Kuchnia indyjska

Wydawnictwo: Publicat
978-83-245-1824-1
kuchnia indyjska
Alfalfa

Wśród 325 oryginalnych przepisów znajdziemy niezwykłe przystawki, curry idealnie nadające się na dania główne, dodatki przyprawowe i sosy czatui oraz lekkie desery. Warto skosztować kruchych smażonych bakłażanów, kremowej goańskiej zapiekanki z ryb lub jagnięcego udźca pieczonego w mogolskim stylu z aromatycznymi ziemniakami z karahi. Rozdział, w którym zaprezentowano łatwe i szybkie w przygotowaniu dania balti, dostarczy pomysłów na niejeden posiłek.
Każdy przepis jest opatrzony komentarzem na temat właściwości odżywczych.
Eksperci doradzą, w jaki sposób, stosując naturalne składniki i tradycyjne techniki kucharskie, odnieść sukces kulinarny i uzyskać wspaniały efekt.

źródło opisu: http://www.dobreksiazki.pl/b17598-kuchnia-indyjska.htm

źródło okładki: http://www.dobreksiazki.pl/b17598-kuchnia-indyjska.htm

Wkp | 2016-12-13
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

KOLOROWA KUCHNIA INDII

Każdy, kto choć trochę interesuje się kuchnią, prędzej czy później po prostu musi otrzeć się o bardziej egzotyczne dania. Kuchnia chińska, kuchnia japońska i, oczywiście, barwna, aromatyczna kuchnia indyjska. Kuchnia pełna przypraw i niezwykłych smaków. Odległa nam i bliska. Kuchnia, którą się albo kocha, albo nienawidzi. Znacie ją i chcecie dowiedzieć się więcej? A może nie mieliście jeszcze kontaktu, a chcielibyście poznać i to najlepiej od razu z różnych stron? Sięgnijcie zatem po niniejszą książkę, ciekawą, kompleksową i znakomicie rozpisaną pozycję, która zadowoli każdego miłośnika kulinariów.

Ponad trzysta potraw. Przepisy na tyle dań ma do zaoferowania niniejsza książka. Ponad trzy setki oryginalnych receptur wraz z poradami, jak krok po kroku uzyskać wymarzony efekt. Od doboru przyprawa, poprzez poszczególne etapy, po efekt finalny. Pikantna zupa kalafiorowa, curry z kurczaka w stylu Goa, wołowe biriani, kawałki kurczaka balti z kminkiem oraz...

Alfalfa | 2011-03-25
Na półkach: Kulinaria, Przeczytane

Obszerna i bogato ilustrowana książka kucharska z przepisami kuchni indyjskiej - mojej ulubionej :) Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno wegetarianie, jak i mięsożercy. Dla wielbicieli egzotycznych smaków i zapachów.

Posiadam, ale nie jestem z niej zadowolona. Mam wrażenie, że większość zamieszczonych tam przepisów to tylko indyjsko-podobne dania przeznaczone dla Europejczyka. Szczerze mówiąc ta książka jest teraz bardziej ozdobą mojej półki niż bazą do gotowania.

una_fresa_verde | 2013-02-08

W książkach kucharskich irytuje mnie to, że większość z nich zawiera zaledwie kilkadziesiąt przepisów... w każdym razie trzeba zakupić kilka pozycji dotyczących wybranej kuchni, żeby zgromadzić bogaty zbiór. Dlatego długo szukałam swojego ideału, miałam wątpliwości, czy taki ogóle istnieje, ale biorąc "Kuchnię indyjską" do ręki już wiedziałam, że tak! :) Bogactwo przepisów, apetyczne fotografie i piękne wydanie.

Donia | 2011-11-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kuchnia
Przeczytana: 04 listopada 2011

Książka pięknie wydana - błyszczący papier (mam nadzieję, że nie przyjmie plam ;) ) piękne ilustracje (ślinka cieknie jak się na nie patrzy:) ), czytelne przepisy "krok po kroku" często z dodatkowymi zdjęciami. Przy każdej potrawie podana wartość odżywcza a przy niektórych dobre "Porady Kucharza". Przepisy (sprawdziłam dopiero kilka) pyszne. Jednym zdaniem - dla każdego coś dobrego :)

Ania Jurczyga | 2014-12-05

Rzadko zaglądam do książek kucharski, ale tak jakoś przyciągnęła moją uwagę i choć może nie jest najwybitniejszym dziełem w swojej kategorii, to jednak znalazła swoje miejsce w mojej kuchni żeby co jakiś czas ianspirować mnie do jakiegoś kulinarnego mini szaleństwa.

książek: 1917
Isil | 2016-12-13