Babilon poszukuje Babilonu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poezja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Literacki
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
jagarkar

Tom zawiera pierwszy w języku polskim wybór utworów z całej dotychczasowej twórczości poety. Hatif to poeta niezwykle wrażliwy, ma bogatą wyobraźnię, czerpie z dwóch kultur: arabskiej i polskiej. Pisze zwykle w swoim ojczystym języku, potem jego wiersze pomagają mu tłumaczyć polscy przyjaciele. Jest to poezja bardzo ostra, bardzo obrazowa, nierzadko wyrafinowana, nawiązuje do pejzażu i...

Hatif to poeta niezwykle wrażliwy, ma bogatą wyobraźnię, czerpie z dwóch kultur: arabskiej i polskiej. Pisze zwykle w swoim ojczystym języku, potem jego wiersze pomagają mu tłumaczyć polscy przyjaciele. Jest to poezja bardzo ostra, bardzo obrazowa, nierzadko wyrafinowana, nawiązuje do pejzażu i klimatów Orientu, ale jednocześnie bardzo europejska i uniwersalna w swoim przesłaniu. Mówi o losie człowieka, o jego życiu wpisanym w historię i kulturę.
Warszawski Informator Kulturalny

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Literacki, 1998

źródło okładki: http://sklep.czulybarbarzynca.pl/babilon-poszukuje...»

jagarkar | 2013-09-27
Na półkach: Przeczytane, Poezja
Przeczytana: 27 września 2013

Nie napiszę, że są to złe wiersze, bo nie ma takich wierszy.
To nie jest po prostu poezja dla mnie.
Nie utożsamiam się z nią, nie o d c z u w a m jej. Nie docenię poezji, przy której nie odczuwam.
Ale nie ma złych wierszy. Są tylko wiersze nie dla wszystkich. Są tylko przypadkowi odbiorcy.