Okładka książki Steve Jobs

Insignis Media
typ
papier
Monika Adamczyk
7.88 (1650 ocen i 217 opinii)

Opis książki

Ekskluzywna biografia twórcy firmy Apple -Steve'a Jobsa (jedyna napisana przy jego współpracy) pióra Waltera Isaacsona, autora bestsellerowych biografii Benjamina Franklina i Alberta Einseina. Opierając się na ponad czterdziestu rozmowach z Jobsem, przeprowadzonych w ciągu dwóch lat, a także na wywiadach z ponad setką osób: członkami rodziny, przyjaciółmi, przeciwnikami, konkurentami i kolegami J...

Opierając się na ponad czterdziestu rozmowach z Jobsem, przeprowadzonych w ciągu dwóch lat, a także na wywiadach z ponad setką osób: członkami rodziny, przyjaciółmi, przeciwnikami, konkurentami i kolegami Jobsa, Walter Isaacson spisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego wykraczająca poza wszelkie schematy pasja i perfekcjonizm zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i publikacje cyfrowe.

W czasach, kiedy społeczeństwa całego świata dążą do zbudowania gospodarek ery cyfrowej, Jobs pozostaje najbardziej wyrazistą ikoną wynalazczości i wyobraźni kształtującej rzeczywistość. Wychodząc z przeświadczenia, że najlepszym sposobem stworzenia wartości w XXI wieku jest zintegrowanie kreatywności z technologią, założył firmę, w której nieskrępowane niczym wizjonerstwo połączyło się z zadziwiającymi osiągnięciami nowoczesnej techniki.

Choć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał się ani kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał, wręcz przeciwnie: zachęcał ludzi, których znał, do szczerych wypowiedzi.

O osobach, z którymi pracował i rywalizował, wypowiadał się bez ogródek, czasem nawet brutalnie. A równie szczere relacje przyjaciół, wrogów i kolegów Jobsa sprawiają, że jego pasje, pragnienia, perfekcjonizm, artyzm, przewrotność i obsesyjna potrzeba kontroli – słowem: wszystko to, co ukształtowało jego podejście do biznesu oraz doprowadziło do powstania innowacyjnych produktów – poznajemy bez upiększeń i koloryzowania.

Gnany przez wewnętrzne demony, Jobs potrafił doprowadzać swoje otoczenie do furii i rozpaczy. Ale jego żywiołowa osobowość i tworzone przez niego produkty były ściśle zespolone – podobnie jak warstwa sprzętowa i oprogramowanie urządzeń Apple – funkcjonując jak jeden zintegrowany organizm. Przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważne są w życiu pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność wartościom.

źródło opisu: Insignis Media

Polecamy

Opinie czytelników
Pablos | 2011-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2011

Steve Jobs sobie wymyślił, że jego biografię, prawdziwą, autoryzowaną, pełną faktów a nie domysłów i prywatnych opinii powinien napisać specjalista. Jego wybór padł na Waltera Isaacsona, autora biografii m.in. Einsteina, Kissingera i Franklina. Steve’owi się nie odmawia, także z czasem pisarz się zgodził.

Do myślenia daje rok, w którym założyciel i prezes Apple zgłosił się do biografa po raz pierwszy: 2004. Dziś dobrze wiemy, co ta data oznaczała - Jobs właśnie się dowiedział o swojej chorobie, raku trzustki. Nim jednak Isaacson usiadł do pracy minęło kilka lat.

Książka jest oparta na ponad czterdziestu wywiadach z Jobsem oraz wszystkimi, którzy byli ważni nie tylko dla niego czy dla Apple, ale w ogóle dla technologii cyfrowej. Autor rozmawiał zarówno z przeciwnikami, jak i przyjaciółmi Steve’a, a efektem jest ponad siedmiuset stronicowa cegła opowiadająca jak naprawdę z Jobsem było. Od samego początku, do roku 2011, gdy praca nad biografią została ukończona, i zaledwie miesiąc przed...

Ramon | 2012-03-11
Na półkach: Teraz czytam

Zaryzykowałbym twierdzenie, że ta biografia stanowi największy dar Jobsa dla świata, o wiele ważniejszy, niż jego produkty. Dlaczego? Otóż jest napisana bez cenzury i ukazuje - nie waham się użyć tego słowa - chorobę Jobsa, na którą wydaje się cierpiał przez całe życie. Egotyzm, perfekcjonizm, opryskliwość, arogancja, nadmierna potrzeba kontroli itd. - to niektóre jej objawy.

