Wyspa Motyli

Wydawnictwo: Otwarte
Die Schmetterlingsinsel
miłość, romans, szczęście, podróż
Anne_Joy

Tajemnica z przeszłości i namiętna miłość ukryte pośród herbacianych wzgórz. Diana, wzięta prawniczka, nigdy nie przypuszczała, że z dnia na dzień wyjedzie na drugi koniec świata. Trzymając w ręku zdjęcie młodej kobiety na tle wzgórz, decyduje się wyruszyć na Cejlon, by rozwikłać rodzinną tajemnicę sprzed stu lat. Diana chce spełnić ostatnią wolę ukochanej ciotki, poznać swoje korzenie i...

Tajemnica z przeszłości i namiętna miłość ukryte pośród herbacianych wzgórz.

Diana, wzięta prawniczka, nigdy nie przypuszczała, że z dnia na dzień wyjedzie na drugi koniec świata. Trzymając w ręku zdjęcie młodej kobiety na tle wzgórz, decyduje się wyruszyć na Cejlon, by rozwikłać rodzinną tajemnicę sprzed stu lat. Diana chce spełnić ostatnią wolę ukochanej ciotki, poznać swoje korzenie i uciec od niewiernego męża. Na urzekającej wyspie spowitej aromatem herbacianych krzewów odkrywa historię namiętnego, zakazanego uczucia, które na zawsze zmieniło losy jej rodziny. Czy to sprawi, że Diana znajdzie szczęście i miłość?

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2013

źródło okładki: www.znak.com.pl

Joanna | 2013-10-07
Przeczytana: 06 października 2013

Napisana z szerokim rozmachem podróż literacka wiodąca czytelnika poprzez współczesny Berlin, Anglię, mały wiejski cmentarzyk w Polsce po rozległe plantacje herbaty i posiadłości Sri – Lanki.
Akcja powieści obejmuje dwa przeplatające się wątki - współcześnie w 2008 roku, kiedy w życiu prywatnym głównej bohaterki Diany zachodzą dramatyczne zmiany oraz pod koniec XIX wieku w byłej kolonii brytyjskiej Cejlonie.
Diana postanawia spełnić ostatnią wolę umierającej ciotki i przyrzeka rozwiązanie sekretu oraz zdjęcie ciążącej na rodzinie klątwy . Wskazówką jest m.in. tajemnicza szkatułka, a w niej liść palmowy pochodzący z Bibliotek Liści Palmowych prastarych indyjskich wyroczni. Zdaniem historyków – przywłaszczenie sobie takiego liścia przez niepowołane osoby może ściągnąć nieszczęście. Liść palmowy jest zapisem całego życia człowieka, odczytują go i interpretują bramini w oparciu o filozofię religii buddyzmu i nirwany. Można z niego odczytać przeszłość, teraźniejszość i...

Książkowa-Fantazja | 2014-07-17
Przeczytana: 12 marca 2014

"[...]ciekawość nie zawsze jest naganna - powiedział Vikrama. Czasami pomaga otworzyć się na inne kultury".

Od dawna fascynują mnie historie, które związane z tajemnicami rodzinnymi. Niektóre udało się rozwikłać i są opowiadane z pokolenia na pokolenia, a istnieją też takie, gdzie prawda nie ujrzała światła dziennego. "Wyspa motyli" przyciągnęła mnie do siebie nie tylko hipnotyzującą okładką, ale także historią, pod którą skrywa się tajemnica wielopokoleniowa, a rozwiązanie zagadki zależy tylko do jednej osoby.

Corina Bomann to autorka książek zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Jednak sławę przyniosła jej "Wyspa motyli", która przez wiele tygodni okupowała listę bestsellerów "Der Spiegla" i Amazon.de. Obecnie mieszka w Berlinie.

