Steve Jobs

Insignis
typ
papier
Monika Adamczyk
7,92 (2084 ocen i 259 opinii)

Opis książki

Ekskluzywna biografia twórcy firmy Apple -Steve'a Jobsa (jedyna napisana przy jego współpracy) pióra Waltera Isaacsona, autora bestsellerowych biografii Benjamina Franklina i Alberta Einseina. Opierając się na ponad czterdziestu rozmowach z Jobsem, przeprowadzonych w ciągu dwóch lat, a także na wywiadach z ponad setką osób: członkami rodziny, przyjaciółmi, przeciwnikami, konkurentami i...

Opierając się na ponad czterdziestu rozmowach z Jobsem, przeprowadzonych w ciągu dwóch lat, a także na wywiadach z ponad setką osób: członkami rodziny, przyjaciółmi, przeciwnikami, konkurentami i kolegami Jobsa, Walter Isaacson spisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego wykraczająca poza wszelkie schematy pasja i perfekcjonizm zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i publikacje cyfrowe.

W czasach, kiedy społeczeństwa całego świata dążą do zbudowania gospodarek ery cyfrowej, Jobs pozostaje najbardziej wyrazistą ikoną wynalazczości i wyobraźni kształtującej rzeczywistość. Wychodząc z przeświadczenia, że najlepszym sposobem stworzenia wartości w XXI wieku jest zintegrowanie kreatywności z technologią, założył firmę, w której nieskrępowane niczym wizjonerstwo połączyło się z zadziwiającymi osiągnięciami nowoczesnej techniki.

Choć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał się ani kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał, wręcz przeciwnie: zachęcał ludzi, których znał, do szczerych wypowiedzi.

O osobach, z którymi pracował i rywalizował, wypowiadał się bez ogródek, czasem nawet brutalnie. A równie szczere relacje przyjaciół, wrogów i kolegów Jobsa sprawiają, że jego pasje, pragnienia, perfekcjonizm, artyzm, przewrotność i obsesyjna potrzeba kontroli – słowem: wszystko to, co ukształtowało jego podejście do biznesu oraz doprowadziło do powstania innowacyjnych produktów – poznajemy bez upiększeń i koloryzowania.

Gnany przez wewnętrzne demony, Jobs potrafił doprowadzać swoje otoczenie do furii i rozpaczy. Ale jego żywiołowa osobowość i tworzone przez niego produkty były ściśle zespolone – podobnie jak warstwa sprzętowa i oprogramowanie urządzeń Apple – funkcjonując jak jeden zintegrowany organizm. Przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważne są w życiu pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność wartościom.

źródło opisu: Insignis Media

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Marago | 2015-01-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Prezent
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Doskonała biografia Steve'a Jobsa popełniona przez Waltera Isaacsona. Świetna. Nie znalazłam w niej słabych punktów. Od pierwszej strony książka wchłania, wręcz porywa. Nawet łapiąc oddech obsesyjnie o niej myślimy, by uronić łzę przy ostatniej kropce. Jest tak sugestywnie napisana, że główny bohater staje się naszym znajomym, kimś bliskim, domownikiem. Jest postacią z krwi i kości - jednocześnie fantastyczną i koszmarną, kimś niezwykłym, geniuszem mojego pokolenia. Jobsa nie da się pominąć w dzisiejszym świecie i to nie tylko na rynku komputerowym, muzycznym czy filmowym. Tego wszystkiego o człowieku, który "myślał inaczej" na "skrzyżowaniu techniki i humanistyki" dowiecie się Państwo z książki. Polecam, polecam, polecam.

Pablos | 2011-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2011

Steve Jobs sobie wymyślił, że jego biografię, prawdziwą, autoryzowaną, pełną faktów a nie domysłów i prywatnych opinii powinien napisać specjalista. Jego wybór padł na Waltera Isaacsona, autora biografii m.in. Einsteina, Kissingera i Franklina. Steve’owi się nie odmawia, także z czasem pisarz się zgodził.

Do myślenia daje rok, w którym założyciel i prezes Apple zgłosił się do biografa po raz pierwszy: 2004. Dziś dobrze wiemy, co ta data oznaczała - Jobs właśnie się dowiedział o swojej chorobie, raku trzustki. Nim jednak Isaacson usiadł do pracy minęło kilka lat.

Książka jest oparta na ponad czterdziestu wywiadach z Jobsem oraz wszystkimi, którzy byli ważni nie tylko dla niego czy dla Apple, ale w ogóle dla technologii cyfrowej. Autor rozmawiał zarówno z przeciwnikami, jak i przyjaciółmi Steve’a, a efektem jest ponad siedmiuset stronicowa cegła opowiadająca jak naprawdę z Jobsem było. Od samego początku, do roku 2011, gdy praca nad biografią została ukończona, i zaledwie miesiąc...

