Lektury nadobowiązkowe, część druga

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-00676-0
felieton, noblistka
Olena

Pierwszy tom "Lektur nadobowiązkowych" ukazał się w roku 1972. Niniejszy tom ma tę wadę, że jest już drugi, a tę zaletę, że jeszcze nie trzeci. W skład tomu weszły rozważania o książkach publikowane w "Życiu Literackim". Dobrze, że nie wszystkie, i źle, że jednak większość. Autorka świadomie nie nazywa ich recenzjami. W ten prosty sposób unika zarzutu, że pisze recenzje kiepskie. Kiepskie recenzje to dziedzina recenzentów,a ona czuje się felietonistką(...) Bezspornym urokiem książki są - jak i w poprzednim tomie - rysunki Szymona Kobylińskiego.

źródło okładki: nakanapie.pl

Elenaj | 2012-07-22

Moja opinia jest całkowicie subiektywna ,ponieważ wszystko co napisze Wisława Szymborska jest dla mnie cudowne.Co za erudycja,poczucie humoru -klasa sama w sobie.Wszystkie moje odczucia ,przemyślenia ,których nie umiem ubrać w słowa ,ta starsza pani o duszy małej dziewczynki ,przelewa na papier.Czytam jej utwory i myślę sobie, "O rany ! o to mi właśnie chodzi ,tak właśnie odbieram ten świat"
Od lat kocham Panią Wisławę miłością absolutną,nie tylko jej twórczość ,ale także jej kolorową postać.

Oskar | 2012-08-29

Uwielbiam felietony Wisławy Szymborskiej. Są lekkie, krótkie, sensowne i zabawne. I oto dlaczego tak miło się je czyta.

chabersztyna | 2016-09-02

poczciwa pani + 2% jadu