Główna bohaterka prawniczka Diana wiedzie ustabilizowane życie. Jednak jak powszechnie wiadomo los lubi płatać figle. Z dnia na dzień życie Diany legnie w gruzach, najpierw odkryła niewierność małżonka, następnie dostaje informację, że jej bliska...

boziaczek | 2013-10-15

"Wyspa motyli" to niezmiernie ciekawa opowieść o odkrywaniu tajemnicy rodzinnej. Ponad 100 lat temu na malowniczym Cejlonie, praprababka Diany, Grace - córka właściciela plantacji herbaty, zostaje nagle wydziedziczona i znika w tajemniczy sposób... Diana stara się dotrzeć do wydarzeń sprzed ponad wieku, aby dowiedzieć się prawdy o swoim pochodzeniu. Jej poszukiwania prowadzą do zaskakujących odkryć...
Książka Coriny Bomann jest przepięknie wydana. Okładka przyciąga wzrok, jest niesamowita. Podobnie jest z zawartością. Czyta się bardzo dobrze i mimo, iż akcja nie rozwija się szybko, nie można powiedzieć, że nuży czytelnika. Autorka posługuje się bardzo plastycznym językiem w opisie krajobrazów, że aż ma się ochotę odwiedzić te przepiękne miejsca, w których rozgrywa się akcja powieści. Sama fabuła jest bardzo wciągająca, ale zdecydowanie bardziej interesowały mnie losy Grace, niż Diany.
Polecam wszystkim czytelniczkom, bo warto:)

Pokrecona | 2013-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2013

"Wyspa motyli" jest to naprawdę wspaniała książka,którą czyta się z wypiekami na twarzy.Jest tu zdrada,miłość,morderstwo oraz masa tajemniczych zagadek.
Diana ,nasza bohaterka jest obiecująca prawniczką i właśnie dowiedziała się,że jej mąż ma romans.Kolejnego dnia odbiera telefon od kamerdynera ciotki,który informuje ją,że jej ciotka miała kolejny wylew i lekarze tym razem nie dają wielkich nadziei.Nie zastanawiając się Diana pakuje bagaż ,informując tylko pracownice ze swojej kancelarii i leci do posiadłości ciotki. W szpitalu obiecuje chorej,że rozwikła rodzinną tajemnicę i sprawi by klątwa nad ich rodziną została cofnięta.Po śmierci ciotki Diana postanawia dotrzymać obietnicy.Kamerdyner potajemnie podkłada jej tropy ,wtajemniczony przez ciotkę.Okazuje się,że Diana musi wyjechać do samego źródła nieszczęścia czyli do Kolombo ,na pola herbaty.Za radą przyjaciela kontaktuje się już na miejscu z pewnym historykiem,który zna tamtejszy język i razem zaczynają tajemniczą wyprawę na...

Alicja | 2015-03-23
Przeczytana: 23 marca 2015

"Nasi przodkowie za życia robią wszystko, by zachować w tajemnicy jakieś wydarzenie z przeszłości.A potem proszą nas, swoich potomków, żebyśmy tę tajemnicę odkryli, bo bardzo im ciąży, a nie mają już siły, by osobiście się tym zająć". (str 187)
Piękna, tajemnicza historia rodu Tremaynów obejmująca sto dwadzieścia lat.Rzecz dzieje się w 1887 roku na Wyspie Motyli w Sri Lance i współcześnie w 2008 roku w Anglii, do której na prośbę ciotki przybywa z Berlina Diana.Jako ostatnia z rodu otrzymuje polecenie odkrycia tajemnicy jej przodków.Powoli docierają do niej dowody i wskazówki z przeszłości, pozostaje jedynie złożenie ich w całość, aby uzyskać rozwiązanie i zdjąć klątwę ciążącą nad rodziną.W celu wypełnienia misji udaje się na Wyspę Motyli słynącą z uprawy i produkcji herbaty, z przepięknych widoków, egzotycznych roślin i zwierząt.Tutaj poznaje ciekawą historię swojej praprababki Grace i jej rodziny.Poszukując korzeni rodzinnych próbuje odnaleźć się sama w nowej...

