Co przyniesie wieczność

Wydawnictwo: Filia
The Problem with Forever
lulamae

Dla niektórych cisza jest bronią, ale Mallory „Myszce” Dodge służy ona jako pancerz ochronny. W dzieciństwie nauczyła się, że lepiej jest zachować milczenie. I choć minęły już cztery lata od kiedy jej koszmar się skończył, dziewczyna zaczyna się martwić, że strach będzie ją paraliżował do końca życia. Teraz, po latach indywidualnego nauczania pod troskliwym okiem przybranych rodziców, Mallory...

Teraz, po latach indywidualnego nauczania pod troskliwym okiem przybranych rodziców, Mallory musi się zmierzyć z nowym wyzwaniem – ostatnią klasą w publicznej szkole średniej. Żaden ze scenariuszy, które sobie stworzyła, nie zakładał, że pierwszego dnia nauki wpadnie na Ridera Starka, niewidzianego od lat przyjaciela i opiekuna.
Dziewczyna uświadamia sobie, że ich więź przetrwała. Okazuje się jednak, że nie tylko Mallory zmaga się z demonami przeszłości. Widząc, że życie wymyka się Riderowi spod kontroli, staje ona w obliczu wyboru pomiędzy dalszym milczeniem, a walką o kogoś, kogo kocha, o życie, jakiego pragnie, i prawdę, która musi zostać ujawniona.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

szaraczek | 2017-05-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ravelo, 2017
Przeczytana: 03 maja 2017

Nie tylko słowa mogą być bronią, czasem milczenie jest więcej warte.
Gdy Mallory po traumie z dzieciństwa chce rozpocząć nowe życie. Przez trzynaście lat uczyła się, że dźwięk jest czymś złym, że słowa przynoszą ból. Dosłownie. Jednak Mallory nie była w tym sama. Był jeszcze Rider gotowy oddać za nią życie. Jednak wraz z końcem dramatu ich drogi się rozeszły. Jak się okazuje nie na zawsze.

Mam ten sam problem, co w przypadku Hopeless... nie lubię głównej bohaterki. Współczuję jej. Jej dzieciństwo nie było bajką. Ale Ridera też nie. I to sprawia, że obydwoje stoją po dwóch stronach barykady. On skupia się na każdym tylko nie na sobie. Bohaterka skupia się tylko na sobie. Co ona myśli, co ona czuje, czego ona chce, olewając całkowicie innych. Przykładów jest mnóstwo. Kolacja, warsztat... w tych fragmentach najmocniej rzuciło mi się to w oczy.

I tak samo, jak w ,,Hopeless” wszystko uratował facet.

Autorka dotknęła bardzo trudnego tematu. Czy mu podołała? Nie do końca. Przypuszczam...

WampirkaJustynka | 2017-05-05
Przeczytana: 05 maja 2017

Właściwie to nie wiem co myśleć o tej książce. Z jednej strony dobrze się czytało a z drugiej trochę wiało nudą. Jednak ta książka pokazuje, że opieka społeczna nie jest idealna nie tylko w Polsce. Cóż całość nawet przypadła mi do gustu - zwłaszcza postacie. Ogólnie historia zbyt przypominała mi inne książki: "Hopeless" (problemy Mallory) i "Idealną chemię (rozmowa Mallory i Ridera na temat studiów i kłopoty Jaydena). Tak więc nic nowego autorka nie stworzyła. Myślę też, że książka mogła zostać trochę "odchudzona" bo w sumie nic takiego się tutaj nie dzieje. Trochę za mało akcji. Podsumowując nie czytało się ani źle ani za dobrze. Jeśli więc chodzi o autorkę to moją ulubioną jej serią pozostaje "Dark Elements".

mania_kch | 2017-05-21
Na półkach: Przeczytane, 2017

Mallory i Raider od zawsze razem, w jednym domu i w jednym koszmarze. Kiedy tragedia się kończy ich drogi się rozchodzą. Po kilku latach spotykają się ponownie i choć ich życie zewnętrzne zmieniło się na lepsze, wewnątrz dzień po dniu dalej przeżywają skutki przeszłości...

