The Distance Between Us

Wydawnictwo: HarperTeen
angielski
HouseOfReaders

Money can't buy a good first impression. Seventeen-year-old Caymen Meyers learned early that the rich are not to be trusted. And after years of studying them from behind the cash register of her mom's porcelain-doll shop, she has seen nothing to prove otherwise. Enter Xander Spence—he's tall, handsome, and oozing rich. Despite his charming ways and the fact that he seems to be one of the...

Money can't buy a good first impression.

Seventeen-year-old Caymen Meyers learned early that the rich are not to be trusted. And after years of studying them from behind the cash register of her mom's porcelain-doll shop, she has seen nothing to prove otherwise. Enter Xander Spence—he's tall, handsome, and oozing rich. Despite his charming ways and the fact that he seems to be one of the first people who actually gets her, she's smart enough to know his interest won't last. Because if there's one thing she's learned from her mother's warnings, it's that the rich have a short attention span. But just when Xander's loyalty and attentiveness are about to convince Caymen that being rich isn't a character flaw, she finds out that money is a much bigger part of their relationship than she'd ever realized. With so many obstacles standing in their way, can she close the distance between them?

źródło opisu: http://www.harperteen.com/books/Distance-Between-U...(?)

źródło okładki: http://www.harperteen.com/books/Distance-Between-U...»

Sol | 2018-03-22

W mojej głowie do tej książki przylgnęła łatka - najsłabsza książka Kasie West.
Zdecydowanie jest to bardzo krzywdzące, bo nic bardziej mylnego! To jedna z moich naj w tym momencie ;)

Bo bohater. Xander nie jest takim typowym bogatym chłopaczkiem, nadętym i zarozumiałym. To wartościowy i odpowiedzialny młody mężczyzna. Który na dodatek nie boi się pokazać dziewczynie że mu na niej zależy.
No i ma poczucie humoru.

Bo bohaterka. Caymen i jej poczucie humoru to chyba najsilniejszy punkt tej książki. Bardzo trafne są jej uwagi, potrafi cudownie gasić mocno pewnego siebie Xandra i nie raz go zaskoczyć. Kopaniem grobu na przykład :D

Bo postacie drugoplanowe. Przyjaciółkę bohaterki Skye to już chyba znam :P ale tak, tu mogę poznać mocniej i znacznie bardziej polubić. Znajomi dziewczyn z zespołu też dają radę. I o dziwo w starszym pokoleniu, czyli cała kadra rodzicielska to fajni ludzie. Czasem wymagający, czasem pogubieni albo ciepli i życzliwi. Albo wszystko na raz ;)

Bo...

Arlet | 2018-01-14
Na półkach: Beem, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 14 stycznia 2018

Chłopak może i jest z innej bajki, ale sama opowieść to jednak nadal bajka :)

To moje drugie spotkanie z Kasie West i na pewno bardziej przyjemne niż w przypadku "Chłopaka z sąsiedztwa" (ci bracia strzegący cnoty bohaterki...grr...). Autorka jest już chyba specjalistką w opisywaniu kiełkujących pierwszych miłości i rozterek z tym związanych. Tutaj dodatkowo mamy zderzenie dwóch światów. Z jednej strony uboga półsierota Caymen, z drugiej niebywale bogaty i przystojny Xander. Czy ich spotkanie może przerodzić się w coś więcej? Czy to w ogóle jest możliwe?
Autorka dobrze przedstawiła to jak wpływa na charakter porzucenie przez rodzica. Książka nie jest taką błahą opowiastką, jak z pozoru mogłoby się wydawać. Oczywiście wciąż jest to powieść o pierwszym uczuciu i jest to bajeczka, ale wystarczy przymknąć jedno oko i po kłopocie.
Milutka książeczka, spełnia swoje zadanie. Trochę bawi, czasem delikatnie wzrusza. Finał to lekka przesada, szczególnie sprawa z dziadkami, ale tak to już...

katala | 2018-05-18
Przeczytana: 18 maja 2018

Lubię historie West. Lubię jej pióro, bohaterów, radość z jaką potrafi ich opisywać. I lubię ich przygody. Chłopak z innej bajki udowodnił mi, że jedne bardziej, a inne mniej przypadają mi do gustu. Jak na razie to najbardziej niepełna książka West jaką czytałam . Nie do końca potrafiłam rozgryźć bohaterkę. Kiedy cieszyłam się, że bohater jest mądry za ich dwójkę, to ten znowu zaczął zachowywać się lekko nieprzytomnie. Zresztą Ne tylko zachowanie młodych jest lekko dziwne. I o ile u nich można to zrzucić na młody wiek, o tyle u mamy bohaterki już nie bardzo. Zostały jakieś niedomówienia, niejasności, niepewność w kilku wątkach. Ale i tak nie zmieniło to faktu, że to ciepła książka (w dużej mierze dzięki postaciom drugoplanowym), szybka w czytaniu i choć pewnie wyleci mi z głowy szybciej niż inne pozycje autorki, to i tak warto było ją poznać.
Plusem jest też cudny sarkazm Caymen.
Polecam.

