Albert Einstein. Nowe, udostępnione w ostatnich latach dokumenty z archiwum Einsteina!

Wydawnictwo: Amber
Einstein: A Life
Albert, Einstein
XanaX

Najbardziej autentyczny portret jednego z największych geniuszy XX wieku. Denis Brian poddaje wnikliwej analizie to, co wcześniejsi biografowie Alberta Einsteina zupełnie pomijali – jego życie prywatne. Prezentuje postać swojego powszechnie podziwianego bohatera w całkowicie odmienny niż dotychczas sposób: aureola tego oddanego pracy dla dobra ludzkości „świętego” jest nieco przekrzywiona. ...

Najbardziej autentyczny portret jednego z największych geniuszy XX wieku.

Denis Brian poddaje wnikliwej analizie to, co wcześniejsi biografowie Alberta Einsteina zupełnie pomijali – jego życie prywatne. Prezentuje postać swojego powszechnie podziwianego bohatera w całkowicie odmienny niż dotychczas sposób: aureola tego oddanego pracy dla dobra ludzkości „świętego” jest nieco przekrzywiona. Nie umniejszając jego geniuszu, autor pozwala dostrzec w fenomenalnym fizyku zwykłego śmiertelnika.

Einstein w oczach Briana to człowiek skomplikowany i kontrowersyjny – pochłonięty badaniami naukowiec, który nie stronił od towarzystwa kobiet; wielki humanista, który troszcząc się o ludzkość, zaniedbywał własne dzieci; zagorzały pacyfista, który pomógł skonstruować najstraszliwszą broń.

Unikatowe relacje ludzi, którzy znali wielkiego fizyka!

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1997

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/

chuck | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Pierwsza biografia Einsteina którą przeczytałem. Wydaje się być zlepkiem innych biografii. Przede wszystkim obalany jest w niej mit o aspołeczności Einsteina. Książka napisana w duchu oddania czci tej wielkiej postaci, która przedstawiana jest głównie w superlatywach. Wg mnie zabrakło kompromitujących wątków, o których autor wspomina, że istnieją lecz ich nie rozwija. Bardzo przyjemnie się czyta.

Magdalena | 2014-01-10
XanaX | 2013-07-25