Gdybym była Tobą

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
If I were you
literatura piękna
Barbara

Szczęście kryje się czasem tam, gdzie najmniej się go spodziewamy. Życie Natashy kręci się wokół kariery i ukochanego mężczyzny – niestety już zajętego. Sophie ma byle jaką pracę i cudownego chłopaka… lecz nawet po czterech latach związku nie może go nazwać swoim narzeczonym. Natasha i Sophie przyjaźnią się od najmłodszych lat. Natasha zawsze była tą bardziej inteligentną, a Sophie...

Szczęście kryje się czasem tam, gdzie najmniej się go spodziewamy.

Życie Natashy kręci się wokół kariery i ukochanego mężczyzny – niestety już zajętego. Sophie ma byle jaką pracę i cudownego chłopaka… lecz nawet po czterech latach związku nie może go nazwać swoim narzeczonym. Natasha i Sophie przyjaźnią się od najmłodszych lat. Natasha zawsze była tą bardziej inteligentną, a Sophie atrakcyjniejszą, i do tej pory jakoś im to nie przeszkadzało. Niespodziewanie w ich relacje wkrada się zazdrość. Przyjaciółki będą się musiały zastanowić, ile warto poświęcić dla gasnącej miłości, czy małżeństwo zawsze jest przysłowiową wisienką na torcie i jak sprawić, by zwykły romans dawał poczucie spełnienia? Wnioski mogą się okazać zaskakujące…

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 2012

Historia dwóch najlepszych,oddanych przyjaciółek znają się od najmłodszych lat.
Natasha to kobieta robiąca karierę,bardzo inteligentna,kocha mężczyznę,ale już zajętego.
Natomiast Sophie to atrakcyjna,piękna ma ukochanego,cudownego męża,byle jaką pracę.
Bohaterki irytowały mnie swym zachowaniem,podejściem do życia.
Zostały ich relacje wystawione na próbę czuły zazdrość.
Słaba lektura i przeciętna.

Anna | 2016-12-04

Długo przymierzałam się do tej książki , w końcu postanowiłam przeczytać, na samym początku pomyślałam , że kolejne nudne romansidło, ale jednak zainteresowała mnie. Można wiele się z niej nauczyć o tym jacy tak naprawdę jesteśmy często skryci i jak wiele udajemy czy to przed rodziną , znajomymi czy przed samym sobą.
Dwie przyjaciółki , każda ma swoje wady o których nie mówi drugiej, obie zazdroszczą sobie czegoś a to urody a to pracy nawet o tym nie wiedząc . Jedna dąży do małżeństwa z mężczyzną z którym już mało co ją łączy, a jak to nie wychodzi to wiąże się z facetem z litości i nie w jej typie myśląc , że da jej stabilizację . Natomiast druga gdzie naprawde mnie to wkurzało płaszczy się przed jakimś zadufanym w sobie dziadem, a kopnąć takiego tam gdzie trzeba.
Książka kończy sie jednak całkiem przyjemnie. Myślę , że można przeczytać jakiegoś deszczowego popołudnia.

Ewelina | 2016-10-03
Przeczytana: 25 września 2016

Dwie bohaterki, jedna ma nijaką pracę, słabo płatną i od 4 lat jest w stałym związku ale pragnie małżeństwa. Tylko jak przekonać chłopaka, aby zdecydował się na kolejny krok jakim są oświadczyny?
Druga odnosząca sukcesy zawodowe w telewizji i zarabiająca krocie jest stała i, jak mogłoby się wydawać z pozoru, nie szuka miłości.
Jedna drugiej zazdrości tego, czego sama nie ma.
Gdy ich życie powoli wymyka się spod kontroli czy będą potrafiły poradzić sobie z przeciwnościami losu?

CzytelniaPatrycji | 2016-09-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 03 września 2016

"Gdybym była Tobą" to historia trójki przyjaciół z dzieciństwa, którzy w młodości lubili bawić się w pewną zabawę...

"Przez jakiś czas namiętnie grywali w grę towarzyską 'Gdybym był tobą'. Najpierw uczestnicy gry pisali swoje imię na kartkach, które wrzucali do czapki. Potem każdy losował jedną kartkę. Ktoś wymyślał pytanie - coś w rodzaju: 'Gdybym był kolorem, jaki by to był kolor?' - i trzeba było odpowiedzieć tak, jak odpowiedziałaby wylosowana osoba. Zadaniem pozostałych było odgadnąć, czyje imię jest na kartce."

Natasha to singielka, ma piękne i stylowe mieszkanie, najlepsze ciuchy, do tego świetną pracę, nic tylko pozazdrościć. Sophie jest chodzącą pięknością, ma kiepską pracę, a do tego od czterech lat tkwi w związku bez przyszłości, który wkrótce się zakończy. Obie kobiety, które dawniej były jak siostry teraz chcą od życia czegoś więcej, czegoś, co akurat ma ta druga. Natasha (na zewnątrz pewna siebie, ale to tylko pozory) marzy o tym, aby mieć przy sobie mężczyznę,...

Kinga | 2016-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Rozkręcała się długo, ale warto było dobrnąć do końca.

natkuss | 2016-05-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 19 maja 2016

Czyta się szybko i przyjemnie, mimo że bohaterki momentami irytują swoim zachowaniem oraz zaskakują podejmowanymi decyzjami (najczęściej jednak negatywnie). Tak niska ocena za książkę wynika z jej zakończenia. Akcja toczy się, toczy, aż nagle zauważamy, że został nam jeden rozdział książki. I jak on się zaczyna? "Trzy miesiące później...." Zupełnie jakby autorka nie miała pomysłu co dalej, lub znudziło ją pisanie tej książki.
Mimo to polecam- jeśli nie spodziewacie się za wiele :)

jagoda | 2015-08-21

Książka o młodych ludziach poszukujących miłości, szukających swego miejsca w życiu. Dylematy, poszukiwania, rozczarowania, wybory. Rzecz dzieje się w Londynie.

Ilona Biernacka | 2015-08-19

dwie bohaterki przyjaciółki. jedna odnosi wspaniała karierę zawodową druga ma chłopaka marzy o ślubie ale za nic nie może przekonać go do zaręczyn... każda z nich zazdrości drugiej tego czego sama nie ma. gdy ich życie powoli wymyka się spod kontroli , czy będą umiały poradzić sobie z przeciwnościami losu ?

ajszoon | 2015-08-17
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Życiowa. Polecam.

izabela81 | 2015-07-19
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 18 lipca 2015

Jest to książka o świecie kobiet i ich przyjaźni, w których jedynym celem w życiu jest znaleźć mężczyznę i za wszelką cenę utrzymać go przy sobie. To powieść o poszukiwaniu szczęścia, które nie zawsze znajdziemy tam, gdzie szukamy i spodziewamy się je znaleźć. Jak dla mnie autorka nagromadziła zbyt wiele postaci (zwłaszcza na początku książki), przez co czasem trudno było mi połapać się kto jest kim. Ale pomimo to, książkę czyta się szybko i lekko.