Wet za wet, milordzie

Okładka książki Wet za wet, milordzie Carola Dunn
Okładka książki Wet za wet, milordzie
Carola Dunn Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 6)
Dead in the Water
Edipresse
2013-01-01
2013-01-01
Agnieszka Jagodzińska
kryminał daisy seria

Nie mam zielonego pojęcia, po co czytam tą serię. Chyba za karę... 🤪

Nie mam zielonego pojęcia, po co czytam tą serię. Chyba za karę... 🤪

Kolejny tom przygód Daisy, która zawsze znajduje się tam gdzie dochodzi do zbrodni. I choć bardzo stara się trzymać z daleka od śledztwa to na jej niezawodny instynkt i urok osobisty może liczyć inspektor Fletcher (z resztą przyszły mąż Daisy). Lekka lektura na dwa popołudnia.

Z kryminałami o Daisy D. jest jak z chipsami, nie można skończyć na jednej.
Tym razem Daisy jedzie do swojej kuzynki, aby opisać regaty wioślarskie na Tamizie. Prawie wszyscy studenci pochodzą z arystokracji, prawie wszyscy, bo Horac Bott jest synem sklepikarza. Bott jest szykanowany przez DeLanceya, wyjątkowo aroganckiego i złośliwego uczestnika regat. Podczas zawodów DeLancey zostaje zabity, a podejrzenie spada na Botta.
Daisy i inspektor Fletcher muszą rozwiązać zagadkę.

Z kryminałami o Daisy D. jest jak z chipsami, nie można skończyć na jednej.

Daisy odwiedza rodzinę (ze strony matki). A ponieważ jest kobietą pracującą, nie jest to zwykła, kurtuazyjna wizyta. Ma napisać o wyścigach łodzi wiosłowych, więc mamy okazję poznać środowisko akademickich sportowców. Oczywiście, jak to już z panną D. bywa, dochodzi do nagłej śmierci. Alec, już w roli oficjalnego narzeczonego, musi przejąć sprawę. Czyli nic nowego. A jednak fajnie się czyta, intryga wciąga, zakończenie mnie zaskoczyło.

1967

Przygody Daisy wciągają jak poranna kawa. Dobrze, że jest ich sporo. Przeczytałam dopiero trzy książki z serii, a już zauważyłam pewną prawidłowość. Zawsze (jak dotychczas) ginie największa szuja, ktoś, kogo właściwie nie żal. Chyba dobrze, bo gdyby trzeba by się z takim kimś "męczyć" przez całą książkę, nie byłaby ona tak przyjemna.

Jestem zmuszona znów powtórzyć swoje zachwyty nad serią "Kryminalne przypadki Daisy D." I chwała za to autorce, że każdy kolejny tom serii jest równie ciekawy, napisany lekko, z interesującą zagadką i odpowiednią dawką humoru. Po raz kolejny inspektor Scotland Yardu Alec Fletcher nie jest w stanie powstrzymać narzeczonej przed wpakowaniem się w kłopoty, natknięciem się na kolejną zbrodnię i oczywiście przed... wtrącaniem się. Ale za to właśnie kochamy Daisy. Ja na pewno.

Kiedy kupiłam tę książkę, pomyślałam " Fajny tytuł. Na pewno ta część będzie jedną z lepszych". Nie powiem, że się rozczarowałam, lecz czuję niedosyt.

Rzecz dzieje się głównie w domu siostry mamy Daisy, gdzie mają miejsce regaty w których biorą udział nowi bohaterowie. Czytając poprzednie części, wiemy czego możemy się spodziewać - kolejnego morderstwa.
Książka jest pełna akcji a także nowości w historii Daisy, jest wspaniała. Carola Dunn, daje możliwość wykazania się czytelnikom w odgadnięciu mordercy, tym razem i mi się udało. Najlepsze jest w tej książce to, że poznajemy dalszą rodzinę głównej bohaterki, także jej wytrwałość w swojej pracy, która czyni ją wyemancypowaną kobietą. Ta cała saga jest jedną wielką wspaniałą opowieścią. Piękna atmosfera XX wiecznej Anglii, którą możemy poczuć jest świetna. Polecam.

Książka jest pełna...

• Kryminał
  • Kryminalne przypadki Daisy D.
  • Carola Dunn
  • Czytnik

Dodaj cytat z książki Wet za wet, milordzie