Opowieść o niewidzialnym grodzie Kitieżu. Z legend i podań dawnej Rusi

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Ruś, podania, legendy, Rosja
klasyka
welesxxi

Autor pokazał na przykładzie dzieł literackich duchowe i religijne życie na Rusi i w Rosji od chwili powstania pierwszych zabytków literackich po przyjęciu przez księstwa ruskie chrześcijaństwa, do czasów nam współczesnych. Teksty zamieszczone w pracy nie są jednolite ani pod względem gatunkowym, ani pod względem ich autorstwa. Czytelnik odnajdzie tu legendy - żywoty średniowieczne, ludowe narracje, opowiadania czy powieści. Autorami tekstów są zarówno mnisi staroruscy, wędrowni bajarze, jak i przedstawiciele rosyjskiej literatury wieków XIX i XX.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Pax, 1988

źródło okładki: Instytut Wydawniczy Pax, 1988

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!