Chris o Poranku: Miłość, życie i karma Enchilady

Tłumaczenie: Jolanta Hellich
Wydawnictwo: RTW
Chris in the Morning
Dzicz

Na podstawie telewizyjnego serialu wytwórni Universal "Przystanek Alaska".
Zbiór przemyśleń intelektualisty-samouka, Chrisa Stevensa. To jego audycja “Chris o poranku” budzi co rano całe miasto. Chris to były przestępca, który pod wpływem pewnych doświadczeń doznał głębokiego olśnienia. Zaczął interesować się filozofią i sztuką. W Cicely pełni rolę mentora, duchowego nauczyciela.

mieszka | 2018-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2018

"Nie jest ważne czym rzucamy, ważne jest samo rzucanie!". A ja zadam Chrisowi pytanie, czy analogiczne - ważne jest życia, a nie jak je przeżyjemy? Bo akurat, w tej kwestii mam odmienne zdanie, w kontekście całej sytuacji i wydarzeń w odcinku "Pożar" ("Przystanek Alaska", seria 3 odcinek 14).
Filozofia i wywody egzystencjalne podparte własnym doświadczeniem, nabytą wiedzą, refleksjami ze snów, przerobione w super inteligentnym i niezwykle seksownym umyśle Chrisa - robią wrażenie na widzu (bo na czytelniku - mierne). Nie wszystkie wywody są klarowne, ale wszystkie są stu procentowo przemyślane.
(Czekam na lepszą publikacje o "Przystanku Alaska", a gwiazdki daje tak trochę z naddatkiem, bo mogłam przeczytać tylko dlatego, że serial pamiętam bardzo dobrze)

Zawyżyłam ocenę o jedną gwiazdkę (no dobra - o dwie...), bo to książka o Przystanku Alaska. Z wywodami Chrisa.
Czaicie to?!
Czyta się szybko. Godzinka i po książce. Prawda jest taka, że w serialu filozofie Stevensa brzmią o wiele lepiej (wyrwanie z kontekstu nie jest w tym przypadku dobrym posunięciem). Ale co to za różnica dla kogoś, kto oglądał serial i mając manię na jakiś fandom musi go wycisnąć do końca? Właśnie próbuję znaleźć sens życia z ludźmi z Cicely, więc hej!, ten .pdf był całkiem miłą rozrywką.
Książka raczej dla fanów. Bez obejrzenia serialu ta broszurka może się jawić bardziej jako zapiski trochę-filozofa i prawie-szaleńca, niż zbiorek ze złotymi myślami.
No ale przecież to nasz kochany Chris o poranku.
Czaicie to?!
Jeśli tak, to sami rozumiecie, o czym mówię ;)

marijestmoja | 2018-04-22
Przeczytana: 2000 rok