Historia Literatury polskiej. Tom 10. Literatura współczesna 1956-2005

Wydawnictwo: SMS
8388520458
historyczna

Historia literatury polskiej napisana została przez wybitnych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Pedagogicznej, Polskiej Akademii Nauk, literaturoznawców oraz nauczycieli praktyków. Jest to kompendium wiedzy o ewolucji literatury polskiej na przełomie wieków, poświęcone wszystkim epokom literackim.& Napisana została przystępnym językiem i przeznaczona przede wszystkim dla uczniów w szczególności maturzystów, studentów oraz wszystkich interesujących się literaturą ojczystą. Oprócz opisów wybranych tematów przedstawiono tło obyczajowe poszczególnych epok literackich (znaczenie muzyki dla rozwoju literatury, rola kościoła, rozwój teatru a literatura).

scarlett21 | 2011-03-06
joan-na | 2014-06-18