Perzka | 2014-03-28
Przeczytana: 16 marca 2014

Życie Diany Wagenbach, młodej prawniczki z Berlina ulega z dnia na dzień totalnej zmianie. Diana odkrywa, że mąż Patryk zdradza ją, a jednocześnie dostaje wiadomość, że najbliższa jej sercu osoba z rodziny, ciocia Emmely Stanwick jest ciężko chora i leży w szpitalu. Dziewczyna nie namyślając się długo pakuje walizki i wylatuje do Anglii, w odwiedziny do chorej Emmely. Zatrzymuje się w pięknej owianej wieloma tajemnicami rodzinnej posiadłości Tremayne House w pobliżu Tamizy. Niestety ciocia wkrótce umiera, ale przed śmiercią przekazuje lakoniczne informacje na temat rodzinnej intrygi i wielu niewyjaśnionych tajemnic, którymi owiana jest rodzina Tremayne. Diana wiedziona ciekawością zaczyna powoli zagłębiać się w poznawanie przeszłości swoich bliskich. Trop wiedzie ją na wyspę, która kształtem przypomina skrzydło motyla,Sri Lankę.
Wyspę pełną niespodzianek, tajemniczych historii, pachnącą różnymi odmianami herbaty, które wzrastają na okolicznych polach, zachwycającą swoją dzikością i...

summerak | 2013-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2013

Rewelacyjna :)
Piękna ,przyciągająca oko okładka .
Przyznam szczerze że jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do książek z opisem wschodniej kultury ,krajów orientu .
Dzięki książce zdanie jednak zmieniłam - na tyle zaciekawiła mnie ta tematyka że już buszuję po necie żeby chociaż trochę zaspokoić swoją ciekawość :)
Szczególnie zaciekawiły mnie plantację herbaty - którą przecież uwielbiam pić :D

Wracając jednak do książki ciekawa, intrygująca fabuła . To co lubię najbardziej tajemnica , morderstwo a przede wszystkim piękna zakazana miłość . Do tego dochodzą cudowne opisy przyrody ,pobudzające naszą wyobraźnię .
Polecam ;)

allison | 2014-03-02
Na półkach: Przeczytane, Orient, Rok 2014
Przeczytana: 01 marca 2014

"Wyspę Motyli" czyta się lekko, szybko i przyjemnie, jednak - niestety (!) - fabuła jest przewidywalna i to największa wada tej książki.
A przecież powieść, której osią są tajemnice rodzinne sprzed lat, powinna trzymać w napięciu i zaskakiwać czytelnika.
Tu mała niespodzianka pojawia się w zakończeniu, ale to jedyny element, który mnie zaskoczył (i wcale nie najważniejszy pod względem fabularnym).

W treści można znaleźć kilka mało logicznych zdarzeń - np. bohaterka robi wszystko, by wyjaśnić zagadkę z przeszłości, tropi każdy ślad, ale jednocześnie odkłada z niewiadomych przyczyn lekturę znalezionego przypadkowo tajemniczego listu, który przecież może okazać się kluczowy w dochodzeniu.

Mimo tych wad polecam lekturę "Wyspy Motyli", bo przyjemnie się przy niej odpoczywa.

Marzin | 2016-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Piękna i przejmująca głęboko powieść. Moze nie takiego zakończenia sie spodziewałam, jednak ksiazka mnieoczarowała całkowicis.
prawdziwie romantyczna miłoścć...jakich niewiele we współczesnym świecie.

Madi | 2015-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Powiem tak:
Sama hitoria Diany,która szuka ukrytego sekretu swoich przodków jest bardzo ciekawa-uwielbiam takie tajemnice rodzinne sprzed lat,sama nawet chciałabym się o takich dowiedzieć i tak poszperać.
Natomiast tempo powieści jest przerażające-zbyt rozciągnięte i nużące.
Nawet miałam ochotę odłożyć książkę na półkę,ale ciekawość zwyciężyła i pomijając niektóre opisy dałam radę przebrnąć do końca,bo trzeba przyznać ,że rozwiązanie całej tajemnicy było dość ciekawe .
Jest to nie tylko powieść o poszukiwaniu tajemnic,ale przede wszystkim piękna historia prawdziwej,lecz zakazanej miłości, osnuta gorącym klimatem i malowniczym Cejlonem ,zapachem suszonej herbaty,kolorowymi motylami i papugami -momentami czuje się jakby tam się było.
Ja od razu nabrałam ochoty na odwiedzenie Sri Lanki-może mi się uda?