Melanka | 2013-10-06
Przeczytana: 06 października 2013

Jestem pod wrażeniem produktów Appla...zachwycił mnie jeszcze w 1999 iMac - taki trochę kosmiczny komputer stacjonarny z przezroczystą obudową, przez którą było widać wszystkie jego "wnętrzności". Steve Jobs, który przyczynił się do powstania tak wielu pięknych produktów, był genialny, a przy tym wyjątkowo trudny, charyzmatyczny, często obrażający innych w swoim zero-jednynkowym wartościowaniu świata. Dodać należy o jego tendencji zniekształcania rzeczywistości która, myślę, że przyczyniła się do sukcesu.
Mam wrażenie, że biografia jest bardzo "produktowa" i skoncentrowana w dużej mierze na życiu zawodowym...jest to zasadne z racji tego, że Steve Jobs bardzo dużo czasu poświęcał pracy, jak również z uwagi na zachowanie prywatności najbliższej rodziny. Książka warta przeczytania. Szefowie niech nie kopiują sposobu zarządzania Jobsa bo wykończą ludzi.

Ramon | 2012-03-11
Na półkach: Teraz czytam

Zaryzykowałbym twierdzenie, że ta biografia stanowi największy dar Jobsa dla świata, o wiele ważniejszy, niż jego produkty. Dlaczego? Otóż jest napisana bez cenzury i ukazuje - nie waham się użyć tego słowa - chorobę Jobsa, na którą wydaje się cierpiał przez całe życie. Egotyzm, perfekcjonizm, opryskliwość, arogancja, nadmierna potrzeba kontroli itd. - to niektóre jej objawy.

W książce "Rak Nie Jest Chorobą" Andreas Mortiz podkreśla "To nie rak powoduje, że chorujemy. To nasza choroba powoduje raka". Mi życie Steve'a wydaje się ilustracją tej tezy. Nie ukrywam, że zastanawiam się, gdzie byłby dziś, gdyby zamiast ograniczać się do leczenia raka dietą przez pierwsze kilka miesięcy dokonał przemiany własnego wnętrza (jak to zalecają tacy specjaliści, jak Andreas Moritz) i zrezygnował z tej ciemnej (przepraszam, ale tak mi się kojarzy: hitlerowskiej) strony swej natury.

"Nigdy nie uważałem siebie za człowieka nierozsądnego. Tak naprawdę w swoim mniemaniu byłem jedyną znaną mi...

Nie wiem jakie są kryteria dawania gwiazdek. Dla mnie jest to chyba pierwsza książka, której dałam maksymalną ilość.
Po pierwsze dlatego, ze nie spotkałam sie wcześniej z tak dobrze napisana biografią, po drugie, książka powaliła mnie na łopatki.
Śmiech, złość, obojętność, płacz.
Fakt, ze ani jedno zdanie nie jest wymyślone, wzmacnia emocje towarzyszące podczas podróży w świecie Jobs'a.
Przeczytanie jej zajelo mi około tygodnia, długo, troche z braku czasu, ale przede wszystkim dlatego, ze chciałam chłonąć każda informację, zapamietać na długo. Nie mozna ominąć ani jednego zdania, trzeba czytać w skupieniu.

APEL do tych, którzy dodali Steva Jobs'a na półkę CHCE PRZECZYTAĆ: proszę nie oceniajcie go podczas czytania, poczekajcie do końca. Napewno zmienicie zdanie.

Nie jestem w stanie napisac, opisać wszystkich emocji towarzyszących podczas czytania. Nie dziś, nie tak na świeżo, chyba potrzebuje czasu aby wrócić i kliknąć w edytuj opis.
Tak, zdecydowanie jest to książka, o...

kris81CK | 2014-06-21
Przeczytana: czerwiec 2014

Książka ta opisuje życie jednego z największych innowatorów i wizjonerów XX wieku - Steve'a Jobs'a. Nie jest to jednak biografia przedstawiająca go wyłącznie w samych superlatywach - autor ukazuje swego głównego bohatera również jako zwykłego człowieka, z pewnymi brakami oraz wadami. Ponadto z książki tej dowiedzieć się można wiele o historii firmy Apple, jej produktach (opisywanych od momentu ich planowania do wdrożenia na rynek) oraz ewolucji całej branży IT w latach 1975-2010. Książkę polecić mogę każdej osobie zainteresowanej historią firmy Apple lub rynku IT, ale także (a może przede wszystkim) ludziom chcącym poznać kreatywne i innowacyjne podejścia do projektowania produktów oraz zarządzania firmą zgodne z wizją Jobs'a.

