Ewa gotuje - ulubione

Wydawnictwo: Promiss Ewa Wachowicz
978-83-60169-03-2
Marta

Oddaję do rąk Czytelników trzecią już książkę, związaną z moim telewizyjnym programem "Ewa gotuje". Tym razem zebrałam wszystkie receptury, które określam wspólnym mianem "ulubione". Znalazły się w niej przepisy na znakomite przystawki, zupy, dania główne i desery. Życzę nie tylko miłej lektury, ale też- a może powinnam napisać przede wszystkim- smacznego.

źródło opisu: Książka

źródło okładki: http://www.ewawachowicz.pl/

Anna | 2017-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2017

Autorka książki pt. „Ewa Gotuje ulubione” zaprasza każdego czytelnika do poznania swoich ulubionych dań, przystawek, zup i ciast.

Dania zamieszczone w tej książce sporządzane szybko oraz cieszą się ogromną popularnością np. dania z makaronem, warzywa.

Zdrowa kuchnia to poczucie konkretnego smaku i rozkoszowania się nim w przyrządzonych potrawach.

Książka składa się z IV rozdziałów następującej treści:

I: Dobry początek: Domowa mieszanka przypraw, mozzarella z pomidorami, miętowa sałatka z arbuza i sera feta, domowy chrzan, chrzan z jajkiem, pasztet z selera, chleb owsiany, śledź pod pierzynką, szparagi z szynką i parmezanem, sałatka z cykorii.

II: Na głębokim talerzu: Domowy rosół z makaronem, zupa z porów, zupa ziemniaczana inaczej, krem z dyni, zupa krem z zielonej sałaty, krem z pieczonej papryki, krupnik na żeberkach wieprzowych, krem z zielonego groszku, krem z soczewicy, krem z pieczonych pomidorów.

III: Drugie, czyli główne danie: Makaron gryczany, pesto, kaczka w...

Kasia | 2016-01-09

Genialny przepis na piernik:)

Justyna | 2014-09-08
Przeczytana: 03 marca 2013

Dopracowane, ciekawe przepisy. Próbowałam kilku potraw i wszystkie się udały.
Polecam

Paulina Kwiatkowska | 2013-09-30

Tym razem przedstawiam Wam najnowszą książkę Pani Ewy Wachowicz, która urzekła mnie już od pierwszych stron. Gdy tylko ją ujrzałam już podejrzewałam, że stanie się moją faworytką w tej dziedzinie. Nie pomyliłam się!

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów. Całość przedstawiona jest w bardzo ładnym dość skromnym wydaniu. Przepisy są napisane zrozumiale, dodatkowo uświetniają je fotografie autorki z danym daniem.
Na dobry początek to pierwsze propozycje, które może zjeść we własnym gronie. Mozarella z pomidorami, Papryka na powitanie jesieni, czy Domowy chrzan doskonale sprawdzą się w każdej kuchni. Nie zabraknie także Chrzanu z jajem, czy Chleba owsianego, na który mam wielką ochotę. Już od dawna marzę o wypieku własnego chleba, może w końcu mi się uda.

Następnie możemy spodziewać się dań Na głębokim talerzu. Jak wskazuje nazwa możemy spodziewać się tutaj wszelkiego rodzaju zup i kremów. Mi najbardziej spodobały się Domowy rosół z makaronem, Krem z pieczonej papryki ( już...

darkangel | 2013-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2013

Desery i ciasta wyglądają zachęcająco, zacznę próbowanie przepisów od jutra:)