Osobisty (i osobliwy) niepamiętnik Niekrytego Krytyka

Wydawnictwo: Filia
karollllllla

Zapraszam wszystkich na wspólną podróż do magicznego świata martwych prostytutek, dzieci w beczkach po kiszonej kapuście i pozytywnych stron patologicznej rodziny! Mój osobliwy niepamiętnik to skrzyżowanie czarnego jak płuca Lemmy’ego Kilmistera poczucia humoru, lalki Voodoo, planszy Ouija i przemyśleń tak głębokich, że będziesz mógł w nich utopić nawet największe smutki. Albo szefa. Tak, ta...

Tak, ta niepozorna książka zmieni Twoje życie o 16 stopni, zniesmaczy rodziców
i skłoni domowego chomika do zastanowienia się nad teorią czarnej dziury między pośladkami.
A jeśli nie lubisz czytać, niepamiętnik doskonale sprawdza się jako podpórka pod krzywy stolik albo broń obuchowo-miotana. Dostępna tylko dla osób, które przekroczyły 150 centymetrów wzrostu i mają włosy pod pachami.

Ten NIEPAMIĘTNIK pozwoli ci na wyrażenie siebie, swojego prawdziwego, niepowtarzalnego ja.
Dzięki niemu stworzysz boga, poznasz prawdę na temat swojej orientacji seksualnej, odnajdziesz bezsens życia i rozpalisz grilla. Wyrywaj, gnieć, szarp, daj upust swojej frustracji, a twoja anarchistyczna dusza niech wreszcie zawyje.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/112

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/112

Woody | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

Jak zwykle dobre, mocne teksty Niekrytego! Seria wulgarnych, chamskich żartów na najwyższym poziomie, książkę czyta się na raz!

książek: 1926

Październik okazuje się być miesiącem przedpremierowych recenzji. Cieszy mnie to, gdyż lubię opowiadać Wam o pozycjach na tyle szybko, byście w dzień premiery mieli ochotę wybrać się do księgarni. Maciej Frączyk, znany przede wszystkim jako Niekryty Krytyk, nie jest mi obcy, jeśli chodzi o literaturę - ewentualnie coś pomiędzy. Miałam styczność z Zeznaniami Niekrytego Krytyka i posiadam nawet egzemplarz z autografem. Trzeba szczerze przyznać, że Frączyk jest chyba pierwszym youtuberem, którego książkę miałam w rękach. To od niego również zaczęłam oglądać filmiki na tej stronie. Z sentymentu więc zabrałam się za jego najnowszą, czwartą?, książkę.

Sama nie wiedziałam, czego mam się po niej spodziewać. Miałam jednak pewność, że - znając Niekrytego Krytyka - muszę podejść do Niepamiętnika z dużym dystansem do tego, co on tam powypisywał. Byłam też pewna, że nie mogę doszukiwać się jakiejś fabuły, że wszystko będzie bez sensu. Zaopatrzona w takie podejście zabrałam się do lektury....

rude_recenzuje | 2015-10-18
Przeczytana: 16 października 2015

Śmieszny opis książki i bardzo estetyczna oprawa sprawiły, że zachciało mi się zapoznania z twórczością Macieja Frączyka. Niekryty Krytyk poza tym, że od niedawna pisze książki, jest jeszcze Youtuberem, prezenterem radiowym, publicystą i satyrykiem, podejmował się recenzji gier, jest założycielem sklepu internetowego i współzałożycielem jednej z księgarni internetowych. Całkiem sporo tego, jak na jednego człowieka.
Moja znajomość jego postaci ograniczała się wyłączenie do oglądania filmów pojawiających się na Youtubowym profilu Krytyka, ale to zdarzało się jedynie pod wpływem ogromnej nudy. Tak się złożyło, że przeważnie trafiałam na filmy, które były bardzo ironiczne, przez co nawet śmieszne. Z całkiem pozytywnym nastawieniem zabrałam się za czytanie tej pozycji.

Z okładki dowiadujemy się, że Niepamiętnik jest cyniczną i żenującą odpowiedzią na Zniszcz ten Dziennik, co wskazuje, że wewnątrz...

Fiona Dzierucha | 2015-10-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 21 października 2015

Z niektórych rzeczy nie wypada się śmiać? Nie w tym przypadku. Oto kraina nieposkromionego i niepoprawnego śmiechu, ze wszystkiego!

Pierwsze określenie, które przychodzi na myśl, po przeczytaniu książki to „niepoprawna”. Wielu osobom taka, właśnie może się wydawać. Jednak ja, od zawsze, jestem fanką bezceremonialności, w jakiejkolwiek formie.

Od samego początku „polubiłam” autora, który swoimi słowami, jak pociskami, z taką celnością, mógłby z pewnością zabić. Jestem prawie pewna, że co niektórzy nie skumają przekazu płynącego z tych „sarkastycznych stron” i zgorszą się nim. (Oj, jest czym, zapewniam!) Jednak żadne hejty za to, przynajmniej z mojej strony, nie polecą. Chyba już gdzieś, wcześniej pisałam, że jestem zwolenniczką szczerości?