W książce "Rak Nie Jest Chorobą" Andreas Mortiz podkreśla "To nie rak powoduje, że chorujemy. To nasza choroba powoduje raka". Mi życie Steve'a wydaje się ilustracją tej tezy. Nie ukrywam, że zastanawiam się, gdzie byłby dziś, gdyby zamiast ograniczać się do leczenia raka dietą przez pierwsze kilka miesięcy dokonał przemiany własnego wnętrza (jak to zalecają tacy specjaliści, jak Andreas Moritz) i zrezygnował z tej ciemnej (przepraszam, ale tak mi się kojarzy: hitlerowskiej) strony swej natury.

"Nigdy nie uważałem siebie za człowieka nierozsądnego. Tak naprawdę w swoim mniemaniu byłem jedyną znaną mi rozsądną o...

Melanka | 2013-10-06
Przeczytana: 06 października 2013

Jestem pod wrażeniem produktów Appla...zachwycił mnie jeszcze w 1999 iMac - taki trochę kosmiczny komputer stacjonarny z przezroczystą obudową, przez którą było widać wszystkie jego "wnętrzności". Steve Jobs, który przyczynił się do powstania tak wielu pięknych produktów, był genialny, a przy tym wyjątkowo trudny, charyzmatyczny, często obrażający innych w swoim zero-jednynkowym wartościowaniu świata. Dodać należy o jego tendencji zniekształcania rzeczywistości która, myślę, że przyczyniła się do sukcesu.
Mam wrażenie, że biografia jest bardzo "produktowa" i skoncentrowana w dużej mierze na życiu zawodowym...jest to zasadne z racji tego, że Steve Jobs bardzo dużo czasu poświęcał pracy, jak również z uwagi na zachowanie prywatności najbliższej rodziny. Książka warta przeczytania. Szefowie niech nie kopiują sposobu zarządzania Jobsa bo wykończą ludzi.

eschtin | 2012-01-31

Wiele bibliografii przypomina nam litanię wychwalającą postać. Jednak to siedmiusetstronicowe tomisko jest napisane z niebywałą szczerością i dystansem. Naprawdę pokazuje geniusza - jego niesamowitą charyzmę, innowacyjne pomysły mające zmienić świat i inne cechy, które my sami w głębi ducha chcielibyśmy mieć, ale także jego dziwactwa, patologiczną czasem wręcz potrzebę kontroli, trudny ambiwalentny charakter i szczerość do bólu. Postać Steve'a Jobsa wydaje się być zbitkiem wielu wykluczających się cech, które razem tworzą człowieka legendę - człowieka, który chciał zmienić świat i najzwyczajniej w świecie zrobił to. Choć jego produkty mogą się wydawać właściwe jedynie dla bogatych ekscetryków, to fakt ile siebie samego włożył w nie Jobs i cała załoga jego firmy sprawiają, że naprawdę chcemy je mieć - Steve Jobs wiedział lepiej, czego chcemy, niż my sami. Książkę polecam nie tylko zagorzałym fanom marki Apple, ale przede wszystkim tym, którzy są do niej krytycznie nastawieni. "Think dif...

alison2 | 2012-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Kilka lat temu światło dzienne ujrzał iPhone, zupełnie zaksakując zarówno ludzi z branży telekomunikacyjnej, jak i samych użytkowników. Specjaliści przecierali oczy ze zdumienia odkrywając potencjał i innowacyjność tego urządzenia. Urządzenia tym bardziej zaskakującego, ponieważ nie wyszło spod skrzydeł dominującej w tej gałęzi Nokii czy Sony Ericssona, a stanowiło najnowszy produkt firmy Apple. iPhone był odpowiedzią na potrzebę klientów, o której istnieniu oni sami jeszcze nie zdawali sobie sprawy. Niewielkie urządzenie, bardzo proste w obsłudze, za to niesamowicie bogate w możliwości użytkowania, a przy tym wszystkim bardzo atrakcyjnie zaprojektowane, szybko zdobyło popularność i serca klientów. Niedługo później na rynku pojawił się iPad z jeszcze większą funkcjonalnością i ilością dostępnych aplikacji , którego używanie sprawia po prostu niesamowitą przyjemność. Na rynku, na którym od dawna dominowali ci sami producenci i na którym roiło się od produktów niekoniecznie przyjaznych d...

papisialka | 2014-03-07
Przeczytana: 07 marca 2014

Dawno nie czytałam tak rewelacyjnej książki. składają się na to dwa czynniki: jest bardzo dobrze napisana, opowiada historię elektryzującej postaci. Mimo iż każdy mniej więcej zna dokonania pana Jobsa książka ta pozawala zagłębić się w meandry jego osobowości, poznać przyczyny.. i skutki.