eschtin | 2012-01-31

Wiele bibliografii przypomina nam litanię wychwalającą postać. Jednak to siedmiusetstronicowe tomisko jest napisane z niebywałą szczerością i dystansem. Naprawdę pokazuje geniusza - jego niesamowitą charyzmę, innowacyjne pomysły mające zmienić świat i inne cechy, które my sami w głębi ducha chcielibyśmy mieć, ale także jego dziwactwa, patologiczną czasem wręcz potrzebę kontroli, trudny ambiwalentny charakter i szczerość do bólu. Postać Steve'a Jobsa wydaje się być zbitkiem wielu wykluczających się cech, które razem tworzą człowieka legendę - człowieka, który chciał zmienić świat i najzwyczajniej w świecie zrobił to. Choć jego produkty mogą się wydawać właściwe jedynie dla bogatych ekscetryków, to fakt ile siebie samego włożył w nie Jobs i cała załoga jego firmy sprawiają, że naprawdę chcemy je mieć - Steve Jobs wiedział lepiej, czego chcemy, niż my sami. Książkę polecam nie tylko zagorzałym fanom marki Apple, ale przede wszystkim tym, którzy są do niej krytycznie nastawieni. "Think...

alison2 | 2012-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Kilka lat temu światło dzienne ujrzał iPhone, zupełnie zaksakując zarówno ludzi z branży telekomunikacyjnej, jak i samych użytkowników. Specjaliści przecierali oczy ze zdumienia odkrywając potencjał i innowacyjność tego urządzenia. Urządzenia tym bardziej zaskakującego, ponieważ nie wyszło spod skrzydeł dominującej w tej gałęzi Nokii czy Sony Ericssona, a stanowiło najnowszy produkt firmy Apple. iPhone był odpowiedzią na potrzebę klientów, o której istnieniu oni sami jeszcze nie zdawali sobie sprawy. Niewielkie urządzenie, bardzo proste w obsłudze, za to niesamowicie bogate w możliwości użytkowania, a przy tym wszystkim bardzo atrakcyjnie zaprojektowane, szybko zdobyło popularność i serca klientów. Niedługo później na rynku pojawił się iPad z jeszcze większą funkcjonalnością i ilością dostępnych aplikacji , którego używanie sprawia po prostu niesamowitą przyjemność. Na rynku, na którym od dawna dominowali ci sami producenci i na którym roiło się od produktów niekoniecznie...

marthaa89 | 2014-04-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Bardzo inspirująca lektura. Po jej przeczytaniu mogę śmiało powiedzieć że podziwiam Jobsa. Przy okazji poznania twórcy Apple dowiedziałam się o charakterze jego relacji z Wozniakiem, Jonym Ivem, Johnem Lasseterem, Billem Gatesem i innymi. W ponad 700 stronach książki mamy wszystko: od powstania Apple do wyrzucenia z niego Jobsa przez owładniętych manią zarabiania pieniędzy "wielkich dyrektorów", współpracę Pixara z Disneyem i sukces filmów typu "Toy Story", krótką współpracą z Microsoftem, wielki powrót Jobsa do Apple i stworzenie fantastycznych produktów (iPod, iMac itd.)

Jobs był postacią kontrowersyjną. Miał wielki dar i ogromną intuicję, która pozwoliła na rozwinięcie Apple'a i Pixara oraz jego firmy NeXT.

Był artystą, postrzegającym świat w kategoriach czarno-białych. Coś było albo czarne, albo białe. Pracował z najlepszymi talentami, które sam wyszukał. Miał niesamowitą zdolność przekonywania ludzi do tego, co chciał osiągnąć. I chociaż czasem był szalony, to osiągnął...

Paweł | 2011-12-14
Przeczytana: 06 grudnia 2011

O biografiach takich ludzi jak Steve Jobs jeszcze przed ich wydaniem wiadomo jedno – szykuje się bestseller. I nie ma co się dziwić. Fani marki Apple na pewno zakupią wydanie pierwsze a później jeszcze kilka wersji limitowanych, kolekcjonerskich, w wersji papierowej oraz e-booka i wersję audio. Osoby nie pałające miłością pierwotną do firmy z Coupertino zakupią przynajmniej jedną wersję aby zapoznać się z biografią. Ludzie pokroju Jobsa są interesujący nie tylko dlatego, że są ekscentryczni czy odnieśli sukces. Po prostu rzadko spotyka się takich ludzi.

Ciąg dalszy na: http://webfan.pl/recenzja-steve-jobs-biografia/

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku