Moje wypieki i desery

Okładka książki Moje wypieki i desery Dorota Świątkowska
Okładka książki Moje wypieki i desery
Dorota Świątkowska Wydawnictwo: Egmont Polska kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Egmont Polska
2013-10-23
2013-10-23
wypieki ciasta desery

Panią Dorotę obserwuję już od dobrych kilkunastu lat. Zaczęło się od przypadkowego wejścia stronę jej bloga. I już zostałam. Po kilku latach powstała profesjonalna strona Moich Wypieków (mojewypieki.com). Choć książka jest na rynku od kilku dobrych lat, zaopatrzyłam się w nią dopiero teraz. Ilustrowana jest przepięknymi zdjęciami autorki. Jest idealna na świąteczny prezent - nawet osoba z dwiema lewymi rękami w kuchni sobie poradzi z przepisami. Polecam!

Ciekawe i proste w wykonaniu przepisy na słodkości małe i duże. Dobry patetnt na prezent dla tych, co lubią czarować w kuchni.

Najpierw zrecenzowałam pozycję tej autorki " Moje wypieki. Wielki powrót" Mam te książki z biblioteki, żeby spokojnie się zapoznać, czy warto kupić do domu na stałe. Muszę powiedzieć, że ta pozycje różni się od tej drugiej, tym że przepisy wydają się na trudniejszym poziomie. Są bardziej skomplikowane w ozdabianiu. Po za tym wydają mi się dość kaloryczne więc nie polecam tym co liczą się ze swoim zdrowiem. Jakość wydania na poziomie. Czytelne, zdjęcia bardzo ładne. W ogóle wydawcy to się ostatnio starają, żeby zachęcić do kupienia książęk i... gotowania. Ja wybrałam kilka przepisów do wykonania, a książki raczej nie kupię.

Blog pani Doroty Świątkowskiej jest moim ulubionym, więc nie mogło zabraknąć u mnie również jej książki. Przepisy są super. Książka ma fajną oprawę, ładne zdjęcia i czytelne przepisy.

Piękne zdjęcia, smaczne przepisy, generalnie Pani Dorota jak zwykle dała czadu. Bloga znam od lat a książka to czysta esencja :) Smacznego wszystkim!

Długo zastanawiałam się nad zakupem książki Doroty Świątkowskiej. Problem rozwiązał się sam gdyż otrzymałam ją w gwiazdkowym prezencie.
Pierwsze wrażenie... piękna twarda oprawa, grube kartki z rysunkami do każdej potrawy. Książka została podzielona tematycznie na babaczki i muffinki, ciasteczka, tarty i ciasta kremowe, bezy i ciastka kremowe, ciasta drożdżowe, serniki, torty, od sasa do lasa (ciasta nie pasujące do pozostałych kategorii),desery.

Przepisy, podobnie jak na blogu, opisane dokładnie, precyzyjnie. Przy bardziej skomplikowanych ciastach - rysunki przedstawiające jak złożyć, zwinąć.

I tutaj pojawia się problem - mimo pięknego wydania, zdjęć zachęcających do skosztowania, dokładnych opisów przeglądając i czytając książkę czułam rozczarowanie. Brakuje mi w niej różnorodności, przepisów z bloga cieszących się największą popularnością a także nowych które w książce ukazałyby się po raz pierwszy. Przydatny byłby również podział na wypieki trudniejsze oraz łatwiejsze dla osób zaczynających przygodę z wypiekami.

Często piekę według przepisów Pani Doroty i zazwyczaj są to udane receptury oprawione fajnymi, smakowitymi fotografiami i niewydumanymi opisami. Jedyne rozczarowanie tą książką jest takie, że niektóre z umieszczonych w niej przepisów jest już na blogu.
No, ale to szczegół ;-)

No, ale to szczegół ;-)

Z książki w zasadzie nie korzystam, większość przepisów można znaleźć na stronie. Ale jak tylko dowiedziałam się, że autorka bloga mojewypieki.com wydaje przepisy w formie książkowej wiedziałam, że muszę ją mieć. Pięknie wydana, z pięknymi zdjęciami i super przepisami.
Jestem oczarowana, a i wypieki których się podejmuje wychodzą fajne.
Palce lizać. :)

Jestem oczarowana, a i wypieki których się podejmuje wychodzą fajne.
Palce lizać. :)

Z bloga autorki książki korzystam regularnie od wielu lat. Wszystko, co do tej pory robiłam, było pyszne i nie zdarzyły mi się zakalce ani żadne "wpadki" smakowe. Jest to istny raj dla łasuchów.
Kto często korzysta z bloga i zajrzał do książki, ten od razu się zorientuje, że większość przepisów, które się w książce pojawiają to mniej lub bardziej zmodyfikowane przepisy z bloga :( Polecam da osób, które lubią mieć wszystkie przepisy zebrane w jednym miejscu i pięknie wydane, a dla bardziej oszczędnych (koszt książki to ok.60-70 zł) radzę zajrzeć na bloga.

Pięknie wydana książka. Natomiast rozpiętość przepisów spora, zarówno pod kątem tematyki jak i łatwości/trudności.

• Kulinaria
  • Kulinarne
  • Kuchnia
  • Książki kucharskie

Dodaj cytat z książki Moje wypieki i desery

Video

Video