Rozwód

Wydawnictwo: G+J
Le Divorce
literatura piękna
izulek20

Rozwód to błyskotliwa i urzekająca komedia osnuta wokół problemów obyczajowości oraz małżeństwa, zbrodni i pieniędzy. Jest wychwalana zarówno przez krytykę, jak i przez czytelników, a dotyczy przygód pewnej seksownej Amerykanki w Paryżu. Isabel Walter przylatuje do Francji na zaproszenie przyrodniej siostry, która jest poetką obracającą się w kręgach artystycznych. W małżeństwie siostry z...

Isabel Walter przylatuje do Francji na zaproszenie przyrodniej siostry, która jest poetką obracającą się w kręgach artystycznych. W małżeństwie siostry z malarzem pochodzącym z francuskiej rodziny z tradycjami nie dzieje się jednak dobrze i Isabel postanawia poważnie porozmawiać ze szwagrem. Podczas wizyty poznaje jego siedemdziesięcioletniego wuja, z którym nawiązuje romans. Czy uda jej się ocalić rodzinę i odnaleźć własne szczęście?

betulek | 2018-06-29

Ogólnie rzecz biorąc literatura kobieca niewysokich lotów, ale też chyba nie było takiej ambicji. To spokojna opowieść obyczajowa bez szczególnych emocji, choć jest tam kłótnia o majątek, trup i szajka złodziei to nocy nie zarywa. In plus - pokazanie dwóch kultur "na jednym obrazku", to jest ciekawe i przyjemne w odbiorze, czasem śmieszne, czasem ocienione frustracją głównej bohaterki. Warto znać trochę francuskiego, żeby wyłapać niektóre niuanse. In minus - monotonia... niestety. Komu mogę polecić? Przyszłym asystentkom jakiejś snobistycznej francuskiej osobistości, poznają kilka(naście) informacji ułatwiających poruszanie się w takim towarzystwie