Wbrew zasadom

Samantha Young Wydawnictwo: G+J Cykl: On Dublin Street (tom 1) literatura obyczajowa, romans
On Dublin street
On Dublin Street (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
Aldona Możdżyńska-Biała
romans miłość sekrety namiętność

Jest to typowy romans erotyczny. Ona zmaga się ze swoimi demonami, on ma również swoją przeszłość. Spotykają się zupełnie przypadkiem, wpadają na siebie po jakimś czasie ponownie. Od początku między nimi iskrzy i tak rozwija się ich znajomość w coraz poważniejszą relację. Wspólnie walczą ze swoimi problemami i wszystko kończy się happy endem.

Ot takie czytadło, które jest...

Trochę się nudziłam. Nie wciągła mnie na tyle, że nie mogłam się oderwać, jak przy innych jej książkach. Główna bohaterka mnie męczyła. Braden to była jedyna osoba, która ratowała tę książkę…szkoda, bo historia miała potencjał.

Fajna ale czasami mi się dłużyła.

Nie wiem co takiego ta historia ma w sobie, ale przeczytałam ją już kilka razy i za każdym razem podoba mi się jeszcze bardziej. Powieść jest wciągająca i trochę stara się przeciwstawić utartym schematom, jakie znamy z różnych książek. Pokazuje również, że rodzina niekoniecznie musi być rodzona, prawdziwym przyjaciół możemy poznać przez przypadek, a uczucia i bliskość...

Jak dla mnie miejscami się ciągnęła.

Dawno nic mnie tak nie wciągnęło. Polecam historię tej dwójki i biorę się za dalsze książki od Samanthy Young. Cieszę się, że ją odkryłam! :)

Chciałoby się powiedzieć, że to książka z cyklu lekkie, łatwe i przyjemne. Tylko to przyjemne mi nie pasuje. Sami bohaterowie i fabuła mają potencjał. Przedstawiono to jednak w tak płytki sposób, że aż przewracałam oczami podczas lektury. Jeśli chodzi o sceny seksu to nie były tragiczne jednak moim niedoścignionym wzorem są opisy w romansach historycznych wydawnictwa Da Capo.

Pierwsze zdanie: "Nudziłam się."

Jocelyn Butler przeprowadza się ze Stanów Zjednoczonych do Szkocji. Bez bólu, widma przeszłości i bez miłości na co sama się zdecydowała. Brak miłości to brak cierpienia. Taka jest jej zasada. Ale nie spodziewała się, że przeszłość zaatakuje w najmniej spodziewanym momencie.

Braden Carmichael poznaje Jocelyn w taksówce. Jeszcze nie wie, że...

Całkiem fajna książka, przyjemnie się czyta.
Polecam.

Historia mogłaby się wybronić, gdyby nie toporny styl pisania. Dialogi były strasznie drętwe.

4 910
    2 620