Wbrew zasadom

Okładka książki Wbrew zasadom Samantha Young
Okładka książki Wbrew zasadom
Samantha Young Wydawnictwo: G+J Cykl: On Dublin Street (tom 1) literatura obyczajowa, romans
On Dublin Street (tom 1)
On Dublin street
G+J
2013-06-19
2013-06-19
2012-10-12
Aldona Możdżyńska-Biała
romans miłość sekrety namiętność

Dla młodych czytelniczek (20-30) bo w tym wieku są bohaterowie książki. Dla nich będą bliskie dramaty wchodzenia w dorosłość - tutaj mając za sobą traumatyczne przeżycia utraty rodziny. Temperamentna amerykanka uciekająca przed wspomnieniami. Jest oczywiście seksowny, przystojny i bogaty chłopak, którego wsparcie pomaga skleić rozbite serce. Dobrze się czyta, niezłe sceny seksu i happy end. Kolejna historia jakich wiele. Do pociągu ok.

Fajnie się czyta, choć początek dłużył się strasznie. Miałam również problem z polubieniem głównych bohaterów. Ale powiedziałam sobie, że dokończę książkę! W połowie miło się zaskoczyłam bo akcja zaczęła się rozkręcać, a bohaterowie ulegi przemianie i czytało się o wiele przyjemniej! 😄😉

Od niej zaczęłam czytać wszystkie jej książki, więc do Samanthy zawsze będę mieć ogromny sentyment ♥️. To nic, że czytam już tę książkę trzeci raz. Nie mogło zabraknąć jej na moim bookstagramie.

Co do historii..
Joss - pół Szkotka, o włosach ciemny blond, jasnoszarych oczach i ponętnych kształtach. Wieczorami pracowała w Club 39, a w dzień pisała książkę. Chciała zostać pisarka. Posiada majątek odziedziczony po rodzicach.

Branden - Szkot o ciemnych włosach, niebieskich oczach z zarostem. Właściciel klubu nocnego oraz firmy deweloperskiej. Bogacz.

Joss po traumatycznej przeszłości, przeprowadza się do Szkocji. W rodzinne strony swojej mamy. Przeszłość niesie nieprzepracowany ból po stracie rodziców i młodszej siostry w wypadku samochodowym. Gdy miała 14 lat, została sierotą i mieszkała w rodzinach zastępczych. Cały ból po stracie najważniejszych osób w jej życiu stłumiła w sobie. Odgrodziła swoje serce wielkim murem i nie dopuszczała do niego innych. Nie chciała doznać kolejnej straty gdyby coś nie wyszło. Po kilku latach przeprowadzki do Szkocji postanawia wynająć sobie pokój w niesamowitym mieszkaniu. To tam poznaje Ellie. Wspaniałą, beztroską blondynkę o cudownym sercu. I Brandena.

Joss spotkała go, gdy miała wsiąść do taksówki. Aby oszczędzić czekania jednemu i drugiemu, pojechali nią razem. Już w samej taksówce zaczyna między nimi iskrzyć.

Jakie było zdziwienie i szok gdy okazało się, że Branden to brat Ellie i ich drugie spotkanie w mieszkaniu przebiegło zaskakująco. Spotyka ją wychodzącą nago z łazienki 🤭.

Ich napięcie seksualne było tak wyczuwalne, że Branden zaproponował jej układ. Układ seksu bez zobowiązań. Jednak on sam chciał czegoś więcej. Chciał, żeby otworzyła się przed nim. Żeby ich relacja ewoluowała, żeby byli czymś więcej niż przyjaciółmi od seksu i w razie potrzeby ważnych wyjść.

Bardzo podobało mi się podejście Brandena do Joss. Jak próbował dotrzeć do jej serca i jak z niej nie zrezygnował. Joss była otwarta, a jednocześnie zamknięta na innych. Jej terapia była piękna. Jak i droga, którą podążała. Oczywiście w książce jest trochę dramatów, ale nie będę spojlerowac co dokładnie się działo i jak przebiegała ich historia.
To jest ten typ romansów, który daje do myślenia. Nie opiera się tylko na seksie, opiera się tez na tym co ważne. Na lęku. Pokonywaniu własnych traum. Za niedługo nadrabiam ponownie resztę książek. Thank you, Samantha, for your wonderful books. You're the best!