Temat fajny jednak nie do końca wykorzystany. Skupiony raczej na ilości niż na jakości. I dlatego zbyt często wiało nudą. Ogólnie dobra, nic więcej.

Jennifer Armentrout po raz kolejny pokazała, że potrafi nie tylko pisać wciągające historie z kategorii fantasy (seria Lux) ale także te pokazujące bardzo duże problemy, z którymi boryka się wiele osób. Jak czują się młodzi ludzie, którzy nie mają rodziny? Jennifer przedstawia psychikę takich ludzi, pobudki ich zachowań, problemy z zaufaniem. Genialnie ukazany został problem maltretowania dzieci adoptowanych i późniejsze tego następstwa. Wiele z nas ma rodzinę, jesteśmy szczęśliwi, ale są też ludzie, którzy nie mają przy sobie nikogo, musimy o nich pamiętać. Nie bójmy się im pomagać.

"Jednak jest dla mnie ważna, ponieważ udowodniła mi, że pomaganie potrzebującym, nawet jeśli sami nie dostrzegają, że ta pomoc jest im potrzebna, warte jest ryzyka" - fragment z powyższej książki.

Ta książka bardzo mi przypomina "Moje serce i inne czarne dziury" choć historia jest zupełnie inna.

Olix | 2017-05-03
Na półkach: Romans, Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 03 maja 2017

"Co przyniesie wieczność" opowiada o losach Mallory, młodej dziewczynie o bardzo trudnym dzieciństwie. Mallory będąc małym dzieckiem wychowywała się w domu opiekunów socjalnych, gdzie wraz ze swoim przyjacielem Riderem zaznali przemocy, głodu i odrzucenia. Rider był jej jedynym światełkiem dobroci pośród tego koszmaru. To właśnie on stawał w obronie dziewczynki, gdy pan domu chodził wściekły, to on pozwalał się bić, aby tylko Mallory była bezpieczna. Jedynie co dziewczynka musiała robić, to siedzieć cicho, by nikt jej nie usłyszał. I stąd się właśnie wzięła jej ksywka "Myszka" - zawsze cicha, nieśmiała, niepewna. Koszmar dzieciaków trwał wiele lat, aż do pewnego incydentu, który zmienił ich życie. Mallory i Rider zostali rozdzieleni, dziewczyna została adoptowana, z chłopakiem nie wiadomo co się stało. Jednak pewnego dnia ich drogi znowu się połączyły, gdy dziewczyna poszła do tej samej szkoły, do której chodził jej przyjaciel z dzieciństwa.

Książka serio bardzo mi się podobała....

Bezimienna | 2017-04-13
Na półkach: 2017, Przeczytane, New Adult

Choć podobne tematy pojawiły się już wcześniej w książkach które czytałam, żaden z tych autorów nie pokazał tego w tak mądry i życiowy sposób. Bez przesady, podkoloryzowania, naiwności.
To jakie mamy dzieciństwo, kształtuje nasz umysł i charaktery na zawsze. Potem możemy je naginać, poprawiać, ulepszać, ale i tak nigdy nie będą takie jak wtedy gdyby nasze życie od początku było inne.
Dodam jeszcze jedno, ponieważ już wiem, że wiele osób zniechęca sie do sięgnięcia po książkę, przez jej opis, który jest beznadziejny i nie oddaje prawdy książki. To nie tylko świat biednych i bogatych, to zmaganie się w świecie w którym jest śmierć, są narkotyki i meksykańskie gangi.
Zacytuję fragment bajki, którą mały Rider czytał małej Malory gdy była przerażona a potem wiele lat później tą sama bajką pokazał jej kim on tak naprawdę jest.

