Wbrew zasadom

Cykl: On Dublin Street (tom 1)
Wydawnictwo: G+J
On Dublin street

Jocelyn Butler pragnie tylko teraźniejszości, ale przyszłość czeka. Wkrótce wszystkie jej sekrety ujrzą światło dzienne... Kilka lat temu Jocelyn pożegnała się w Stanach Zjednoczonych ze swoją tragiczną przeszłością i zaczęła nowe życie w Szkocji. Zakończyła żałobę, przepędziła demony i postanowiła już nigdy nie obdarzyć nikogo uczuciem. Życie samotnika układało jej się całkiem nieźle, dopóki...

Kilka lat temu Jocelyn pożegnała się w Stanach Zjednoczonych ze swoją tragiczną przeszłością i zaczęła nowe życie w Szkocji. Zakończyła żałobę, przepędziła demony i postanowiła już nigdy nie obdarzyć nikogo uczuciem. Życie samotnika układało jej się całkiem nieźle, dopóki nie wprowadziła się do nowego domu na Dublin Street, gdzie poznała mężczyznę, który wtargnął w jej starannie strzeżoną prywatność.

Braden Carmichael zawsze dostawał to, czego chce – a tym razem jest zdeterminowany zaciągnąć Jocelyn do łóżka. Wiedząc, jak bardzo obawia się ona stałych związków, Braden proponuje układ bez zobowiązań, który zadowoli ich oboje.

Zaintrygowana Jocelyn zgadza się, ale wkrótce przekonuje się, że Bradenowi nie wystarcza jedynie wielka namiętność. Uparty Szkot chce poznać jej prawdziwą naturę – przeniknąć aż do jej duszy.

Kiedy zaczęłam czytać tę powieść, znowu poczułam się jak młoda dziewczyna. Miałam ochotę powiesić na drzwiach swojego pokoju tabliczkę z napisem „Nie przeszkadzać” i czytać aż do rana. Umieszczam ją na swojej prywatnej liście bestsellerów 2012 roku! – Fiction Vixen

Mnóstwo zabawnych dialogów, niezwykle seksowne sceny i pełno dramatyzmu. Czy wspomniałam już o niezwykle seksownych scenach? – Dear Author

źródło opisu: G+J Gruner + Jahr Polska, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Ranech | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

UWIELBIAM, UWIELBIAM, UWIELBIAM!!!!! Ta książka stanowczo trafia na moją półkę "Warto wrócić"!

Wbrew zasadom praktycznie pożarłam, po przeczytaniu 80% książki, zaczęłam czytać każdą stronę dwukrotnie, byle tylko jak najdłużej czerpać z niej przyjemność i jeszcze się z nią nie rozstawać.
Dawno nie czytałam tak wspaniałego romansu, w ostatnich przeczytanych pozycjach zawsze znajdowało się coś - co mnie irytowało. Tutaj natomiast język i styl pisarki zachwyca, bohaterzy nie są infantylni i przesadnie przekreowani, jest akcja, cięte, pełne humoru riposty, idealna, nieprzesadzona ilość miłosnych uniesień.

Szczerze polecam, naprawdę warto, a ja zabieram się za poszukiwanie kolejnej części tej serii!

P.S. dziękuję miłym duszom, które przyczyniły się do tego, że w końcu ta książka wpadła w moje ręce!

Seria "On Dublin Street" składa się:
1. Wbrew zasadom (On Dublin Street)
1.5 An On Dublin Street Christmas - wersja angielska
1.6 Until Fountain Bridge - wersja angielska
2. Wszystkie...

eMMali | 2014-07-04
Przeczytana: lipiec 2014

Książki w twardej okładce czyta się rewelacyjnie...

Joss i Braden przypominaja trochę postaci z trylogii Greya. Oboje siebie pragną, pożądaja, kochaja- ale żadne nie ma honoru tego wyznać. Świetna opowieść erotyczna, przepełniona seksem, gierkami emocjonalnymi. Każdy z pary głównych bohaterów skrywa pewne sekrety, co sprawia że książka jest niezwykle ciekawa.

A moja najwyższa ocena za co? :) Za to że kilka stron czyta się ze łzami w oczach, a mi się to, cholera jasna, rzadko zdarza. :)
Wzruszająca, fajna książka, "scenki" są, więc polecam. :)

myślnik | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

Dość wnikliwa opowieść o stracie i grozie jaką za sobą pozostawia traumatyczne wydarzenie.
Pozbawiona płytkości,której wszyscy się jak najbardziej spodziewają i nie zamierzony humor,który objawia się paroma momentami głośnego wybuchu szczerego śmiechu.
Rozczulająca,twarda jak stal i wsiąkająca na długo do głowy.

Snuta opowieść o mężczyźnie,który wie jak korzystać z życia,ale jest nad wyraz honorowy i oddany.

Przeplatane dobre i złe dni w życiu kobiety,która z konieczności stała się jeżozwierzem stroszącym swoje kolce na każdego kto tylko się zbliży za blisko.

Mężczyzna,który przedstawia otwarty świat i kobieta,która jako pierwsza krzyczy "tylko żadnej bliskości".

Lekko zamienione stereotypowe role,co dodaje wyłącznie większej pikanterii i sprawia,że masz ochotę śmiać się jak wariatka.

Pokochacie i będziecie mieli ochotę udusić Jocelyn dla przyjaciół Joss gołymi rękami.
Oczy zajdą wam mgłą smutku,bo to co zdarzyło się kiedyś w jej życiu generuje w niej to kim jest teraz i na...

