Steve Jobs

2013-11-01
2011-11-21
Data 1. wydania:
2011-10-24
Przemysław Bieliński, Michał Strąkow
Steve Jobs Apple Dolina Krzemowa biografia
Inne

Rewelacyjna.

REWELACJA.

Bardzo szczegółowa biografia człowieka, dzięki któremu przyszło na świat wiele technologicznych "cacek". Autor wprowadza nas krok po kroku przez wszystkie znaczace premiery apple, pixara, jak rowniez pokazuje wzloty i upadki Steve'a. Jak na dłoni widać też mroczna stronę tego człowieka. Mam wrażenie, że jego koleje losu sprawiły, że nie do końca własciwie...

Na półkach: , , , , , ,

Zacznę od tego, że biografia Steve'a Jobs'a jest bardzo dobrze napisana, zawiera wiele szczegółów, nawet tych, które nie zawsze stawiają wszystko kontrolującego Steve'a w dobrym świetle, on sam zgodził się na to aby ta pozycja pokazywała go takim jaki był naprawdę. Nie tylko dowiedziałam się bardzo dużo o "jabłuszkowym" geniuszu, ale również wyciągnęłam z tej książki kilka...

Świetna biografia o bardzo ciekawym człowieku, zdecydowanym, bezpośrednim i szczerym, a przy tym często niemilym - delikatnie mówiąc. Jednak bez połączenia tych cech na pewno nie zaszedłby tak daleko.

Ksiażka bardzo szczegółowa, w ogromnej mierze jest to historia firmy Apple, jednak nie ma co się dziwić w końcu Jobs poświęcił większość życia na jej budowanie.

Jest to zdecydowanie jedna z lepszych biografii jakie miałem przyjemność w życiu przeczytać. I chociaż głównie korzystam z urządzeń Apple'a to jednak nie jestem pełen zachwytów nad bohaterem tej biografii, jednak nie chcę się rozpisywać na ten temat, lepiej sięgnąć do książki.
Książka jest naprawdę dobrze napisana, chociaż niektóre szczegóły dotyczące technologii mogą kogoś...

Nie sądziłem, że biografia może być interesująca i wciągająca. Może to kwestia osoby o której ta biografia opowiada...
Pochłania się tę książkę z takim apetytem, że trudno się oderwać. Nie wiem o co chodzi, ale jest fascynująca.
Jako wieloletni użytkownik produktów Apple, z wielkim zainteresowaniem śledziłem opisane losy S.J. oraz jego firmy.
Gorąco polecam.

Znacznie zmienia pogląd na jego podejście, odkrywa jego historię na nowo

Książka mogłaby być uszczuplona o 200 stron, sporo powtórzeń, ale też dużo ciekawych faktów, o których się mało mówi

Pouczająca biografia

Świetnie napisana, bogata opowieść o jednym z najokropniejszych ludzi. O paskudnym człowieku z wizją. O człowieku, który sam zrobił niewiele, ale działając w "kulturze" Doliny Krzemowej potrafił przekonać do swojej wizji ludzi, którzy osiągnęli to wszystko za niego.

Przeczytać warto, być może nawet trzeba.

6 468
    4 176