Steve Jobs

Wydawnictwo: Insignis
Monika Adamczyk

Inne wydania

Ekskluzywna biografia twórcy firmy Apple -Steve'a Jobsa (jedyna napisana przy jego współpracy) pióra Waltera Isaacsona, autora bestsellerowych biografii Benjamina Franklina i Alberta Einseina. Opierając się na ponad czterdziestu rozmowach z Jobsem, przeprowadzonych w ciągu dwóch lat, a także na wywiadach z ponad setką osób: członkami rodziny, przyjaciółmi, przeciwnikami, konkurentami i...

Opierając się na ponad czterdziestu rozmowach z Jobsem, przeprowadzonych w ciągu dwóch lat, a także na wywiadach z ponad setką osób: członkami rodziny, przyjaciółmi, przeciwnikami, konkurentami i kolegami Jobsa, Walter Isaacson spisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego wykraczająca poza wszelkie schematy pasja i perfekcjonizm zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i publikacje cyfrowe.

W czasach, kiedy społeczeństwa całego świata dążą do zbudowania gospodarek ery cyfrowej, Jobs pozostaje najbardziej wyrazistą ikoną wynalazczości i wyobraźni kształtującej rzeczywistość. Wychodząc z przeświadczenia, że najlepszym sposobem stworzenia wartości w XXI wieku jest zintegrowanie kreatywności z technologią, założył firmę, w której nieskrępowane niczym wizjonerstwo połączyło się z zadziwiającymi osiągnięciami nowoczesnej techniki.

Choć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał się ani kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał, wręcz przeciwnie: zachęcał ludzi, których znał, do szczerych wypowiedzi.

O osobach, z którymi pracował i rywalizował, wypowiadał się bez ogródek, czasem nawet brutalnie. A równie szczere relacje przyjaciół, wrogów i kolegów Jobsa sprawiają, że jego pasje, pragnienia, perfekcjonizm, artyzm, przewrotność i obsesyjna potrzeba kontroli – słowem: wszystko to, co ukształtowało jego podejście do biznesu oraz doprowadziło do powstania innowacyjnych produktów – poznajemy bez upiększeń i koloryzowania.

Gnany przez wewnętrzne demony, Jobs potrafił doprowadzać swoje otoczenie do furii i rozpaczy. Ale jego żywiołowa osobowość i tworzone przez niego produkty były ściśle zespolone – podobnie jak warstwa sprzętowa i oprogramowanie urządzeń Apple – funkcjonując jak jeden zintegrowany organizm. Przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważne są w życiu pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność wartościom.

źródło opisu: Insignis Media

źródło okładki: Insignis Media

• Milczenie nocy
  • Grzech nasz codzienny
  • Samotna gwiazda
  • Ósme życie (dla Brilki)
  • Ostatni list

Trawers
Remigiusz Mróz

8,11 (105 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Marago | 2015-01-07
Na półkach: Prezent, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Doskonała biografia Steve'a Jobsa popełniona przez Waltera Isaacsona. Świetna. Nie znalazłam w niej słabych punktów. Od pierwszej strony książka wchłania, wręcz porywa. Nawet łapiąc oddech obsesyjnie o niej myślimy, by uronić łzę przy ostatniej kropce. Jest tak sugestywnie napisana, że główny bohater staje się naszym znajomym, kimś bliskim, domownikiem. Jest postacią z krwi i kości - jednocześnie fantastyczną i koszmarną, kimś niezwykłym, geniuszem mojego pokolenia. Jobsa nie da się pominąć w dzisiejszym świecie i to nie tylko na rynku komputerowym, muzycznym czy filmowym. Tego wszystkiego o człowieku, który "myślał inaczej" na "skrzyżowaniu techniki i humanistyki" dowiecie się Państwo z książki. Polecam, polecam, polecam.

Shimik | 2015-12-21

Steve Jobs, twórca firmy Apple. Prywatnie kawalarz i geniusz. Książka opowiada historię życia Jobsa. Jest zabawna. Opowiada jak wylatuje się ze szkoły, jak wymyśla się nowe kawały, które wpędzają w coraz większe tarapaty. Podobało mi się, można się było pośmiać i nie było nudne. Także uważam książkę za ciekawą lekturę!

