Elon Musk

2023-09-12
Michał Strąkow, Michał Jóźwiak
Elon Musk SpaceX biografia
Inne

Autor tej biografii (Walter Isaacson) przeprowadził mnóstwo wywiadów z samym Elonem, towarzyszył mu podczas różnych okazji, miał okazję być bliżej Elona niż niejedna osoba przez niego zatrudniona. Rozmawiał z jego rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami, konkurentami. Powiedzieć, że jest to wnikliwa biografia, to jak nic nie powiedzieć.

Całość opatrzona jest fotografiami z życia Muska. Począwszy od jego dzieciństwa w RPA, poprzez jego przeprowadzkę do Stanów, aż po ogromne sukcesy na skalę międzynarodową i jego rozterki związane z wojną toczoną na terenach Ukrainy i pomocą, jaką im udzielił. Dla osoby, która interesuje się jego postacią, to będzie strzał w dziesiątkę!

Elon Musk to zdecydowanie kontrowersyjna osoba. Trochę niedojrzałe dziecko z genialnym umysłem, niemal idealnym dla biznesu wysokiego ryzyka. Ryzyka, które kocha.

Całość opatrzona jest fotografiami...

Świetna kolejna biografia napisana przez Waltera Isaacsona. Elon Musk jako człowiek jest mieszanką wybuchową geniuszu, wytrwałości, wiary we własne pomysły, odwagi podejmowania niemożliwych wyzwań, przekraczających wszystkie aktualne ograniczenia wizji . Ale i wymagającej i trudnej dla innych osobowości: braku empatii, czasem okrucieństwa wobec innych, a jednocześnie czułości wobec dzieci, stanowczości w realizowaniu swoich pomysłów, niemiłych zachowań wobec pracowników , które można zakwalifikować jako agresywny mobbing .Dobrze postać bohatera tej książki, jego sposób działania, pasji, relacji z innymi opisuje podsumowanie autora: „Czy zu­chwa­łość i buta, które po­py­cha­ją go do po­dej­mo­wa­nia nad­ludz­kich wy­zwań, uspra­wie­dli­wia­ją jego okrop­ne za­cho­wa­nie, jego bez­dusz­ność, jego nie­roz­wa­gę?”.

Książka o nietuzinkowym gościu który popchał świat do przodu i robi to dalej

Książka o nietuzinkowym gościu który popchał świat do przodu i robi to dalej

Biografia nie jest typową laurką. Książka pokazuje obie strony Elona, dlatego czyta się ją z dużą przyjemnością.

Dobra biografia czyta się ciekawie i szybko.

Dobra biografia czyta się ciekawie i szybko.

Pomimo że podziwiam Elona Muska i uważam że można się od niego wiele nauczyć, to książka była bardzo nudna i dokończyłem ją na siłę. Niestety nie jestem w stanie polecić

Ciekawie napisane - długie ale nie nużące

Ciekawie napisane - długie ale nie nużące

Jakie są wasze pierwsze skojarzenia kiedy słyszycie imię i nazwisko Elon Musk? Tesla, rakiety a może dzieci o dziwnych imionach? Bezsprzecznie mężczyzna jest wizjonerem ma "parcie" na sukces i dąży do swoich celów nie zwracając uwagi na innych.
Przez dwa lata Walter Isaacson obserwował Muska, spędzał z nim czas, chodził na spotkania i godzinami rozmawiał zarówno z nim jak i jego znajomymi, współpracownikami i rodziną.
Właśnie tak powstała biografia, która liczy prawie dziewięćset stron, tak dziewięćset! Informacji w niej zawartych jak możecie się domyślać jest mnóstwo, począwszy od dzieciństwa Muska, przez pierwsze sukcesy i porażki aż do momentu, w którym znajduje się teraz.
Dla mnie nawet po przeczytaniu tej potężnej książki jest to człowiek zagadka. Chyba wywołuje u mnie więcej negatywnych emocji niż pozytywnych, bo mimo jego genialnego umysłu i jakiegoś niespotykanego zmysłu do interesów ma w sobie coś co powoduje, że ciężko darzyć go sympatią. Oczywiście nie znam człowieka osobiście i jest więcej niż pewne, że nie będę miała okazji 😅, ale jego podejście do ludzi opisane w książce mnie mierzi.
Nie będę jednak zaprzeczać, że jego umysł i to co robi wzbudza we mnie pewnego rodzaju podziw, aż dziwne pomyśleć że jeden człowiek może być inicjatorem zbudowania rakiety, samochodu elektrycznego i wszczepiania ludziom chipów. Z tym co robi można się zgadzać lub nie, ale po pierwsze Musk jest taką osobowością, która nie zwraca uwagi na zdanie innych a po drugie, nie uda się zatrzymać postępu.
Nie musicie być fanami Muska, żeby sięgnąć po tę książkę, ale jeśli interesuje was np sztuczna inteligencja czy to jak funkcjonuje świat grubych interesów to może wam przypaść do gustu.

Oto propozycja opisu książki "Elon Musk" autorstwa Waltera Isaacsona:

Elon Musk: Od Początków do Nieprzemijającej Chwały

W najnowszej biografii autorstwa Waltera Isaacsona, odkryj historię najbardziej fascynującego i kontrowersyjnego innowatora naszych czasów. "Elon Musk" to intymna podróż w życie człowieka, który przełamuje zasady i zmienia oblicze przyszłości.

Początki Muska w Republice Południowej Afryki nie były łatwe, a traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa odcisnęły na nim głębokie piętno. Jednak to właśnie te doświadczenia kształtowały jego charakter, determinację i wyjątkową wizję świata.

Isaacson zabiera nas w podróż przez życie Muska, od jego młodzieńczych lat po chwilę, gdy stał się jednym z najbogatszych ludzi na Ziemi. Odkrywamy fascynujące kulisy powstania takich projektów jak Tesla czy SpaceX, dowiadując się jednocześnie o wewnętrznych demonach i wizjach, które napędzały tego niezwykłego człowieka.

Biografia ta to nie tylko opowieść o sukcesach, ale również o nieustającej walce Muska z samym sobą, jego wewnętrznymi konfliktami i przymusem wywoływania dramatów. Czy demony, które go dręczą, są niezbędne do katalizowania innowacji i postępu? To pytanie, które stawia sobie Isaacson, prowadząc nas przez życiorys tego niezwykłego przedsiębiorcy.

"Elon Musk" to lektura, która inspiruje i fascynuje, ukazując nam człowieka, który zmienia oblicze przyszłości. To biografia nie tylko samego Muska, ale także historii o tym, jak jednostka może zmieniać świat.

Jeśli pragniesz poznać fascynującą historię życia i sukcesów Elona Muska, ta książka jest dla Ciebie. Pozwól, by Walter Isaacson opowiedział Ci o niezwykłej podróży tego wizjonera i zainspirował Cię do działania.

Oto propozycja opisu książki "Elon Musk" autorstwa Waltera Isaacsona:

Elon Musk: Od Początków do Nieprzemijającej Chwały

Początki...

Ciekawa, zwłaszcza historie powstawania każdej z firm. Po przekroczeniu 2/3 książki miałem przesyt.

• Biografie
  • Biografia