Wyzwolenie pani Jutty

Pomorze
1991-01-01
1991-01-01
Eugenia Solska

Jutta jest młodą kobietą, która decyduje się poślubić dawną miłość swojej zmarłej matki. Nie robi tego z pobudek egoistycznych ani z wyrachowania, traktuje bowiem barona von Tübingena jak własnego ojca. On również kocha ją jak własną córkę i chcąc poprawić jej byt czyni ją swoją jedyną spadkobierczynią.
Niestety, w nocy - zaraz po ślubie - okazuje się, że ktoś otruł barona. Najbliższa rodzina zmarłego oskarża dziewczynę o ten czyn i choć podczas procesu zostaje ona uniewinniona, nie zmienia to sposobu, w jaki jest przez nich traktowana.
Podczas jednej z leśnych przechadzek poznaje właściciela sąsiedniej posiadłości, który od pierwszego wejrzenia się w niej zakochuje. Gdy dowiaduje się o zbrodni oraz jej konsekwencjach, z którymi Jutta musi się zmagać, postanawia za wszelką cenę jej pomóc. Wierzy bowiem, że nie byłaby w stanie dokonać tak haniebnego czynu. Dopomóc mu ma w tym Henry - przyjaciel adwokat, zajmujący się sprawami kryminalnymi. To, co wykaże jego śledztwo okaże się wyzwoleniem nie tylko dla głównej bohaterki.

Niestety, w nocy - zaraz po ślubie - okazuje się, że ktoś otruł barona....

• Romans
  • Nie będę czytać
  • Chcę przeczytać (mniej pilne)
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Wyzwolenie pani Jutty