Co do historii..

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki i historii. Z jednej strony czytało mi się bardzo przyjemnie. Historia Jocelyn i Bradena bardzo mnie wciągnęła i przyjemnie mi się szło z nimi przez ich historię. Zostały nam ukazane relacje takie jak przyjaźń, miłość, ale również problemy związane z rozwijaniem ich. Bardzo spodobał mi się również wątek z terapeutką oraz ich terapią.
Postacie poboczne takie jak Ellie czy Adam również było bardzo sympatyczne i ciężko było ich nie lubić. Naprawdę sporo wnieśli do historii.

Z drugiej strony jednak po przeczytaniu sporej ilości romansów, ten nie wyróżnił się niczym specjalnym na ich tle. Zdarzały się momenty kiedy wiało nudą, a mi do głowy wpadało wiele pomysłów co ciekawego można by tam dopisać. Fabułę również co chwilę dało się przewidzieć i niczym zbytnio nie zaskakiwała.

Standardowe szczęśliwe zakończenie, które również niczym się nie wyróżniało, ale mimo to było w porządku.

Mimo wszystko książkę polecam na jeden wieczór, przyjemna do przeczytania na raz.

Bardzo przyjemna historia. Historia, która przedstawia sobą, nie tylko związek dwojga ludzi, ale przede wszystkim pokazuje nam oblicze straty, samotności, odczuwalnego bólu, ale w dużej mierze przede wszystkim strachu przed obdarzeniem kogoś zaufaniem.
Niejednokrotnie w naszym życiu pojawiają się osoby, które od pierwszej chwili wiemy, że będą stanowiły ważny element naszej egzystencji, a inni, że nie będą w niej uczestniczyć w ogóle. Nie zmienia to jednak sytuacji, że kiedy większość życia jakie znasz, pozostajesz lub chcesz pozostać samotnym, to obdarzenie innego człowieka zaufaniem, może stanowić nie tylko krok milowy w rozwoju własnej osoby, ale też być najtrudniejszym krokiem jaki przyszło nam zrobić, żeby móc otworzyć się na życie i świat. Taki scenariusz dotyczy głównej bohaterki, która w różny sposób radzi sobie ze stratą bliskich, a przez to staje się bardzo skrytą i wycofaną kobietą. Na szczęście na jej drodze pojawiają się ludzie, którzy potrafią to uszanować, nie naciskają, dają jej czas na oswojenie się z nową rzeczywistością, dzięki czemu i Joss może zacząć cieszyć się życiem, a może po prostu odkrywać je na nowo.
Świetna historia o życiu, o walce o samego siebie, ale też walce o miłość i lepsze jutro. Polecam.

Przyznac musze, ze jestem mile zaskoczona ta ksiazka.

Wyznaczniki dobrej literatury erotycznej (czyli, czego szukam w erotykach):
1. Charyzmatyczny glowny bohater, inteligentny troglodyta- obecny.
2. Elokwentna, pewna siebie, zabawna, ciepla przodujaca bohaterka- obecna.
3. Ciekawa fabula, bez uczucia przesytu, czy przekombinowania- jest.
4. Gorace sceny erotyczne- ojjj sa.
6. Komizmy, slowny i sytuacyjny, obficie okraszajace lekture- obecne.

Wszystko zgadza sie w tej ksiazce. Milo spedzialam z nia czas, polknelam w jeden wieczor, wrecz nie sposob sie od niej oderwac.
Bezwlocznie siegam po kolejna czesc serii autorki

Przyznac musze, ze jestem mile zaskoczona ta ksiazka.

