Koń : poradnik opiekuna : opieka, zdrowie, żywienie, rasy

Tłumaczenie: Donata Szwast
Wydawnictwo: RM
The complete guide to caring for your horse
koń, konie, poradnik opiekuna
poradniki

|Wydanie Drugie| W poradniku zawarto podstawowe informacje dotyczące opieki nad koniem. W krótkim wstępie przedstawiono pochodzenie i ewolucję konia, zaś w części ilustrowanej charakterystykę najpopularniejszych ras. Z książki dowiesz się, jak najlepiej opiekować się koniem, jak dbać o jego zdrowie i kondycję. Podkreślono w niej zalety regularnych treningów, opisano, jak utrzymywać stajnię i...

|Wydanie Drugie|

W poradniku zawarto podstawowe informacje dotyczące opieki nad koniem. W krótkim wstępie przedstawiono pochodzenie i ewolucję konia, zaś w części ilustrowanej charakterystykę najpopularniejszych ras. Z książki dowiesz się, jak najlepiej opiekować się koniem, jak dbać o jego zdrowie i kondycję. Podkreślono w niej zalety regularnych treningów, opisano, jak utrzymywać stajnię i postępować w nagłych wypadkach.

Jasne instrukcje i szczegółowe ilustracje sprawiają, że poradnik staje się doskonałą lekturą zarówno dla osób, które właśnie stały się właścicielami konia, jak i dla doświadczonych hodowców i jeźdźców.

źródło opisu: http://www.rm.com.pl/

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/

PrimaRoyale | 2013-08-18

Książka zrobiła na mnie dobre wrażenie. Ma bardzo ładną oprawę graficzną i zdjęcia, chociaż po okładce można sądzić co innego. Autorki skupiają się głównie na opiece i postępowaniu z koniem. Znajdziemy tam takie tematy jak: ewolucja, rasy, żywienie, pielęgnacja czy choroby koni. Nie oznacza to jednak, że nie napisano nic o samej jeździe. Mamy dokładnie opisane podstawy, takie jak wsiadanie, zsiadanie i prawidłowy dosiad oraz ekwipunek jeździecki. Cały dział poświęcono też zachowaniu podczas terenów i rajdów. Podoba mi się to, że możemy się dowiedzieć dość dużo o chorobach i urazach koni, o ich profilaktyce i leczeniu.
Nie mam zbyt wielu zastrzeżeń do tej książki. Czasami miałam wrażenie, że coś jest nie tak z jej tłumaczeniem (a może i z samym tekstem po angielsku, w sumie trudno to stwierdzić). Momentami irytowały mnie dziwne sformułowania, czy powtórzenia. Nie jest to ogromna wada, ale jednak powoduje pewien dyskomfort podczas czytania. Oprócz tego wolałabym, żeby książka była w...

wera9915 | 2016-11-16
Przeczytana: 23 stycznia 2017