Zaginione złoto Rzymu

Wydawnictwo: Amber
historyczna

Rok 410 n.e. był tragiczny dla Cesarstwa Rzymskiego. Wówczas to, po raz pierwszy od niemal tysiąca lat, Rzym a niegdyś dumna stolica mocarstwa władającego całym znanym światem a został zdobyty i splądrowany przez obcych najeźdźców. Prowadzona przez króla Alaryka armia Wizygotów złupiła miasto i wywiozła najcenniejsze skarby. Alarykowi nie było jednak dane długo cieszyć się zwycięstwem i łupami a u

Iskander | 2013-01-04

Dość zaskakująca książka - w pozytywnym sensie! Byłem z początku dość sceptycznie nastawiony, ale w miarę szybko przekonałem się, że jej treść rzeczywiście niesie ze sobą dość sporo pożytecznej wiedzy. Mowa tu nie tylko o samym legendarnym skarbie Alaryka, ale przede wszystkim o fascynującej późno starożytnej i wczesnośredniowiecznej historii Rzymu oraz umacnianiu się religii chrześcijańskiej w Italii. Słowem, sporo faktów, ciekawostek, hipotez związanych z Alarykiem i zrabowanymi przez niego dobrami.

Filip | 2011-06-03

Bardzo ciekawa książka dla każdego zaciekawionego losem skarbów złupionych z Rzymu przez alaryka w 410 roku. Godna polecenia.

matpaw10 | 2015-08-13
laser | 2014-02-21