Słynne porwania

Wydawnictwo: Videograf
literatura faktu
Figunia33

Zbiór zagadkowych historii, które poruszały opinię publiczną przez długie lata. Przedstawione w książce porwania były dokonywane dla okupu, z pobudek seksualnych bądź politycznych. Autor opisuje kulisy i motywy przestępstwa, przebieg śledztwa i dalsze losy ofiar, z których część nigdy nie została odnaleziona. Kilka rozdziałów dotyczy porwań z czasów wojny, jak chociażby sprawa zaginionego bez śladu Raoula Wallenberga. Dwa rozdziały książki zostały poświęcone dramatowi Nataschy Kampusch, więzionej przez lata przez szaleńca, czy wciąż nie wyjaśnionemu do końca głośnemu porwaniu Krzysztofa Olewnika, którego sprawcy w tajemniczy sposób rozstawali się z życiem.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: http://www.videograf.pl

książek: 2076
Karambola | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

"Z pewnością istniała tu demokracja, ale z panującym królem, którym był jego wysokość dolar."

"Zresztą jedyną naprawdę demokratyczną rzeczą, którą wymyślono w Stanach Zjednoczonych, są dżinsy. Do dziś te same spodnie noszą i czarni, i biali, i żółci, bogaci i biedni, konserwatyści i liberałowie, kobiety i mężczyźni, bandyci i policjanci, wykształceni i analfabeci, kaci i ofiary, szefowie i podwładni, katolicy, protestanci i mahometanie."

dominikinha | 2014-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2014

Ciekawy temat. Gorzej z wykonaniem. Autor podchodzi do tematu zbyt subiektywnie, jego opinie są wyrażane na żenującym wręcz poziomie, styl pisania raczej bardziej by pasował w brukowcu. Nie darował sobie nawet wstawki w stylu "wina Tuska" - w opowiadaniu o R. Wallenbergu - Tusk się wtedy jeszcze nie urodził... Szkoda...

SemperFidelis | 2013-12-04
Przeczytana: 24 listopada 2013

Porwania należą do wstrząsających i zarazem interesujących tematów. Słysząc w mediach o coraz to nowych i gorszych w skutkach uprowadzeniach, w naszych głowach pojawia się wiele pytań. Co myśli sobie sprawca? Czy jest to człowiek w pełni zdrowy? Jak czuje się ofiara po takim zdarzeniu, jeśli w ogóle je przeżyje? W tej książce autor przybliży nam odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych.

W lekturze zostanie nam przedstawionych jedenaście różnych porwań. Będą one dotyczyć osób:

1.Charles Lindbergh
8.Hanns – Martin Schleyer
9.Natascha Kampusch
10.Krzystof Olewnik
11.Michelle Knight, Amanda Berry, Gina Dejesus

Być może historią któregoś z nich byliście już zainteresowani? Ta książka stwarza do tego świetną okazję. Każda z tych historii zupełnie inna, choć może coś jednak je łączy. Spotkamy się z różnymi motywami tych przestępstw. Pieniądze, polityka i seks to główne z...