, jednak to wrażenie z czasem minęło. Nikodem Pałasz jest z zawodu specjalistą od marketingu zawodowego, zajmuje się zarządzaniem karierami zawodników i tworzeniem strategii marketingowych w oparciu o sport. Nic więc dziwnego, że w książce pojawiło się mnóstwo wstawek dotyczących właśnie...

Moja pierwsza książka, której akcja dzieje się w czasie II Wojny Światowej. Ogólnie nie spodziewałam się tak lekkiego pióra. Czyta się ją błyskawicznie, zawiera niemieckie słownictwo, które nadaje klimatu. Autor nie owija w papierek po cukierku zbrodni wojennych, ukazuje bardzo realistyczną Polskę i ludzi. Nigdy nie lubiłam czytać powieści, które ukazywały czasy wojenne....

Książka doprowadziła mnie do łez... Naprawdę polecam...dawno nie czytalam aż tak dobrej książki.. Zapamiętuje tytuły książek ktoś naprawdę mnie poruszyły... Ten tytuł będę pamiętać i książkę polecam.

Ta książka jest wspaniała. Wzrusza i porusza poważny temat. Bardzo szybko się czyta. Polecam każdemu kto lubi czytać książki historyczne.

Dawno, dawno temu....rodzice czytali mi bajki. Dziś skończyłem czytać bajkę o dobrym i szlachetnym niemcu, który w czasach okupacji pomagał polakom i żydom. Oficer Wehrmachtu za własne pieniądze, złote pióra i papierośnice wykupuje od hitlerowskich oprawców nieznane mu osoby, by dać im chwilę dłużej pożyć.

Początek książki bardzo się dłużył, według mnie niepotrzebne tez były te wstawki encyklopedyczne. Plus za zakończenie.

Bardzo przyjemna lektura. Szukałem dobrej beletrestyki wojennej i udało się. Niebanalna historia, bardzo ciekawa wielowymiarowa postać Reuscha oraz zakończenie, które można uznać za zaskakujące.

Warszawa rok 1944 tuż przed wybuchem Powstania Warszawskiego.
Dwudziestoletni Janek Brodawski działacz podziemia spotyka na korcie tenisowym Niemca, który proponuje mu wspólną grę. Oficer Wehrmachtu, Ansgar Reusch spotyka się regularnie z młodym Polakiem ich wspólna fascynacja sportem jest jak wojna. Ktoś musi przegrać, by ktoś mógł wygrać. Autor znakomicie nawiązał do...

Dobrze się tę książkę czyta, ale fabuła jest bardzo naiwna.

Dyskusje

• II wojna światowa