Pablos | 2011-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2011

Steve Jobs sobie wymyślił, że jego biografię, prawdziwą, autoryzowaną, pełną faktów a nie domysłów i prywatnych opinii powinien napisać specjalista. Jego wybór padł na Waltera Isaacsona, autora biografii m.in. Einsteina, Kissingera i Franklina. Steve’owi się nie odmawia, także z czasem pisarz się zgodził.

Do myślenia daje rok, w którym założyciel i prezes Apple zgłosił się do biografa po raz pierwszy: 2004. Dziś dobrze wiemy, co ta data oznaczała - Jobs właśnie się dowiedział o swojej chorobie, raku trzustki. Nim jednak Isaacson usiadł do pracy minęło kilka lat.

Książka jest oparta na ponad czterdziestu wywiadach z Jobsem oraz wszystkimi, którzy byli ważni nie tylko dla niego czy dla Apple, ale w ogóle dla technologii cyfrowej. Autor rozmawiał zarówno z przeciwnikami, jak i przyjaciółmi Steve’a, a efektem jest ponad siedmiuset stronicowa cegła opowiadająca jak naprawdę z Jobsem było. Od samego początku, do roku 2011, gdy praca nad biografią została ukończona, i zaledwie miesiąc...

chiara | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

Książka jest znakomicie napisana, muszę powiedzieć, że przekonała mnie do Steve'a Jobsa 5 lat po jego śmierci, o wielu rzeczach z niej dopiero się dowiedziałam. Nie popadając w przesadę wyjaśnia, skąd wzięła się swoista "religia" Apple. Mimo, że doceniam jakość tych produktów, po lekturze książki nie straciłam dystansu, który najlepiej wyraża świetny mem Marty Frej przedstawiający dwie rozmawiające modnie odziane przyjaciółki: "Wiesz, według amerykańskich naukowców, jak kupisz jednocześnie ajfona, ajmaka i ajpada, to ci trzykrotnie wzrośnie ajkju" :-)

Melanka | 2013-10-06
Przeczytana: 06 października 2013

Jestem pod wrażeniem produktów Appla...zachwycił mnie jeszcze w 1999 iMac - taki trochę kosmiczny komputer stacjonarny z przezroczystą obudową, przez którą było widać wszystkie jego "wnętrzności". Steve Jobs, który przyczynił się do powstania tak wielu pięknych produktów, był genialny, a przy tym wyjątkowo trudny, charyzmatyczny, często obrażający innych w swoim zero-jednynkowym wartościowaniu świata. Dodać należy o jego tendencji zniekształcania rzeczywistości która, myślę, że przyczyniła się do sukcesu.
Mam wrażenie, że biografia jest bardzo "produktowa" i skoncentrowana w dużej mierze na życiu zawodowym...jest to zasadne z racji tego, że Steve Jobs bardzo dużo czasu poświęcał pracy, jak również z uwagi na zachowanie prywatności najbliższej rodziny. Książka warta przeczytania. Szefowie niech nie kopiują sposobu zarządzania Jobsa bo wykończą ludzi.

Ramon | 2012-03-11
Na półkach: Teraz czytam

Zaryzykowałbym twierdzenie, że ta biografia stanowi największy dar Jobsa dla świata, o wiele ważniejszy, niż jego produkty. Dlaczego? Otóż jest napisana bez cenzury i ukazuje - nie waham się użyć tego słowa - chorobę Jobsa, na którą wydaje się cierpiał przez całe życie. Egotyzm, perfekcjonizm, opryskliwość, arogancja, nadmierna potrzeba kontroli itd. - to niektóre jej objawy.

W książce "Rak Nie Jest Chorobą" Andreas Mortiz podkreśla "To nie rak powoduje, że chorujemy. To nasza choroba powoduje raka". Mi życie Steve'a wydaje się ilustracją tej tezy. Nie ukrywam, że zastanawiam się, gdzie byłby dziś, gdyby zamiast ograniczać się do leczenia raka dietą przez pierwsze kilka miesięcy dokonał przemiany własnego wnętrza (jak to zalecają tacy specjaliści, jak Andreas Moritz) i zrezygnował z tej ciemnej (przepraszam, ale tak mi się kojarzy: hitlerowskiej) strony swej natury.

"Nigdy nie uważałem siebie za człowieka nierozsądnego. Tak naprawdę w swoim mniemaniu byłem jedyną znaną mi...