Wyznaczniki dobrej literatury erotycznej (czyli, czego szukam w erotykach):
1. Charyzmatyczny glowny bohater, inteligentny troglodyta- obecny.
2. Elokwentna, pewna siebie, zabawna, ciepla przodujaca bohaterka- obecna.
3. Ciekawa fabula, bez uczucia przesytu, czy przekombinowania- jest.
4. Gorace sceny erotyczne- ojjj...

Oj oj oj, słabiutka ta książka. Sztampowa historia. Naiwność głównej bohaterki aż poraża. Zaczęłam czytać książkę, aby odpocząć trochę od ciężkich tematów wcześniejszych lektur, ale niestety jest to tak płytka historia, że nie dobrnęłam do końca.

Byleby się nie zakochać....

Lubię od czasu do czasu sięgnąć sobie po niezobowiązujący romans, jednak nie może być to cukierkowo-lukrowa erotyczna oda, a powieść zawierająca również wątki poboczne (nieromansowe!) i, najlepiej, gdy obecny jest również wątek psychologiczny. "Wbrew zasadom" dobrze spełniła moje wymagania.

Jocelyn jako dziecko straciła całą swoją rodzinę. Pogubiła się, jednak wyszła na prostą. Po przeprowadzce do Szkocji poznaje Ellie, która stara się przełamać jej nieufność oraz Bradena, któremu wpada w oko od pierwszej chwili... z wzajemnością. Jak potoczą się losy tej trójki? Czy Joss będzie w stanie uporać się z traumami z przeszłości?

Początkowo można sądzić, że "Wbrew zasadom" to kolejny sztampowy, powielający schematy romans z elementami erotyki, jednak powieść Samanthy Young ma w sobie "coś" więcej. Bohaterowie są tu całkiem dobrze wykreowani, mają różne charaktery, łatwo jest ich polubić. Na uwagę zasługuje tu kreacja psychologiczna Joss, jej obawy przed dopuszczeniem do siebie innych osób, lęki przed stratą, nieprzepracowana trauma z przeszłości... Fragmenty rozmów dziewczyny z psychoterapeutką, choć praktycznie powielające wcześniejsze przemyślenia Joss, są ciekawym urozmaiceniem.

Choć "Wbrew zasadom" nie jest literaturą najwyższych lotów to czyta się ją lekko i przyjemnie. Z pewnością zapewni kilka godzin oderwania od rzeczywistości.

Byleby się nie zakochać....

Jocelyn jako dziecko straciła całą swoją rodzinę....

Przeczytane ale chyba nie wyciągnę ręki po kolejną część. Przeszłość bohaterki przekładająca się na teraźniejszość zbyt mocno mnie irytowała co powodowało zmiany akcji niekoniecznie dobrze odbijając się na treść książki.

Historia jest dosyć prosta i przewidywalna. Dwoje ludzi, którzy rozpoczynają układ oparty jedynie na seksie, a ostatecznie się w sobie zakochują. Oczywiście gdzieś pomiędzy pojawiają się problemy i osobiste sekrety, które utrudniają dojście do happy endu.

Autorka ma lekki, prosty styl. W książce nie znajdziemy długich opisów, czy to emocji, czy czegokolwiek innego. Idzie płynnie przez historię, raczej skupiając się na wydarzeniach i bohaterach. To, co głównie mi się spodobało w powieści, to właśnie sposób kreowania postaci. Każda była inna i wyjątkowa na swój sposób. Czytanie tej książki to właśnie etapowe ich poznawanie. Zachowania, sposobu bycia, sposobu mówienia czy, przynajmniej u niektórych, przeszłości.

Powieść wciągnęła mnie od razu. Czytałam ją bardzo szybko, co jest dużym plusem. We wspomnianych wcześniej bohaterach się zakochałam i aż mi było przykro, gdy dotarłam do ostatniej kartki. Szczególnie Ellie zdobyła moją sympatię - niby słodka, miła dziewczyna, ale jednocześnie stanowcza i pewna siebie.

Mimo że historia jest prosta, ma w sobie pewien urok. Osobiście na pewno sięgnę po kolejny tom, jak tylko uda mi się go kupić.

• Romans

Samantha Young Wbrew zasadom Zobacz więcej