Moje smaki

Wydawnictwo: Muza
masterchef
joly_fh

Pierwsza książka Michela Morana – znakomitego kucharza, pasjonata gotowania i jurora „MasterChefa”.Doświadczony restaurator, mistrz kuchni francuskiej po raz pierwszy zdradza przepisy na swoje najlepsze dania. Autor – Hiszpan z pochodzenia, Francuz z urodzenia, teraz mieszkający w Polsce: Zaraża pasją, przyciąga temperamentem, chętnie dzieli się doświadczeniami.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2013

źródło okładki: www.muza.com.pl

Ida | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Godzinazksiazka.blogspot.com
Kuchnia polska, hiszpańska, włoska czy francuska? A może takie miłe zestawienie znanego, polskiego smaku z francuską wykwintnością, włoską oryginalnością i hiszpańskim polotem. Czemu nie.
Michel Moran, autor książki wprowadza nas w klimat kuchni europejskiej, jak sam nazywa swój zestaw proponowanych potraw.
Urodzony we Francji, syn hiszpańskiej pary, uczył się i pracował w Szwajcarii, Niemczech i Luksemburgu. A teraz mieszka i pracuje w naszym pięknym kraju.
Znany z programów telewizyjnych, dzieli się z nami swoją wiedzą również w tej książce, przedstawiając 130 przepisów na różnorodne potrawy.
Dania mięsne i bez mięsa, rybne i z dziczyzną, kremy, zupy, sałatki oraz wspaniałe desery i ciasta.
Wszystko dokładnie opisane, z cudownie apetycznymi zdjęciami oraz krótką notatką lub poradą od autora.
Książka w wygodnym formacie z czytelnie podanymi przepisami stanowi bardzo przydatną pomoc w kuchni.
Szukając pomysłu na kolejne danie, warto zajrzeć do takiego...

Bartowski | 2015-10-09

Przepisy fajne i smaczne ale niestety zupełnie niedopasowane do polskich realiów. Autor często wykorzystuje składniki trudno dostępne dla przeciętnego polaka.