Nie wiem jakie są kryteria dawania gwiazdek. Dla mnie jest to chyba pierwsza książka, której dałam maksymalną ilość.
Po pierwsze dlatego, ze nie spotkałam sie wcześniej z tak dobrze napisana biografią, po drugie, książka powaliła mnie na łopatki.
Śmiech, złość, obojętność, płacz.
Fakt, ze ani jedno zdanie nie jest wymyślone, wzmacnia emocje towarzyszące podczas podróży w świecie Jobs'a.
Przeczytanie jej zajelo mi około tygodnia, długo, troche z braku czasu, ale przede wszystkim dlatego, ze chciałam chłonąć każda informację, zapamietać na długo. Nie mozna ominąć ani jednego zdania, trzeba czytać w skupieniu.

APEL do tych, którzy dodali Steva Jobs'a na półkę CHCE PRZECZYTAĆ: proszę nie oceniajcie go podczas czytania, poczekajcie do końca. Napewno zmienicie zdanie.

Nie jestem w stanie napisac, opisać wszystkich emocji towarzyszących podczas czytania. Nie dziś, nie tak na świeżo, chyba potrzebuje czasu aby wrócić i kliknąć w edytuj opis.
Tak, zdecydowanie jest to książka, o...

Monika | 2015-11-12
Przeczytana: 2015 rok

Bardzo dobrze napisana biografia, skrupulatnie i analitycznie. Uprzedzam, że spora część tekstu to dzieje samej firmy Apple. Dość szczegółowo opisane są kolejne etapy tworzenia nowych produktów, same produkty, relacje między współpracownikami. Życie prywatne Jobsa to zaledwie mała garstka tej książki, co w sumie odzwierciedla proporcje rzeczywiste. Czytelnik, którego wcale nie kręci technologia czy mechanizmy biznesowe, będzie czasem musiał cierpliwie przebrnąć przez kawałki informatyczne. Zwłaszcza, że książka nie jest z tych na jeden wieczór, liczy ponad 600 bogatych słownie stron. Nic nie jest jednak niepotrzebne, wszystko kręci się wokół głównego bohatera.
Książkę polecam. trzeba jednak zarezerwować na nią trochę czasu. Twórcę firmy Apple warto po prostu poznać. Osoba to nietuzinkowa, nie do jednoznacznej oceny.

kris81CK | 2014-06-21
Przeczytana: czerwiec 2014

Książka ta opisuje życie jednego z największych innowatorów i wizjonerów XX wieku - Steve'a Jobs'a. Nie jest to jednak biografia przedstawiająca go wyłącznie w samych superlatywach - autor ukazuje swego głównego bohatera również jako zwykłego człowieka, z pewnymi brakami oraz wadami. Ponadto z książki tej dowiedzieć się można wiele o historii firmy Apple, jej produktach (opisywanych od momentu ich planowania do wdrożenia na rynek) oraz ewolucji całej branży IT w latach 1975-2010. Książkę polecić mogę każdej osobie zainteresowanej historią firmy Apple lub rynku IT, ale także (a może przede wszystkim) ludziom chcącym poznać kreatywne i innowacyjne podejścia do projektowania produktów oraz zarządzania firmą zgodne z wizją Jobs'a.

marthaa89 | 2014-04-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Bardzo inspirująca lektura. Po jej przeczytaniu mogę śmiało powiedzieć że podziwiam Jobsa. Przy okazji poznania twórcy Apple dowiedziałam się o charakterze jego relacji z Wozniakiem, Jonym Ivem, Johnem Lasseterem, Billem Gatesem i innymi. W ponad 700 stronach książki mamy wszystko: od powstania Apple do wyrzucenia z niego Jobsa przez owładniętych manią zarabiania pieniędzy "wielkich dyrektorów", współpracę Pixara z Disneyem i sukces filmów typu "Toy Story", krótką współpracą z Microsoftem, wielki powrót Jobsa do Apple i stworzenie fantastycznych produktów (iPod, iMac itd.)

Jobs był postacią kontrowersyjną. Miał wielki dar i ogromną intuicję, która pozwoliła na rozwinięcie Apple'a i Pixara oraz jego firmy NeXT.

Był artystą, postrzegającym świat w kategoriach czarno-białych. Coś było albo czarne, albo białe. Pracował z najlepszymi talentami, które sam wyszukał. Miał niesamowitą zdolność przekonywania ludzi do tego, co chciał osiągnąć. I chociaż czasem był szalony, to osiągnął...

Na półkach