Wet za wet, milordzie

Tłumaczenie: Agnieszka Jagodzińska
Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 6)
Wydawnictwo: Edipresse
Dead in the Water
kryminał, daisy, seria
olciak84

Latem w uroczym Henley-on-Thames odbywają się królewskie regaty wioślarskie. Daisy przyjmuje zlecenie na reportaż z tego wydarzenia. Nie spodziewa się jednak, że rywalizacja sportowa zamieni się w bezwzględną klasowa walkę, która skończy się śmiertelnym wypadkiem jednego z zawodników. Ofiarą jest Brasil DeLancey, syn Hrabiego i wyjątkowy drań. Podejrzenie morderstwa pada na jego uczelnianego kolegę Horace’a Botta, z którego w niewybaczalny sposób zwykł naśmiewać się DeLancey. Daisy jednak zupełnie to nie przekonuje.

źródło opisu: Edipresse, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

annaroza | 2016-11-25
Przeczytana: 22 listopada 2016

Daisy odwiedza rodzinę (ze strony matki). A ponieważ jest kobietą pracującą, nie jest to zwykła, kurtuazyjna wizyta. Ma napisać o wyścigach łodzi wiosłowych, więc mamy okazję poznać środowisko akademickich sportowców. Oczywiście, jak to już z panną D. bywa, dochodzi do nagłej śmierci. Alec, już w roli oficjalnego narzeczonego, musi przejąć sprawę. Czyli nic nowego. A jednak fajnie się czyta, intryga wciąga, zakończenie mnie zaskoczyło.

Agacha | 2015-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Przygody Daisy wciągają jak poranna kawa. Dobrze, że jest ich sporo. Przeczytałam dopiero trzy książki z serii, a już zauważyłam pewną prawidłowość. Zawsze (jak dotychczas) ginie największa szuja, ktoś, kogo właściwie nie żal. Chyba dobrze, bo gdyby trzeba by się z takim kimś "męczyć" przez całą książkę, nie byłaby ona tak przyjemna.

Kurebayashi | 2015-05-09
Przeczytana: 08 maja 2015

Jestem zmuszona znów powtórzyć swoje zachwyty nad serią "Kryminalne przypadki Daisy D." I chwała za to autorce, że każdy kolejny tom serii jest równie ciekawy, napisany lekko, z interesującą zagadką i odpowiednią dawką humoru. Po raz kolejny inspektor Scotland Yardu Alec Fletcher nie jest w stanie powstrzymać narzeczonej przed wpakowaniem się w kłopoty, natknięciem się na kolejną zbrodnię i oczywiście przed... wtrącaniem się. Ale za to właśnie kochamy Daisy. Ja na pewno.

Kama | 2014-01-13
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Kiedy kupiłam tę książkę, pomyślałam " Fajny tytuł. Na pewno ta część będzie jedną z lepszych". Nie powiem, że się rozczarowałam, lecz czuję niedosyt.

Rzecz dzieje się głównie w domu siostry mamy Daisy, gdzie mają miejsce regaty w których biorą udział nowi bohaterowie. Czytając poprzednie części, wiemy czego możemy się spodziewać - kolejnego morderstwa.
Książka jest pełna akcji a także nowości w historii Daisy, jest wspaniała. Carola Dunn, daje możliwość wykazania się czytelnikom w odgadnięciu mordercy, tym razem i mi się udało. Najlepsze jest w tej książce to, że poznajemy dalszą rodzinę głównej bohaterki, także jej wytrwałość w swojej pracy, która czyni ją wyemancypowaną kobietą. Ta cała saga jest jedną wielką wspaniałą opowieścią. Piękna atmosfera XX wiecznej Anglii, którą możemy poczuć jest świetna. Polecam.

Kasia_8kb | 2018-10-22
Na półkach: Carola Dunn, Przeczytane