WampirkaJustynka | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Książki Kasie West czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Jak do tej pory tylko do jednej książki mam zastrzeżenia ale zdecydowanie nie jest nią "Chłopak z innej bajki". Bardzo polubiłam Cayman i Xandera, a także Sky, Henrego i dziadków Cayman. Z czystym sercem serdecznie polecam tę lekką i bardzo przyjemną historię Cayman i Xandera.

Kasia1101998 | 2017-06-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione :)

Przyznaję się z ręką na sercu, że straciłam wiarę w talent pisarski Kasie West, ale "Chłopakiem z innej bajki" udowodniła, że umie pisać książki dla młodzieży.
W sumie to nie chce mi się streszczać o co chodzi, bo i tak nikogo to nie obchodzi, ale wiem jedno, chętnie do niej wrócę.
Polecam, bo książka okazała się zaje***ta i w końcu główna bohaterka ma cięty języczek, a do tego nie jest lalunią, której miękną kolana na widok przystojnego chłopaka.

Jabłuszkooo | 2017-05-25
Przeczytana: 20 maja 2017

Jak dla mnie najlepsza książka Kasie West, zdecydowanie moja ulubiona. Jak zawsze lekka, przyjemna i prosta w odbiorze, a poza tym niosąca ważny morał. Caymen jest bohaterką, którą polubiłam ze jej sarkastyczne, aczkolwiek bardzo autentyczne podejście do wszystkich i wszystkiego. Xander... No cóż, jak go tu nie lubić? Przystojny, bogaty chłopak, żartuję! A tak na serio to miał bardzo fajny charakter i jak na kogoś bogatego, nie obnosił się z tym, przez co też punktuje ;). Z czystym sumieniem gorąco Wam polecam tę książkę, idealna na odstresowanie się i miły wieczór

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

ardnaskela | 2015-02-26

Podobała mi się. Może nie aż tak jak poprzednia książka tej autorki On the Fence ale w miarę.
Na początku było bardzo raczej przygnębiająco. Atmosfera sklepu z lalkami z porcelany bardzo ciekawa ale też dość upiorna. Dwie główne bohaterki, mama i córka są w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Troszkę nie rozumiałam dlaczego dziadkowkie nie pojawili się wcześniej w życiu Caymen.
Świetne opisy sytuacji jak zawsze u tej autorki. W tej historii dobrze pokazuje jak ktoś biedny może czuć się przy ludziach którzy zawsze mieli pieniądze. Polecam.

Lekka, zabawna młodzieżowa powieść dla każdego o nastoletniej Caymen, która poza nauką w szkole pracuje z mamą w sklepie z lalkami, oraz tajemniczym i piekielnie przystojnym Alexandrze, który pewnego dnia odwiedza ich sklep. Historia jest pełna rozbrajających i sarkastycznych docinków za które uwielbiam autorkę. Absolutnie to moje poczucie humoru! Strzał w dziesiątkę :). Książka idealnie pokazuje, że wszelkie różnice nie są przeszkodami w naszym życiu. Wręcz odwrotnie - mocno się przyciągają, dzięki czemu możemy stać się lepsi. Bardzo pozytywnie wykreowane postacie, zwłaszcza Xander...męski ideał :).
Polecam!

Natalia | 2017-06-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Caymen i Xander, to główni bohaterowie tejże książki. Oboje są młodzi bo mają dopiero po siedemnaście lat i w zasadzie, tylko to ich łączy. Pod innymi względami ich życia diametralnie się różnią. Ona mieszka wraz ze swoją mamą w małym mieszkanku nad sklepem z porcelanami lalkami, który jest na skraju bankructwa. Są biedne i nie stać ich na luksusy. On pochodzi z rodziny prowadzącej sieć hoteli, co za tym idzie są nieziemsko bogaci. Wielki dom, ekskluzywne samochody, ubrania... I ukierunkowana już przyszłość. Coś jednak ciągnie ich ku sobie. Ona swoim sarkazmem sprawia, że on na co dzień poważny w końcu zaczyna się uśmiechać. A on sprawia, że ona może poznać nowy świat, spróbować dotąd nieznanych jej rzeczy i udaje mu się wydobyć z niej czego tak naprawdę chce od życia.
To moja druga książka Kasie West i po raz kolejny bawiłam się doskonale. Ciekawa i zabawna książka, którą przeczytałam szybko i z przyjemnością.

mania_kch | 2017-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2017

Caymen i Alexander to postacie wyjęte z baśniowych kart, tak samo jak ich historia. Lekka, przyjemna i bajkowa.
Ona biedna i zaradna on bogaty i pełen zrozumienia dla wszystkich, spotykają się zakochują i rozwiązują wszystkie dręczące ich problemy:) Koniec bajki :)