Wyzwanie czytelnicze LC

Oblicza PRL-u

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Focus Historia poleca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
978-83-7778-004-6
focus historia, prl
literatura faktu
Oliwia

W PRL-u brakowało wszystkiego. Można nawet powiedzieć, że Polska Ludowa była krajem permanentnego niedoboru. Przede wszystkim brakowało prawdy. Bo to, że zamiast czekolady były wyroby czekoladopodobne, można było jakoś wytrzymać. Ale że zamiast normalności występowały obiektywne trudności, zamiast strajków – przejściowe przerwy w pracy, a na dyktaturę mówiło się socjalistyczna demokracja – denerwowało już wszystkich. Oto wstrząsające i tylko czasami zabawne kulisy najweselszego baraku demoludów.

źródło opisu: G+J Gruner+Jahr, 2011

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,29,239,oblicza-prl-u.html

kjonca | 2018-09-16
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Wycinkowe artykuły na temat różnych zdarzeń, osób i aspektów PRL. Mam wrażenie, że autorzy są nieco skrzywieni ("anty"), ale z drugiej strony nie wpływa to na jakość tej książki. Zdecydowanie mogę polecić.

Cichy | 2018-12-16

Ksiązka jak najbardziej do polecenia szczególnie dla osob tak jak ja ktorzy nie zyli w czasach PRL-u.

Stonee | 2012-06-28

Opis odstrasza, ale książka ok.

Rozdział o A. Kiszce zdecydowanie najciekawszy [dla mnie].

anq | 2014-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Rozdziały dość nierówno napisane. Chyba spodziewałam się bardziej poczuć klimat lat PRL.

kacper_gangsta | 2013-05-06
Przeczytana: 2012 rok

Ciekawy zbiór artykułów, spośród których najlepszy jest ten o Andrzeju Kiszce.

Myszor | 2012-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2012

Wraz z "Sekretami PRL-u" praca przedstawia życie obywateli Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, nastawienia "ludzi pracy" do obowiązku wojskowego, defilad na cześć Wodza czy sąsiadów zza zachodniej granicy. Powtarzając z recenzji "Sekretów...": bardzo dobrze czyta się rozdziały autorstwa p. Piotra Osęki.

Paweł Lesiak | 2013-11-10
Przeczytana: 2012 rok

Zbiór całkiem dobrych artykułów dotyczących historii PRL, chociaż nie polecam czytać opisu, który zbyt zachęcający nie jest.

juskaize | 2018-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2018