Steve Jobs

2013-11-01
2011-11-21
Data 1. wydania:
2011-10-24
Przemysław Bieliński, Michał Strąkow
Insignis
Steve Jobs Apple Dolina Krzemowa biografia
biografia, autobiografia, pamiętnik
2013-11-01
Przemysław Bieliński, Michał Strąkow
Steve Jobs Apple Dolina Krzemowa biografia
Inne

Nie jednokrotnie oglądałem filmy, jakie zostały nakręcone o Stevie Jobsie i byłem sceptyczny czy potrzebuje czytać książkę o Jego biografii, jednak jak się okazało, byłem w błędzie, książka pokazała mi, że film jest mocno przesadzony. Steve był barwną postacią, ale często zapożyczał sobie prace innych, nie umniejszając swoich dokonań. Gorąco polecam zapoznać się z tytułem.

Ta książka to nie tylko biografia, ale też niezwykle ciekawa opowieść o tym jak powstawały produkty, które dziś są elementem naszej codzienności. Jestem pod ogromnym wrażeniem lekkości z jaką Isaacson przedstawił solidną dawkę wiedzy na temat narodzin epoki cyfrowej, mimo, że niektóre fragmenty były moim zdaniem niedopracowane; czasem miałam wrażenie, że czytam zbiór...

Cieszy mnie to, że odczuwalna jest bezkompromisowość autora w stosunku do Stevena Jobsa. Bardzo kompleksowa treść, w której zdecydowanie, bez żadnych wątpliwości czuć obecność Stevena Jobsa. Dzięki tej książce poznajemy Stevena Jobsa od strony prywatnej, biznesowej, psychologicznej, rodzinnej. Bardzo dokładnie jest opisana droga jaką przeszedł główny bohater, co...

Jedna z lepszych biografii, jakie czytałam. Bardzo ciekawe opisy każdego życiowego etapu Jobsa, spojrzenie na wydarzenia z perspektywy nie tylko samego autora, czy bohatera, ale również innych osób, które brały w nich udział. Książka nie wybiela w żaden sposób jej bohatera, nie ukazuje go jako lepszego, niż był, traktuje o wielu gorzkich momentach, pokazuje je takimi, jakie...

Opisującą geniusz na wskroś, bez zbędnego pudrowania, a przy tym o wiele dynamiczniej niż w biografii da Vinci.

Słuchałem w formie audiobooka. Bardzo przyjemnie mi się słuchało i naprawdę ciekawił mnie każdy rozdział z życia przedstawiony w książce. Fajny język, nie ma skakania pomiędzy wątkami, zdecydowanie polecam.

Obszerna książka dogłębnie analizująca życie twórcy firmy Apple. Dzięki zastosowanie krótkich rozdziałów czytanie jej było dla mnie przyjemnością. Dodatkowego smaku dodają opinie osób, którym Steve zaszedł za skórę. Myślę, że Walter Isaacson nie omieszkał ominąć żadnej tajemnicy tego niekonwencjonalnego człowieka sukcesu. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika książek.

Bardzo dobra i ciekawa biografia. Polecam!

Świetna biografia, wręcz fascynujaca. Zdecydowanie polecam.

Dyskusje

5 731