Ta książka to dobra, niezobowiązująca rozrywka dla zmęczonego człowieka. Sceny erotyczne nie przytłaczają i nadają akcji odpowiednie tempo. Szybko się czyta. Dobrze się przy tej książce bawiłam. Problemy z jakimi bohaterowie się stykają nie męczą, nie przytłaczają.
A poza tym jak zwykle dochodzę do wniosku, że cała psychoterapia powinna przejść jakąś poważną rewolucję. Fakt niby człowiek może się bezosobowo wygadać przed robotem-lekarzem zadającym standardowe pytania w stylu "Jak się z tym czujesz", ale na koniec i tak zostaje sam ze swoimi problemami.

Marzena | 2016-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Wbrew zasadom, a jednak według znanego schematu:
On - wysoki(około dwa metry), brunet z grzywką seksownie opadającą na czoło, którą notorycznie przeczesuje palcami.
Elektryzujące spojrzenie szarych lub niebieskich oczu (zależy jak pada światło). Szeroki w barach niczym zawodnik rugby, który zapomniał zdjąć ochraniaczy, ale jakże wąski w talii!
Musowo wystające kości policzkowe i taki uroczy dołeczek...
Bogaty, właściciel firm, drogie garnitury i mroczna przeszłość. No i oczywiście bóg seksu.
Potrafi doprowadzić do orgazmu spojrzeniem/ugryzieniem/przyszczypnięciem/muśnięciem/chuchnięciem/mlaśnięciem/draśnięciem a nawet skubnięciem...wymieniać dalej?
Ona - zakompleksiona im bardziej pokrzywdzona przez los w przeszłości tym lepiej...dzięki temu dłużej będzie walczyć z uczuciami do niego.
Nic nowego, nic odkrywczego.
Książka dla tych, którzy dopiero poznają gatunek, albo dla tych, którzy chcą czegoś w przerwach pomiędzy czymś mocniejszym.

Przebudzona | 2016-08-17
Przeczytana: 2016 rok

Tę książkę czytałam jakiś czas temu i najbardziej zapadła mi w pamięć scena jak Jocelyn wychodzi naga z łazienki i wpada na Bradena - przezabawne ;).

A jeśli chodzi o całość to z pewnością mówi o tym, że nie trzeba zamykać się na innych i dać sobie pomóc, bo życie w samotności i to z powodu "wyboru" poprzedzonego cierpieniem z powodu utraty bliskich nie jest tak naprawdę życiem, a egzystowaniem. Braden nie miał lekko z Jocelyn, ALE jak to uparty Szkot nie dał się tak łatwo spławić i dopiął swego :).

Inni bohaterowie także przypadli mi do gustu, szczególnie siostrzyczka Bradena :).

POLECAM!!!

TaySDirection | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

KOCHAM.

Nie wiedziałam, że jakakolwiek autorka będzie potrafiła tak zręcznie manipulować moimi emocjami jak Samantha Young. Rozpaliła we mnie emocje, o jakich nie miałam pojęcia, że istnieją. Całkowicie zatraciłam się w tej książce.
Od dawna nie czytałam czegoś równie dobrego! Jest to moje pierwsze spotkanie z panią Young, lecz już wiem, że z chęcią sięgnę po jej kolejne dzieła.
Widać, że autorka ma świetne poczucie humoru jak i niesamowity talent. Polecam tę pozycję każdemu!

Miriam Fraser | 2015-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2015, E-book
Przeczytana: 21 marca 2015

Po tych wszechogarniających zachwytach nad tą powieścią postanowiłam, że ja także zapoznam się z treścią tej książki. I jak to u mnie często bywa... jestem nieusatysfakcjonowana.

Początek przypadł mi do gustu. Było bardzo interesująco. Ciekawi bohaterowie- nieszablonowi. Ale im dalej czytałam, tym większe czułam znurzenie. Może powinnam po prostu zrobić sobie przerwę od romansów? Nie wiem... Wiem za to, że szukałam czegoś lepszego, a tu tego czegoś nie znalazłam.

Basiek | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

Książkę przeczytałam zarywając noc (bo skończyłam po 5 rano czytać). Zafascynowała mnie ta historia. Polecam tą książkę.

monishka90 | 2014-09-24
Przeczytana: 23 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jocelyn w wieku 14 lat traci w wypadku samochodowym rodziców i młodszą siostrę Beth. Jedynym krewnym jest wuj, który nie chce się zaopiekować nastolatką i trafia do rodziny zastępczej. W wieku 18 lat wyjeżdża do Edynburga gdzie rozpoczyna nowe życie, kończy studia i pragnie zostać pisarką. Współlokatorka i przyjaciółka Jocelyn przeprowadza się do Londynu, a właścicielka mieszkania rozwodzi się i chce się wprowadzić. Jocelyn zostaje zmuszona do poszukiwań nowego lokum, gdy zmierza na spotkanie z potencjalną współlokatorką na drugim końcu miasta postanawia wziąć taksówkę. Udaje jej się ją złapać w tym samym czasie co przystojnemu nieznajomemu. Z powodu braku czasu zamiast się kłócić jadą razem. Jocelyn nie chce się przyznać, że nieznajomy ją pociąga, szybko opuszcza taksówkę bez podania mu swego imienia. Spotyka Ellie z którą z miejsca się zaprzyjaźnia, a ta postanawia jej wynająć pokój.
Pod nieobecność Ellie z wizytą wpada jej brat Braden, który ku przerażeniu Jocelyn okazuje się...