" – Co to znaczy być PRAWDZIWYM? – zapytał pewnego dnia Królik. – Czy to znaczy, że ma się w środku coś, co brzęczy, oraz wystający kluczyk? – Bycie...

Oktawia Gilbert | 2017-04-27
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Jennifer L. Armentrout jest mi bliżej znana jako J. Lynn, gdyż pod tym pseudonimem napisała swoje najpopularniejsze książki - serię "Zaczekaj na mnie", która opowiada o losach kilkorga przyjaciół, wkraczających w świat dorosłych i poznających smak prawdziwej miłości. Jej pierwsza książka, o tym samym tytule co seria, należy do moich ulubionych pozycji z gatunku New Adult i już od kilku lat nie pozwala mi o sobie zapomnieć. Ale znam również książki wydane pod nazwiskiem Armentrout, a mianowicie wciągającą, paranormalną serię "Lux", którą, tak na marginesie, powinnam sobie przypomnieć. Popularne "Dark Elements", mimo że zgarniają najwyższe oceny na lubimyczytac.pl, nie przekonały mnie do siebie na tyle, żebym po nie sięgnęła, co nie oznacza, że ich nie przeczytam, gdy przyjdzie na nie czas. Natomiast nie miałam najmniejszych wątpliwości, że czas na lekturę "Co przyniesie wieczność", gdy tylko książka wpadła mi w ręce.

Mallory "Myszka" Dodge i Ridera Starka łączy wspólna...

EratoCzyta | 2017-04-22
Przeczytana: kwiecień 2017

Gdy otrzymałam propozycję przeczytania i zrecenzowania tej książki od razu sprawdziłam opinie innych czytelników na jej temat i niestety nie wróżyły one nic dobrego- oceny były słabe, mimo że tylko dwie. Teraz gdy jestem już po lekturze tej pozycji niezmiernie cieszę się, że posłuchałam swojej intuicji i dałam szansę książce i autorce (to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej pisarki).

„Co przyniesie wieczność” jest historią Mallory Dodge, która do 13-tego roku życia mieszkała u rodziny zastępczej. Doświadczyła ona tam bardzo złych rzeczy, spotkało ją wiele przykrości i była ofiarą przemocy, chociaż miała swojego własnego anioła stróża u boku. Pewnego dnia jeden incydent całkowicie odmienia życie dziewczyny. Trafia ona pod skrzydła cudownych i opiekuńczych ludzi- Carla i Rosy, którzy ją adoptowali.
Mallory przez przeżycia z dzieciństwa jest bardzo wycofaną osobą, boi się odzywać do ludzi, nie lubi kontaktów z nieznajomymi, a wszystko co nowe po prostu ją przeraża, mimo to...

Blair | 2016-08-03
Na półkach: Przeczytane, In English, *2016*
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Muszę przyznać, że "The problem with forever" to nie jest coś, czego spodziewałabym się po JLA. I to nie chodzi o jakość książki, a raczej problemy, które porusza. Jenny przyzwyczaiła mnie raczej do poruszania trudnych tematów w lekki sposób, mnóstwa humoru i jeszcze większej dawki akcji. "The problem with forever" jest całkowitym przeciwieństwem tych wszystkich rzeczy. Jasne - od czasu do czasu martwimy się o bohaterów, a żart to wciąż słowo występujące w ich słowniku, ale nie da się nie zauważyć, że atmosfera towarzysząca wydarzeniom jest zazwyczaj ciężka, inna od tej, która zwykle panuje w powieściach Jenny.

"The problem with forever" ma kilka swoich wad, ale myślę, że warto przeczytać tę książkę. Nie tylko, żeby zobaczyć, jak rozwija się JLA, ale także dlatego, że sama historia jest tego warta.

Kolejna wspaniała książka Jennifer L. Armentrout. Nic dodać, nic ująć.

Obsydian
    Pure