Preludium brzasku

Okładka książki Preludium brzasku Tracie Peterson
Okładka książki Preludium brzasku
Tracie Peterson Wydawnictwo: WAM Cykl: Pieśń Alaski (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Pieśń Alaski (tom 1)
Dawn's Prelude. Song of Alaska
WAM
2012-08-01
2012-08-01
Maria Zawadzka-Strączek
literatura kobieca powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie beletrystyka chrześcijańska romans romanse alaska miłość romans chrześcijański XIX wiek

Powieść z przesłaniem

Książka bardzo fajna w odbiorze. Jedynie podejście Lydii do Boga mnie irytowało. Dorosła kobieta, a cały czas miała pretensje do Stwórcy o to, że nie układało jej się w życiu.

Będąc ostatnio w bibliotece miałam wielki problem żeby wybrać coś co mnie zainteresuje. Albo już coś czytałam albo opis z tylu książki nie powalał. Aż w końcu wpadła w moje ręce trylogia z Alaski…Stwierdziłam, ze zapowiada się coś fajnego i wzięłam wszystkie trzy części.
Powiem tak-póki co pierwsza część mnie nie porwała ani nie zachwyciła. Generalnie fabuła kręci się wokół jednej bohaterki Lydii, która jako młoda dziewczyna zostaje przehandlowana przez ojca staremu wdowcowi. Ojciec chcąc rozwinąć swój interes sprzedaje córkę wspólnikowi. Obydwaj giba w wypadku a cały majątek ich dziedziczy Lydia. Niestety dzieci jej zmarłego męża nie są tym faktem zachwyceni i posuną się do wszystkiego żeby odzyskać majątek ojca.
Fabuła jest tak przewidywalna i prosta ze generalnie bez czytania można opowiedzieć cała książkę bo wiadomo co się wydarzy. Albo już odwyklam od tego typu powieści czyli tak zwanych mezaliansów albo po prosty książka jest infantylnie napisana. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym się poddała i nie sięgnęła po druga część. Może się okaże lepsza bo patrząc po recenzjach na lubimy czytać to druga część jest lepsza od pierwszej. Oby tak było bo wątpię żebym wtedy sięgnęła po trzecią- ostatnią.

Świetna! Nie można się od niej oderwać. Z niecierpliwością czekam na następną część.

Bardzo lubię Alaskę.Jest tu i zimno i ładnie. A mi się podoba.Ciekawa historia.Tej Lidi.

Książka nie była żadnym cudem. Najbardziej wkurzającą postacią jest Kjell. Jeśli ktoś jest chrześcijaninem to nie oznacza, że ma być naiwny. I cały czas pokazany jest jako chodząca doskonałość. Każdy przecież ma problemy z sobą. Naszczęście po wypadku robi się bardziej ,,człowieczy". No i wątek miłości.....Lidia nikomu nie ufa, ale naraz z niczego nic jest zakochana i wychodzi za mąż. I nie wiadomo co się stało z Evie. Trochę taka nijaka, ale na pewno przeczytam następne. Mimo tych paru punktów, które wypisałam, książka była wciągająca. Polecam, ale nie oczekiwać żadnego wow.

Ciekawa fabuła i bardzo irytująca główna bohaterka. Temat wiary na zasadzie „Bóg jest odpowiedzią na każde pytanie” także lekko drażni, ale trudno oczekiwać czegoś innego skoro książkę wydało WAM.

Bardzo dobrze się czyta tą książkę. Historia wciąga i z każdą stroną pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.
Nie zawsze to co napisane patetycznym lub zawiłym językiem jest dobre, a co więcej wartościowe. Książka ta urzeka swoją prostotą. Prawda płynąca z niej może brzmi mało realnie, ale czasami w życia tak jest, że DOBRO jednak ZWYCIĘŻA całe ZŁO. Ludzie bardzo często zachwycają się książkami, które są dla nich niezrozumiałe, ale wszyscy te książki chwalą, więc i oni płyną z prądem, modą... Tutaj jest przykład odwrotny. Styl i historia zawarta w książce krytykowane, że zbyt proste, religijne, papierowe... A jednak są czytelnicy, którzy nie żałują, że przeczytali:)

Jestem ciekawa kolejnej części...

Lydia to młoda, piękna kobieta wychodzi za podstarzałego, starego wdowca nie czyniąc to z własnej woli, lecz w ramach umowy biznesowej, którą zawarła przez jej ojca ze wspólnikiem.
Akcja powieści dzieje się w Ameryce w XI wieku.
Mąż kobiety to jednak okazuje się podłym, okrutnym tyranem przez niego jest poniżana, upokarzana i przez jego dzieci. Gdy nagle umiera staje się szansą dla niej wyzwolenie się z tej udręki, cierpienia.
Wdowa dostaje w spadku majątek, nie akceptują tego bezduszni pasierbowie, chcą przejąć majątek, który odziedziczyła kobieta, a to nie jest takie łatwe.
Lydia w tajemnicy to potajemnie wyjeżdża na Alaskę.

Jest to najlepsza część jaką przeczytałam, wspaniałe, mądre postacie, z dobrą fabułą, a akcja szybko przyspiesza, trzymała mnie powieść w doskonałym napięciu.
Urzekła mnie,jest to prawdziwa, wzruszająca historia głównej bohaterki i mieszkańców pięknej Sitki, którą zamieszkują.
Przeniosłam się w tę piękną krainę, przeżywałam dobre i złe chwile z postaciami książki, poruszyła mnie do łez opowieść.
Pochłonęłam książkę błyskawicznie, bardzie mnie zaskoczyła, zrobiła na mnie pozytywne wrażenia.
Autorka powieści Tracie Peterson napisała cudownie swą książkę,zachwycona jestem.
Wciąga od początku,do samego końca wzruszyła mnie, zaciekawiła.

"Preludium brzasku" to pełna uczuć, ciepła,wzruszeń niezwykłych jakie mi przyniosła ta książka.
przepiękna, bardzo dobra i świetna.

Akcja powieści dzieje się w Ameryce w XI wieku.

wiara miłość przeznaczenie obcy kraj, nienawiść to pojawia się w tej książce

wiara miłość przeznaczenie obcy kraj, nienawiść to pojawia się w tej książce

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Nie spodziewałam się, że ta książka wciągnie mnie tak bardzo i wzbudzi aż tyle emocji. Bardzo ciekawa.

• Literatura amerykańska
  • Ebooki