Pizze

Wydawnictwo: Muza
9788373198487

Pizza to gastronomiczny mikrokosmos ciasto wymagające, wbrew pozorom, prawdziwego kunsztu oraz nieograniczonej fantazji w doborze składników wpływających nie tylko na finalny smak, ale i na wygląd. Pizza to jedyny talerz i jedyna paleta smaków, które można zjeść. To jedyne danie, w którym łączy się plebejska tradycja prostoty i umiejętności wykorzystania wszystkiego z tradycją wykwintnej smakowo i estetycznie kuchni dworskiej. Nic więc dziwnego, że przygotowując pizze poznajemy przeróżne tajniki kuchni i tradycje gastronomiczne, a dzięki tej książce otrzymujemy również niezwykłą antologię przepisów klasycznych i przepisów inspirowanych kuchniami etnicznymi i najnowszymi tendencjami gastronomicznymi.

Mania | 2014-11-11
Przeczytana: 2011 rok