Grieftain | 2012-01-02
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 30 grudnia 2011

Ktoś kiedyś powiedział, że największym wrogiem dobrego jest wystarczające. Steve Jobs swoim życiem w bardzo dobitny sposób pokazywał, że nie musi to być wcale prawdą. Był to człowiek który nie tylko nie akceptował wystarczającego, ale odrzucał także dobre i bardzo dobre. Wszystko do czego się zabierał musiało być wykonane perfekcyjnie i właśnie z takim podejściem odniósł olbrzymi sukces jako przedsiębiorca. To Steve Jobs wybrał Waltera Isaacsona by napisał jego biografie i nie ma wątpliwości, że oczekiwał arcydzieła. Czy cel ten udał się autorowi książki? Śmiem uważać, że jak najbardziej tak.

Nigdy nie interesowałem się zbytnio ani marką Apple, ani Stevem Jobsem oraz nigdy nie posiadałem Macintosha, iPoda czy innej zabawki zaczynającej się od literki „i”, chociaż oczywiście miałem podstawowe pojęcie kim jest ta postać i jaką firmę prowadzi. Z tego powodu dla mnie książka ta była niekończącym się ciągiem coraz to nowych niespodzianek. Już na pierwszych stronach zaskakuje mnie informa...

marthaa89 | 2014-04-08
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Bardzo inspirująca lektura. Po jej przeczytaniu mogę śmiało powiedzieć że podziwiam Jobsa. Przy okazji poznania twórcy Apple dowiedziałam się o charakterze jego relacji z Wozniakiem, Jonym Ivem, Johnem Lasseterem, Billem Gatesem i innymi. W ponad 700 stronach książki mamy wszystko: od powstania Apple do wyrzucenia z niego Jobsa przez owładniętych manią zarabiania pieniędzy "wielkich dyrektorów", współpracę Pixara z Disneyem i sukces filmów typu "Toy Story", krótką współpracą z Microsoftem, wielki powrót Jobsa do Apple i stworzenie fantastycznych produktów (iPod, iMac itd.)

Jobs był postacią kontrowersyjną. Miał wielki dar i ogromną intuicję, która pozwoliła na rozwinięcie Apple'a i Pixara oraz jego firmy NeXT.

Był artystą, postrzegającym świat w kategoriach czarno-białych. Coś było albo czarne, albo białe. Pracował z najlepszymi talentami, które sam wyszukał. Miał niesamowitą zdolność przekonywania ludzi do tego, co chciał osiągnąć. I chociaż czasem był szalony, t...

Paweł | 2011-12-14
Przeczytana: 06 grudnia 2011

O biografiach takich ludzi jak Steve Jobs jeszcze przed ich wydaniem wiadomo jedno – szykuje się bestseller. I nie ma co się dziwić. Fani marki Apple na pewno zakupią wydanie pierwsze a później jeszcze kilka wersji limitowanych, kolekcjonerskich, w wersji papierowej oraz e-booka i wersję audio. Osoby nie pałające miłością pierwotną do firmy z Coupertino zakupią przynajmniej jedną wersję aby zapoznać się z biografią. Ludzie pokroju Jobsa są interesujący nie tylko dlatego, że są ekscentryczni czy odnieśli sukces. Po prostu rzadko spotyka się takich ludzi.

Ciąg dalszy na: http://webfan.pl/recenzja-steve-jobs-biografia/

joly_fh | 2014-04-24
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Apple, jedna z dominujących dziś firm branży teleinformatycznej, narodziła się w latach 70-tych, w garażu. Założył ją 22-letni Steve Jobs, wraz ze swoim przyjacielem, Stevem Wozniakiem. To Wozniak był inżynierem, który stworzył pierwszy komputer Apple'a, ale bez Jobsa Woz niczego by nie sprzedał. Jobs okazał się mistrzem sprzedaży i negocjacji. Potrafiłby sprzedać wodę tonącemu. To on zbudował firmę, która w błyskawicznym tempie podbiła rynek, weszła na giełdę i zarobiła krocie. Był też kreatorem – wymyślił i wypuścił na rynek szereg produktów, które stały się kamieniami milowymi w dziedzinie nowoczesnej technologii: system operacyjny oparty na interfejsie graficznym, pierwszy komputer osobisty, iBook, iPod, iTunes, iPhone, iPad. Jobs założył też Pixara – studio filmowe, które prześcignęło Disney'a na polu filmów animowanych. Z Pixara wyszły takie hity jak Toy Story, Potwory i spółka, Gdzie jest Nemo – i wiele innych, kultowych już dziś filmów. Siłą napędową tego wszystkiego był jeden...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku