Czyje to właściwie życie

Wydawnictwo: Rebis
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Rzucasz wszystko, gdy tylko potrzebuje cię ktoś z rodziny? Pochłaniają cię problemy ludzi, których kochasz, i zapominasz o tym, żeby zatroszczyć się o siebie? Tak bardzo angażujesz się w życie swoich bliskich, że zapominasz o własnym? Jeśli tak, to zasilasz milionowe szeregi osób dotkniętych nadmierną empatią. N. Brown proponuje techniki, które pozwalają uchronić się przed zarażaniem się emocjami innych i zapanować nad własnymi, stworzyć silne granice psychologiczne, wzmocnić niektóre części swojego ja, żeby pohamować skłonność do nadmiernej empatii i unikać związków opartych na dominacji i manipulacji.

Gabrielle | 2013-10-20

Ta książka raczej nikomu nie pomoże, ona może jedynie uświadomić fakt istnienia problemu, wskazać, czego dokładnie on dotyczy. Żeby go rozwiązać, trzeba będzie już raczej udać się do psychoterapeuty.

Kasz | 2015-04-15
Przeczytana: 11 maja 2015