8320027667
zdrowie, medycyna

W poszczególnych rozdziałach książki są opisane przyczyny, objawy przedmiotowe i podmiotowe, diagnostyka oraz leczenia m. in. urazów oka, gwałtownie przebiegających chorób infekcyjnych narządu wzroku, jaskry, nagłego zaniewidzenia. W wielu przypadkach szybkie postawienie diagnozy i rozpoczęcie leczenia zapobiega ślepocie. Książka ma na celu ujednolicenie procedur diagnostycznych i terapeutycznych w naszym kraju, wzorem procedur stosowanych w krajach zachodnich. Przejrzyste i zwięzłe informacje zawarte w książce ułatwią lekarzowi właściwe postępowanie z pacjentem na ostrym dyżurze okulistycznym.