Czarny humor to, zdecydowanie, temat przewodni. Riposty, na głupoty XXI wieku są celne i cięte. Sposób, w jaki Pan Maciej posługuje się sarkazmem i ironią jest wprost powalający. To Ci się nie podoba? A , co! Mów głośno i wyraźnie. Tak...

Książka o, tak zwanym, wszystkim i o niczym. ;)

Filmiki autora książki znam i śledzę od prawie początku jego działalności na YouTube. I każdy oglądam po kilka razy, chociaż ostatnie jego produkcje mają swoje dobre i złe chwile ;) To jednak z każdym się zapoznaję. Lubię jego humor i właśnie sięgając po tę pozycję oczekiwałam dużej dawki żartów ;)

A co dostałam?
Tak jak pisałam, książkę o wszystkim. Możemy przeczytać tutaj o Bogu, motywacji, reklamach i wielu wielu innych rzeczach, a przedstawione zostały one w humorystyczny sposób. Jest też parę stron, gdzie czytelnik może kreatywnie się wykazać. Ja jednak od wypełniania książki się powstrzymałam, bo jednak nie potrafię tego zrobić. Jak można wyrwać róg kartki i czyścić nim zęby? Widocznie książki typu "Zniszcz ten dziennik" to nie dla mnie. ;)
A co do treści książki? Jest zabawnie, ale jest czasem drętwo. Ale myślę, że to już taki humor Maćka jest. I jeśli, ktoś ogląda jakiego filmiki ten wie ;)

Dla kogo jest ta książka? Myślę,...

| 2015-10-10
Przeczytana: 10 października 2015

Nie będę przytaczała niczego związanego z „FA-bułą” książki. Bo nawet nie wiem czy potrafię. Tymczasem…

Ostatnio panuje moda na pisanie książek przez YouTuberów. Kotarski, Lekkostronniczy czyli Markowicz i Paciorek, Gonciarz – tylko czekać aż Maciej Z Dupy napisze książkę, czy Jakóbiak z 20m2 Łukasza. Niekryty Krytyk mniej znany jako Maciej Frączyk popełnił już dwie książki,a o tej drugiej wam napiszę. Po pierwsze – czytając pierwszą książkę Frączyka ( całe szczęście, że pożyczoną ) miałam wrażenie, że ten człowiek usiłuje trafiać tylko do dzieciaków wiekowo osadzonych w przedziale 10-15 lat. Trzeba mu to wybaczyć, w końcu YouTuber to też człowiek. Fakt, że to różnie bywa z tymi nieszczęsnymi początkami. Bo Polacy chcą być tacy oryginalni w tym co robią – zwłaszcza na You Tube. Nie mówię oczywiście o tym, że nikomu to nie wychodzi, bo czasami jednak uda się rodakom zmierzyć z zagranicznymi twórcami, ale kopiowanie ich na siłę bywa męczące. Co jest złego w książkach YouTuberów?...

Bambolina | 2015-10-26

Nie wiem, czy to przypadek, czy przemyślany chwyt marketingowy, ale Maciek już czwarty raz z rzędu wydaje na świat książkę w najbrzydszą porę roku po tej części globu. Zimno, ciemno, mokro, niczym w piwnicy pełnej martwych prostytutek, do której nasz ukochany komik z internetu z taką lubością nawiązuje w swojej twórczości. Taki Joseph Fritzl polskiego YouTube. Swoimi radosnymi wypocinami rozświetla mgliste, szare dni (pisząc to, wyobraziłam go sobie jako przerośnięte i wyjątkowo brzydkie słoneczko z Teletubisiów) paskudnej polskiej jesieni.

Choć pora publikacji poszczególnych książek pozostaje bez zmian, ogromne zmiany zachodzą w stylu pisania i dojrzałości Maćka Frączyka jako twórcy. Charakterologicznie Maciek jest jednak wiecznym Piotrusiem Panem, co, w połączeniu z jego rosnącą wiedzą i poszerzającym się warsztatem, owocuje takimi perełkami, jak wydany ostatnio “Osobisty (i osobliwy) niepamiętnik Niekrytego Krytyka”.

Tę wyjątkowo jak na trzydziestojednolatka dziecinną część...

| 2017-03-15
Przeczytana: 15 marca 2017

Zawsze kiedy jest mi smutno i źle wiem,że seans albo lektura Niekrytego szybko poprawi mi nastrój.
I tak było także w tym przypadku. Maciek postawił na swoje największe atuty i trochę ciężko było mi znieść ciężkie spojrzenia współpasażerów autobusu kiedy wybuchałem śmiechem, i to niekontrolowanym.

Polecam dla osób z dystansem.

muzyczkaxd | 2015-10-25
Przeczytana: 25 października 2015

Przeczytane, na półce, pozycja obowiązkowa.
Uwielbiam Pana, Panie Frączyk!

Karolina | 2016-09-12
Przeczytana: 04 września 2016

Niestety Krytyk w swoim jak zwykle najlepszym wydaniu. Bawi, śmieszy i poprawia humor.