Steve Jobs

Okładka książki Steve Jobs Walter Isaacson
Okładka książki Steve Jobs
Walter Isaacson Wydawnictwo: Insignis Ekranizacje: Steve Jobs (2015) biografia, autobiografia, pamiętnik
Insignis
2013-11-01
2011-11-21
2011-10-24
Przemysław Bieliński, Michał Strąkow
Ekranizacje:
Steve Jobs (2015)
Steve Jobs Apple Dolina Krzemowa biografia
Inne

2 książka tego autora po Leonardzie. Bardziej wciągająca - w zasadzie pochłonęła mnie jak dobry thriller, kiedy 21 kwietnia ją zacząłem, nie sądziłem, że 23 ją skończę ponad 700 stron. Niezwykle ciekawy życiorys Steve Jobsa. Osobiście nie przepadam za produktami spod znaku jabłka - potrafię zrozumieć jednak fenomen marki, jak i oddanie, lojalność i wręcz fanatyzm jej wyznawców.

Ciekawa historia geniusza i wizjonera. Choć nigdy nie miałem żadnego produktu Apple to i tak książka była bardzo wciągająca.

Niesamowita lektura, lekko się czyta i na pewno nie trzeba być techniczną osobą aby nadążyć za fabułą. Pokazuje Steva takiego jakim był, zarówno te pozytywne aspekty jak i jego trudne elementy charakteru. Bardzo udana formuła opowiadania o losach artysty podzielona na moduły. Polecam

Genialna książka, na pewno spodoba się osobom związanym z technologią.

Genialna książka, na pewno spodoba się osobom związanym z technologią.

Wybitna książka. Jeżeli ktoś ma chwilę i choć trochę interesuje się nowymi technologiami to pozycja obowiązkowa. Nie jest laurką, pokazuje wzloty, upadki oraz zarówno dobre jak i źle chwilę bohatera. Ja przeczytałem z wielką przyjemnością.

Świetnie napisana biografia wspaniałego innowatora i geniusza jakim był Steve Jobs. Isaacson bez najmniejszych skrupułów opisał jakim człowiekiem był Steve oraz jak wielkie kroki poczynił w swoim życiu. Podczas czytania książki korzystałem również z archiwalnych nagrań prezentacji produktów przez Jobsa dostępnych na YouTube, co dodatkowo zwiększało doznania z lektury. Zabieram się za kolejną książkę Isaacsona „Innowatorzy”. Biografie Steve’a Jobsa serdecznie polecam.

Świetna biografia człowieka, który reprezentował rzadki w naszej populacji gatunek - gatunek szaleńców, ludzi myślących inaczej, którzy myślą, że mogą zmienić świat i dzięki temu go zmieniają. Steve w to właśnie wierzył. Za cel postawił sobie nie osiągnięcie bogactwa, lecz odmienienie świata przez tworzenie najlepszych i wręcz idealnych produktów. To stało się podstawą jego działań, które przyniosły niezwykłe owoce. Jobs na zawsze odmienił życia nasze i przyszłych pokoleń. Zrewolucjonizował branżę komputerową, muzyczną, czy filmową. Jednak biografia nie skupia się tylko na jego jasnej stronie. Czytamy w niej również o wadach Jobsa, który nie cenzurował dzieła i pragnął, aby było ono jego prawdziwą historią i wizytówką. Polecam!

Książka na medal. Czytajcie! Obowiązkowo.
Ja się nią delektowałam. I będę do niej wracać.
Kawałek współczesnej historii przedstawionej z ciekawej perspektywy.
Wiele smaczków, wątków, tajemnic, sztuczek biznesowych.
Perypetie kreatywnych innowatorów.
Jak zwykle - biografia nie zawiodła! Brawo!
Dam wysoką notę, ponieważ autor zasłużył, włożył ogrom pracy,
w zasadzie został "namaszczony" do napisania tej książki;
a branża jest bardzo bliska mojemu sercu. Bardzo.
Polecam.

Książka na medal. Czytajcie! Obowiązkowo.
Ja się nią delektowałam. I będę do niej wracać.
Kawałek współczesnej historii przedstawionej z ciekawej perspektywy.
Wiele smaczków, wątków, tajemnic, sztuczek biznesowych.
Perypetie kreatywnych innowatorów.
Jak zwykle - biografia nie zawiodła! Brawo!
Dam wysoką notę, ponieważ autor zasłużył, włożył ogrom pracy,
w zasadzie został...

Za każdym razem, kiedy czytam książki Waltera Isaacksona, odkrywam nowy świat i zupełnie inne perspektywy.

Historia Jobsa to bezpośrednie spojrzenie na epokę zmiany, rewolucji i szkoda, że wciąż tak mało osób po nią sięga.

To pierwsza biografia którą przeczytałem od dobrych paru lat i myślę, że nie mogłem trafić lepiej. Ładnie nakreślony kontekst społeczno-kulturowy w odniesieniu do rozwoju technologii oraz wkładu Jobsa i jego współtowarzyszy na rewolucję cyfrową. Plus ciekawy obraz psychologiczny samego Steve'a. Gorąco polecam wszystkim którzy wciąż zastanawiają się, co jest takiego magicznego w produktach Apple oraz głównie z uwagi na niecodzienną, pełną zbieżności postać Steve'a Jobsa.

• Biografie
  • Audiobooki