Okładka książki Procesy wszech czasów.Pitaval Prawa i Życia 2

papier
Basia
6 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Spis treści: 1. Morderstwo Tutanchamona. Jan St. Partyka Samotnik z pól Ozyrysa 2. Proces Romualda Traugutta. Andrzej Jankowski ...i nigdy ich nie zdradził 3. Śmierć Rasputina. Jan St. Partyka Ciasteczka księcia Jusupowa 4. Sprawa Gorgonowej. Edmund Żurek Tajemnica willi Zaremby 5. Afera Watergate. Edyta Szewerniak-Milewska Taśmy Nixona 6. Sprawa „Kudowy". Andrzej Jankowski Szczęśliwej drogi, kapi...

Spis treści:
1. Morderstwo Tutanchamona. Jan St. Partyka
Samotnik z pól Ozyrysa
2. Proces Romualda Traugutta. Andrzej Jankowski
...i nigdy ich nie zdradził
3. Śmierć Rasputina. Jan St. Partyka

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica