Pewnego lata

Tłumaczenie: Piotr Kuś
Wydawnictwo: Replika
That Certain Summer
Ag2S

Nigdy nie jesteś sam Choć Karen i Val są siostrami, nigdy nie były sobie dość bliskie. Kiedy Val jeszcze jako nastolatka wyjechała z rodzinnego miasteczka do Nowego Jorku i Chicago, robić karierę aktorską, na Karen spoczął obowiązek opieki nad matką. Teraz, po wielu latach, Val musi powrócić, by pomóc siostrze. Okazuje się, że Val miała znacznie więcej niż jeden powód, by stąd wyjechać....

Nigdy nie jesteś sam

Wypadek samochodowy w przeciągu kilku chwil obraca życie Scotta i jego plany na przyszłość w perzynę. Mężczyzna jest przekonany, że nigdy już nie wróci do muzyki, stracił wiarę w sens istnienia i nie ma nadziei na odzyskanie sprawności w lewej ręce. Za namową matki, niechętnie zgadza się objąć stanowisko prowadzącego chór kościelny. Nawet się nie spodziewa, jak wiele zmieni to w jego bezbarwnym życiu.

David i jego mała córeczka Victoria właśnie przeprowadzili się do miasteczka z St. Louis. Dziewczynce bardzo brakuje tragicznie zmarłej matki, trudno jest jej się odnaleźć w nowym otoczeniu. Kiedy jednak David spotyka w gabinecie fizjoterapeutycznym córkę jednej ze swoich nowych pacjentek...

Przeszłość i przyszłość, śmierć i życie, zwątpienie i nadzieja - wszystko to wraz z losami bohaterów splata się w niezwykłą opowieść o małym miasteczku Waszyngton. A wszystko wydarzyło się pewnego lata...

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=473

Mollinka_90 | 2017-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2017

Po lekturze "Tej idealnej wiosny" nazwisko Irene Hannon wydawało mi się literackim pewnikiem, jeśli ma się ochotę na pełną ciepła opowieść o losach ludzi doświadczonych przez los, którzy z Bożą pomocą odnajdują swoje miejsce w życiu, znajdują miłość i dostają szansę na szczęście. "Pewnego lata" wpisuje się w to założenie, lecz nie jest lekturą wybitną.

Losy Val i Karen to perypetie sióstr, które dorastały w cieniu apodyktycznej matki. Dorosłe, borykają się z problemami sercowymi. Karen jest po rozwodzie, wychowuje samotnie nastoletnią córkę, Val ukrywa przed wszystkimi pewien niewygodny fakt z własnej przeszłości. Choroba matki zmusza ją do powrotu do rodzinnego miasta, gdzie poznaje fizjoterapeutę Davida - wdowca i ojca uroczej Victorii. Karen wiedzie zwyczajne życie, uczestniczy w próbach chóru parafialnego, którego dyrygentem zostaje Scott, były muzyk jazzowy, którego nabierającą tempa karierę przerwał wypadek samochodowy i związany z nim częściowy paraliż ręki.

Tu łatwo...

allison | 2013-10-21
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 21 października 2013

Powieść ciepła, pogodna, bardzo optymistyczna, ale (niestety!) również bardzo przewidywalna i to jej największa wada. Właściwie od pierwszego spotkania bohaterów wiemy, jak zakończą się ich losy, ale muszę przyznać, że czytało mi się tę książkę całkiem przyjemnie.
Nieco raziły mnie częste nawiązania do religii, w drugiej części stały się nawet namolne, ale sądzę, że służyły przesłaniu, które ma dodawać czytelnikowi otuchy i wiary w lepsze jutro, więc jestem w stanie wybaczyć autorce niektóre banały.

Na pewno jest to doskonała lektura na poprawienie samopoczucia, na paskudną jesienną aurę i z powodzeniem można ją potraktować jako relaks od bardziej wymagających książek.
Czasem po prostu dobrze sięgnąć po taki balsam dla duszy, nawet jeśli nie jest on wysokich lotów:).

kasandra_85 | 2013-08-31
Przeczytana: sierpień 2013

Pokrecona | 2013-09-29
Przeczytana: 28 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Powieść ciepła,rodzinna i bardzo katolicka.Bohaterowie chociaż z początku całkiem sobie obcy,spotykają się co tydzień na niedzielnej mszy,gdzie wspaniały ksiądz wygłasza kazania i wspiera swoje owieczki w potrzebie.Tak szczerze,to chyba pierwszy raz czytałam o takiej tematyce książkę,gdzie wiara w Boga- to główna myśl przewodnia.

Kilka rodzin walczy z tragediami osobistymi i wszystkie dostają wsparcie u księdza.Wiara w Boga,pomaga im radzić sobie z problemami i wspierają się nawzajem.Przyjaźń,zaufanie i współczucie- to filary łączące te rodziny...
Książka porusza ważne tematy jak-aborcja i ochrona życia niepoczętego.Wierność małżeńska oraz sens i konsekwencje składanej przysięgi przed Bogiem...
Polecam

Biblioteczka Rudej | 2014-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2014

Książka podziałała na mnie magicznie i jest jak promyk słońca w pochmurny i mglisty dzień.Warto wierzyć.

kamyk576 | 2014-03-10

''Piękna opowiesc o sile wiary i więzów międzyludzkich oraz zadziwiającym splocie wydarzeń, który-pewnego lata-zetknął ze sobą losy kilkorga ludzi... ''

Ziraelka | 2013-10-08
Przeczytana: 06 października 2013

Świetna książka obyczajowa, która w sposób przystępny i ciekawy prezentuje szereg ważnych problemów, nie tracąc przy tym uroku i lekkości sympatycznej powieści o miłości.

Fabuła obejmuje kilka wyjątkowych tygodni z życia grupki osób, które zrządzeniem opatrzności znalazły się pewnego lata w małym amerykańskim miasteczku Waszyngton i tam właśnie otrzymują szansę na uporządkowanie swoich mocno poturbowanych ścieżek życiowych.

Bynajmniej nie jest to miałkie wakacyjne czytadło, ponieważ sedno tej powieści to pokazanie praktycznego zastosowania wiary i moralności chrześcijańskiej. To również piękne świadectwo żywej wiary, realizowanej na co dzień, poprzez zwyczajne gesty, które mają jednak wielką wagę.
Książka porusza szereg kwestii moralnych, przewija się w niej wiele różnych ludzkich historii, dramatów, problemów, ale też codziennych radości. Autorce udało się uchwycić istotę ważnych dylematów moralnych i skonfrontować takie zagadnienia, jak świętość życia vs aborcja,...

Kari | 2015-02-04
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 14 lutego 2015

Ciekawa i poruszająca powieść.

MonikaOrłowska | 2014-04-27
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Czy można napisać powieść wychwalającą wartości chrześcijańskie bez popadania w nadmierny dydaktyzm i naiwny kicz?

Anka | 2015-08-07

Świetna książka. Romans, ale przedstawiony nieco inaczej. Mi poprawiła humor na długo :)