Życie erotyczne dyktatorów

Wydawnictwo: Mireki
Sex lives of the great dictators
historyczna

W Życiu erotycznym dyktatorów Nigel Cawthorne opisuje sypialniane podboje i przedziwne seksualne wybryki postaci historycznych mężczyzn, którzy nie przyjmowali do wiadomości słowa nie .Poczynając od Napoleona, mówiącego: Nie dzisiaj, Józefino! , ponieważ zajmował się akurat innymi damami, aż po odkryte niedawno gniazdka miłości Saddama Husseina.Cawthorne daje nam lekcję historii, którą trudno byłoby zapomnieć.

paweł | 2015-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2015

Audiobook.
Dla miłośników historii,ogólnie rozumianej.
Dla mnie ciekawa,polecam!

Ewelina | 2015-03-28
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 28 marca 2015

Ciekawa, a jednocześnie dosyć nudna. Ciekawa, bo pokazane życie intymne dyktatorów pozwoliło zobaczyć pełniejszy obraz ich psychicznych osobowości. Nudna, bo czytanie o kolejnych podbojach bohaterów tej książki zwyczajnie nuży. Poza tym książka dokształciła mnie troszkę pod względem historycznym, bowiem z nazwiskami niektórych dyktatorów spotkałam się po raz pierwszy w tej właśnie książce.

Sylffia | 2013-11-08

Wiele można się dowiedzieć o życiu łóżkowym historycznych postaci... o życiu jakim nie uczą nas w szkole... Wielcy dyktatorzy nie byli wcale doskonali... trzeba przeczytać, choć część "bohaterów" nie są wcale interesujący, których mnie znamy za bardzo z historii. Napisana ciekawie z brakiem taniej erotyki.

Darya | 2015-12-25
Przeczytana: grudzień 2015

Co się dobrze sprzedaje? Seks. Co jeszcze? Hm... Może biografie okrutnych władców? Nasuwa się więc, że książka o życiu erotycznym dyktatorów musi okazać się hitem. A przynajmniej bardzo czuć, że taki był powód napisania tej książki.
Jest kilka irytujących rzeczy - choćby powtarzalność w niektórych rozdziałach (X miał kochankę Y, potem Z, potem W... I tak w kółko) czy dość niesmaczne określenia w niektórych momentach (nazwanie działań Ceaușescu "nudnymi" czy zatytułowanie części o Hitlerze "Wybryki wujka Adolfa"), w dodatku widać "zachodność" autora (bezrefleksyjna krytyka Sadama Hussajna). Nie ufałabym też podanym w książce faktom stuprocentowo - czuć, że trochę podkoloryzowano niektóre rzeczy. Ale... To takie piękne guilty pleasure ("wstydliwa przyjemność"). Czyta się praktycznie samo, w dodatku można co nie co wynieść, przede wszystkim o mniej znanych postaciach.
Ot, taka miła lekturka na odprężenie się :)

Pablo25 | 2014-02-25

Hm co tu więcej gadać Hitler ma takie obrzydliwe fantazje że myślałem już gorszy być nie może a jednak.
Napoleon Romantyk piszący wiersze miłosne itp co ciekawe po dalszym zgłębieniu jego osoby opisanej w tej książce zmienia swe kochanki jak rękawiczki.
To co zawiera książka jest dosyć ciekawe bo ujawnia bardziej lub mniej znane historie erotyczne i nie tylko,poza tym ja czytałem ją jednym tchem książka ma luzie jak dla mnie.

soll89 | 2015-01-17

Autor miał świetny pomysł z napisaniem tej książki. W końcu ludzi od zawsze najbardziej interesuje to, co się dzieje w łóżkach innych ludzi ;) Zwłaszcza, kiedy są to osoby, które nieodwracalnie zmieniały bieg historii jak np. Hitler czy Stalin.
Polecam zainteresowanym historią... i nie tylko ;)

Kontrrewolucjonistka | 2016-02-10

Warto sięgnąć po tę książkę z bardzo prostej przyczyny: autor nie porusza się jedynie w kręgu najbardziej znienawidzonych i znanych dyktatorów XX wieku, ale udaje się także na Filipiny czy do krajów Ameryki Płd. Czytając o podbojach miłosnych poszczególnych, egzotycznych władców, możemy dowiedzieć się o wielu faktach na temat polityki, jaką uprawiali. Nie ukrywam, że mam skromne pojęcie na temat Filipin czy Argentyny, dlatego książka ta w pewien sposób uzupełniła moje braki w dziedzinie historii tych krajów.
Co do krytyki z racji "obrzydliwości" tej lektury, czynionej przez niektórych czytelników... Czy ktoś spodziewa się, sięgając po taką pozycję "świętoszkowatości"? Poza tym, książka w żaden sposób nie jest przesycona wyczerpującymi opisami wyuzdanych preferencji seksualnych, uwielbianymi przez erotycznych maniaków, budzących odrazę "normalnych czytelników". Jest to bardziej zestawienie życiorysów poszczególnych dyktatorów pod kątem ich życia prywatnego, jak również...

Maria Tarczyńska | 2016-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Uważam, że książka jest dobra. Dowiedziałam się bardzo wiele historycznych faktów o których nie miałam pojęcia i to nie tylko związanych z alkową. Autor nie skupia się na erotyce ani na seksie. To jakby podręcznik historii pisane ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy damsko męskiej.

Michał | 2010-10-07

Ciekawie napisana książka historyczna o łóżkowych aspektach życia dyktatorów. Myślę, że autor stanął na wysokości zadania, bez uciekania się w tanią erotykę :-)

Marzena | 2013-01-17
Przeczytana: listopad 2012

W ciekawy sposób opisane fetysze erotyczne znanych postaci, począwszy od Napoleona skończywszy na Husajnie. Czyta się szybko, czasem z lekkim grymasem i zdziwieniem na twarzy. Z pewnością fakty niektórych, bardziej znanych osób, zapadną w pamięć, a nawet zaszokują!